10 nietypowych frontów do mebli

Meble na wymiar » 10 nietypowych frontów do mebli

Będąc na etapie wybierania mebli kuchennych i nie mogąc zdecydować się na tradycyjne fronty, warto zapoznać się z naszym przeglądem nietypowych szafek. Dziś na rynku jest wiele możliwości. Nie musimy już ograniczać się wyłącznie do płyty meblowej czy drewna. Zapraszamy do lektury poradnika z 10 nietypowymi frontami!

Kafelki na drzwiach

Przyzwyczailiśmy się, że kafelki są obecne w kuchni. Najczęściej jednak spotykamy je na podłodze lub ścianie pomiędzy szafkami. Meble kuchenne na wymiar dają nam o wiele więcej możliwości. Jedną z nich są fronty z fliz. Klasyczne meble da się w łatwy sposób odmienić, oklejając je cienkimi płytkami. Możemy korzystać ze wzorów dostępnych na rynku lub sięgnąć po kafle przygotowywane na zamówienie. Wybór, zarówno kolorystyki, rozmiarów, jak i wzorów jest duży. Takie szafki będą doskonałym przykładem nowoczesnych mebli kuchennych.

Zdjęcia i rysunki

Nie ma żadnych przeszkód, by na kuchennych szafkach znalazły się nasze ulubione obrazy. – mówi Ireneusz z Meble Mistrz. Podobnie jak na szafach wnękowych, tak jak i na kuchennych da się zastosować szkło z nadrukiem. Korzystać można z gotowej bazy wzorów lub też zamówić własny nadruk. Inspiracją mogą być szkice, obrazki malowane przez dziecko czy zdjęcia z podróży.

Masz więcej pytań dotyczących projektowania garderoby pod skos? Zadzwoń do nas śmiało!
Zadzwoń 883-647-952

Stylizowane szkło

Szklane fronty szafek są coraz chętniej wybierane. Dostępne w bogatej kolorystyce i wielu wykończeniach. Ciekawym rozwiązaniem jest szkło przydymione, które wygląda bardzo efektownie.

Witraże

Pozostając w tematyce szkła, na frontach szafek kuchennych możemy mieć również witraże. Pięknie odbijają słońce i sprawdzą się w kuchniach tradycyjnych. Należy jednak uważać, by nie przytłoczyć wnętrza zbyt dużą ilością szklanych mozaik.

Decoupage

Decoupage to technika zdobienia przedmiotów z wykorzystaniem papierowych serwetek i specjalnego kleju. Warto sięgnąć po nie szczególnie podczas odnawiania starszych, drewnianych mebli do kuchni. Zdobienia są bardzo proste do wykonania i dają wiele możliwości stylizacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by technikę zastosować również na nowych meblach. Pewne jest, że sięgając po nią powstaną wyjątkowe i unikatowe fronty.

Farba tablicowa

Tablicówka jest popularna od kilku lat i zdobi już wiele ścian. Do niedawna jednak pojawiała się wyłącznie na nich. Dziś możemy spotkać ją również na meblach. Fronty pomalowane farbą tablicową to bardzo praktyczne rozwiązanie. Szczególnie, jeśli w mieszkaniu czy domu są dzieci. Wykańczając w ten sposób, np. dolne szafki, mamy pewność, że nawet po ich pomalowaniu przez malucha, łatwo i szybko je wyczyścimy.

Farba magnetyczna

Dla wielbicieli magnesów dobrym rozwiązaniem będą meble z frontami magnetycznymi. Pokrywane są specjalnymi farbami, często połączonymi z tablicówką. Jest to rozwiązanie dla osób, które posiadają dużą kolekcję ozdobnych magnesów lub lubią przyczepiać w kuchni notatki, rysunki dzieci czy ważne dokumenty.

nietypowe fronty do kuchni 10 nietypowych frontów do mebli

Ażury

Dla osób marzących o nietuzinkowej kuchni w stylu angielskim polecamy fronty ażurowe. Piękne, rzeźbione szafki kuchenne na pewno spodobają się domownikom i gościom. Ażury mogą być wykonywane z wielu materiałów. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się drewno i płytę meblową. Jeśli nie chcemy mieć prześwitujących frontów lub chcemy odnowić posiadane już meble, możemy sięgnąć po imitujące ażury naklejki.

Nalepki

Do szybkiego odmienienia wyglądu mebli kuchennych sprawdzą się naklejki. Stworzone z ich pomocą fronty możemy dopasować do każdego wnętrza. Bogaty wybór nalepek i możliwość ich personalizacji daje naszej wyobraźni duże pole do zabawy formą.

Betonowe lub stalowe

Modne ostatnio loftowe wnętrza widoczne są również w aranżacji kuchni. Wielu producentów mebli posiada w swojej ofercie fronty betonowe, a właściwie imitujące beton (bo sam materiał byłby zbyt ciężki dla szafek). Są również meble pokrywane cienką warstwą betonu czy tynku.

Stal to kolejny, nietypowy dla frontów, materiał. Bardzo dobrze łączy się z innymi surowcami, szczególnie z drewnem.

Masz więcej pytań dotyczących projektowania garderoby pod skos? Zadzwoń do nas śmiało!
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz 10 nietypowych frontów do mebli

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952