Mam na imię Ireneusz, doradzam w godzinach: od 8 do 20

Fronty akrylowe

Fronty akrylowe – co to?

Fronty akrylowe to specyficzny, posiadający gładką strukturę i wysoką wytrzymałość rodzaj frontów meblowych. Wyróżnia się obecnością dość grubej, kilkumilimetrowej powłoki akrylowej. Wybór tego rodzaju frontów polecany jest osobom, którym zależy na zarazem efektownym i trwałym połysku mebla.

Jak się robi fronty akrylowe?

Bazę akrylowych frontów stanowi płyta MDF. Pokrywana jest ona akrylową okładziną o charakterystycznej strukturze. Powłoka ta z jednej strony jest gładka, a z drugiej przypomina w dotyku skórkę pomarańczy. Tego rodzaju nierówna powierzchnia odpowiada za przyleganie akrylu do powierzchni płyty i sprawia, że akrylowa okładzina jest niezwykle trwała, nie odkleja się i nie łuszczy.

Boisz się kupić nowych mebli, żeby nie trafić na takie, które złuszczą się po kilku miesiącach użytkowania?

Sprawdź nasze trwałe fronty akrylowe, które nawet po latach wyglądają jak nowe!

Cechy i zalety frontów akrylowych

Główną zaletą frontów akrylowych jest wspomniana już wytrzymałość, wynikająca z samej budowy materiału. Fakt, że akryl, w przeciwieństwie do folii (szczególnie tej słabej jakości) nie rozwarstwia się i nie odchodzi od powierzchni frontu, przekłada się na walory estetyczne mebla. Dodatkowo fronty tego rodzaju wyróżniają się niezwykle głębokim, lustrzanym połyskiem. Ten blask wygląda szczególnie efektownie w połączeniu z głębokimi, nasyconymi kolorami – akrylowe płyty meblowe są więc świetnym sposobem na to, by ożywić wybrane wnętrze. Mają również tę przewagę nad innymi typami frontów, że bardzo wolno ulegają utlenianiu, dzięki czemu na długo zachowują intensywną barwę. Warto wspomnieć także o jeszcze jednej ich zalecie – są odporne na uszkodzenia, a ewentualne zarysowania łatwo jest wypełnić specjalnym, łatwo dostępnym preparatem.

Meble kuchenne i fronty akrylowe

Wiele osób wybiera fronty akrylowe do szafek kuchennych. Odporność tego materiału sprawia, że idealnie nadaje się on do pomieszczeń, gdzie meble narażone są działanie wilgoci, wysokiej temperatury oraz rozmaitych czynników mogących wywołać uszkodzenia mechaniczne.

Ireneusz Fronty akrylowe

Zdaniem eksperta

Akrylowe fronty sprawdzą się w kuchniach nowoczesnych, a także pozwolą odświeżyć wygląd tradycyjnej zabudowy kuchennej, dodając jej głębokiego blasku. Stworzą również wyjątkowo efektowne połączenie z wzornictwem w angielskim stylu, pozwalając zaaranżować stylową, elegancko wyglądającą kuchnię – mówi Ireneusz Lelek, ekspert od mebli.

Meble na wymiar i fronty akrylowe

Stworzymy fronty akrylowe o dowolnym designie (także te nowoczesne, bezuchwytowe). Wykonamy przy wykorzystaniu tego materiału efektowne meble – współcześnie wyglądające meblościanki, funkcjonalne i ładnie wyglądające komody czy zrobione na wymiar szafki łazienkowe o gładkiej powierzchni. Na Twoje życzenie stworzymy zabudowę do garderoby z akrylowych frontów lub zrobimy przy użyciu tego materiału szafy przesuwne lub otwierane.

Meble z frontami akrylowymi i nie tylko – zakres usług

Stworzymy meble na wymiar przy wykorzystaniu frontów akrylowych bądź innych (drewnianych, fornirowanych, PCV, lakierowanych, laminowanych). Nasze usługi nie ograniczają się jednak do zrobienia przez nas produktu zgodnie z wytycznymi Klienta. Na życzenie przygotujemy wizualizację i projekt zamówienia. Oferujemy również transport i montaż gotowych mebli, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się szybko dostarczonym i profesjonalnie przygotowanym do użytkowania produktem.

Działamy głównie na terenie Małopolski i Górnego Śląska, w miejscowościach takich jak Wadowice, Niepołomice, Chrzanów, Oświęcim czy Żywiec. Skontaktuj się z nami, jeśli zainteresowała Cię nasza oferta mebli na wymiar – służymy fachową radą i pomocą w procesie złożenia zamówienia.

Nasze artykuły dotyczące kuchni na wymiar

Jak łączyć kolory mebli kuchennych na wymiar? 7 pomysłów

Wybór koloru mebli kuchennych jest jedną z trudniejszych decyzji, jaką musimy podjąć, decydując się na zakup nowych szafek kuchennych. Nie możemy zapominać o tym, że kuchnia jest sercem każdego mieszkania i domu, dlatego należy zadbać,...

5 najciekawszych rozwiązań w meblach kuchennych na wymiar

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu czy domu. Bardzo często jednak jej kształt, wielkość czy ogólne ułożenie nie sprzyja zaprojektowaniu takiej ilości szafek kuchennych, jak byśmy chcieli. W większości...

Pomysły na aranżacje mebli na wymiar w angielskim stylu

Meble na wymiar w stylu angielskim mogą dodać elegancji i ciepła w każdym pomieszczeniu. Uwielbia je każdy, kto ceni domowy i przytulny wygląd wnętrz albo chce się poczuć, jak w dworskim wnętrzu. Jak taki efekt osiągnąć? W jaki sposób...

Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
883-647-952

Wpisz meble