Jaki układ szafek kuchennych na wymiar sprawdzi się najlepiej w kawalerce?

Meble na wymiar » Jaki układ szafek kuchennych na wymiar sprawdzi się najlepiej w kawalerce?

Decydując się na kawalerkę, musimy wiedzieć, że będzie to od nas wymagało umiejętnego rozplanowania już i tak ograniczonej przestrzeni. Zwłaszcza zaprojektowanie kuchni może stanowić dla wielu osób nie lada trudność – z jednej strony zależy nam bowiem na oszczędności miejsca, a z drugiej chcielibyśmy, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna. Wówczas warto postawić na szafki kuchenne na wymiar. Na jaki ich układ jednak się zdecydować, aby mieć wystarczającą przestrzeń do gotowania i jednocześnie nie zagracić niewielkiego mieszkania? Podpowiadamy!

Najlepsze szafki kuchenne na wymiar do kawalerki

W kawalerce zależy nam najbardziej na oszczędności miejsca. W związku z tym szafki kuchenne na wymiar w takim mieszkaniu powinny być przede wszystkim pojemne. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kuchnię tradycyjną, angielską, drewnianą czy nowoczesną, powinniśmy skupić się na tym, aby w szafkach na wymiar zmieściły się wszystkie nasze naczynia i przybory kuchenne. Jeśli funkcjonujemy na co dzień tak naprawdę w jednym pomieszczeniu, musimy mieć możliwość utrzymania w nim porządku.

Szukasz szafek kuchennych na wymiar, które będą pasowały do Twojej mało ustawnej kawalerki?
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

Jaki układ szafek kuchennych na wymiar będzie najlepszy do kawalerki?

Kuchenne meble na wymiar można ustawić w bardzo wielu kombinacjach. Nie każdy układ jednak sprawdzi się, gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią. Taka sytuacja wymaga od nas kompromisowych rozwiązań. Nie oznacza to jednak, że nie da się urządzić kuchni w kawalerce, która będzie jednocześnie estetyczna i funkcjonalna. Jest to możliwe, jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy układ szafek kuchennych ma swoje wady i zalety.

Szafki kuchenne na wymiar w układzie jednorzędowym do kawalerki

Układ jednorzędowy cieszy się ogromną popularnością – doskonale sprawdza się w małych kuchniach oraz w mieszkaniach o ograniczonym metrażu. Choć przeciwnicy tego rozwiązania uważają go za mało ergonomiczny ze względu na spore odległości pomiędzy między poszczególnymi strefami, taki problem raczej nie będzie miał miejsca w przypadku kawalerki.

Trzeba jednak brać pod uwagę, że układ jednorzędowy może od nas wymagać zawieszenia szafek kuchennych również na ścianie, zwłaszcza jeśli dysponujemy dużą ilością przyborów kuchennych. Chociaż pozwala nam to pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, jednocześnie może przytłoczyć przestrzeń kawalerki. Jeśli więc chcemy zdecydować się na jednorzędowy układ szafek, powinniśmy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Może się okazać, że nasza kawalerka jest na tyle przestronna, że górne szafki kuchenne nie będą jej zanadto zagracać.

Szafki kuchenne na wymiar w kształcie litery L do kawalerki

Kuchnia w kształcie litery L ma jedną ogromną zaletę – bardzo pasuje do otwartego wnętrza, jakim jest kawalerka. Taki wariant kuchni jest w pewnym sensie rozszerzeniem układu jednorzędowego, jednak w większym stopniu spełnia on założenia tzw. “trójkąta roboczego”. Ponieważ szafki kuchenne na wymiar można rozmieścić wzdłuż dwóch prostopadłych ścian, nie musimy gotując, krzątać się po całej kuchni i co ważniejsze, nie powstają żadne zatory ruchu w sytuacji, gdy posiłek przygotowują dwie osoby.

Układ szafek kuchennych na wymiar w kształcie litery L pozwala na estetyczne połączenie kuchni z salonem. Dzięki temu kawalerka prezentuje się jak jedna całość, choć jednocześnie jest dyskretnie podzielona na strefy. Warto jednak wiedzieć, że taki układ nie sprawdzi się w przypadku wąskich i długich pomieszczeń.

szafki kuchenne na zamowienie male mieszkanie 300x200 Jaki układ szafek kuchennych na wymiar sprawdzi się najlepiej w kawalerce?

Układ U – kształtny szafek kuchennych na wymiar w kawalerce

Kolejnym wariantem, na który warto postawić mając kawalerkę jest U – kształtny układ szafek kuchennych na wymiar. Po pierwsze, to rozwiązanie idealnie spełnia założenia trójkąta roboczego – poszczególne strefy są blisko siebie, dzięki czemu gotowanie przebiega znacznie sprawniej. Po drugie, taki układ zapewnia doskonałe warunki do przygotowywania posiłków we dwoje.

Rozwiązanie to ma jednak swoje minusy. Taka zabudowa zajmuje sporo miejsca i optycznie zacieśnia kuchnię. Ponadto może być trudno wygospodarować miejsce na stół. Z drugiej strony warto przy takim układzie rozważyć stworzenie osobnego wąskiego segmentu kuchennego w kawalerce. Wówczas przestrzeń możemy wizualnie powiększyć za pomocą białych szafek na wymiar z dowolnymi frontami: akrylowymi, lakierowanymi, drewnianymi, laminowanymi, foliowanymi czy fornirowanymi.

Na jakie ułożenie szafek kuchennych na wymiar postawić w kawalerce?

Planując kuchnię na wymiar w kawalerce, najlepiej wziąć pod uwagę 3 układy: jednorzędowy, w kształcie litery L lub U – kształtny. Nie da się z całą pewnością powiedzieć, który układ jest najlepszy, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby. Dlatego też projektując kuchnię w kawalerce, należy brać pod uwagę specyfikę samego wnętrza oraz nasze osobiste preferencje i oczekiwania. 

Nie możesz znaleźć funkcjonalnych szafek kuchennych na wymiar do Twojej kawalerki? Stworzymy je dla Ciebie!
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952