Mam na imię Ireneusz, doradzam w godzinach: od 8 do 20

Fronty drewniane

Fronty drewniane – co to jest?

Oferowane przez naszą firmę fronty drewniane to płyty meblowe wykonane w całości z drewna. Tego typu materiał uważany jest za wyjątkowo szlachetny, a także sprawia, że mebel zyskuje ponadczasowy wygląd – bez względu na to, z jakiego rodzaju drewna został zrobiony.

Meble w Twojej kuchni łuszczą się lub rozwarstwiają? Odświeżymy je nowym frontem drewnianym!

Sprawdź naszą ofertę

Fronty drewniane – jak się je robi?

Istnieją różne technologie obróbki drewna, zatem fronty meblowe mogą być tworzone w rozmaity sposób. Zazwyczaj wykonywane są z płyty o szerokości od 2 do 2,5 cm. Do ich produkcji wykorzystywanych jest wiele gatunków drewna – często dąb, sosna, olcha, jesion, nieco rzadziej czereśnia, buk i brzoza. Warto podkreślić, że kluczowy jest rodzaj surowca, z którego zostanie wykonany front – właściwości konkretnego gatunku drewna bezpośrednio przekładają się bowiem na parametry gotowego produktu.

Cechy i zalety frontów drewnianych

Wiele osób wybiera drewniane fronty ze względu na ich walory wizualne – piękny rys słojów, naturalnie prezentujący się kolor. Nie każdy jednak wie, jakie są funkcjonalne zalety tego typu produktów. Drewniane fronty są wytrzymałe, a przy tym dobrze wyglądają dowolnie ukształtowane – ozdobione regularnymi lub fantazyjnymi żłobieniami. Łatwo też odnowić meble wykonane z wykorzystaniem tego rodzaju frontów – wystarczy zedrzeć wierzchnią, ochronną warstwę pokrywającą drewno i nałożyć specjalny preparat zabezpieczający (np. bejcę).

Meble kuchenne i fronty drewniane

Drewniana zabudowa kuchenna jest ponadczasowa i pozwala na zaaranżowanie przytulnej, tradycyjnej kuchni sprzyjającej wspólnemu przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby tego rodzaju frontom nadać nieco bardziej oryginalnego charakteru. 

Ireneusz Fronty drewniane

Zdaniem eksperta

Minimalistyczne sosnowe powierzchnie będą pasować do nowoczesnej kuchni, zaś rustykalne drewniane fronty pozwolą wprowadzić do mieszkania delikatnie sielski klimat. Zaprojektujemy i wykonamy także fronty, które wpiszą się w eleganckie kuchnie angielskie – mówi Ireneusz Lelek, ekspert od mebli.

Meble na wymiar i fronty drewniane

Drewniane fronty do szafek kuchennych to często wybierane, ale nie jedyne zastosowanie tego typu materiałów. Fronty z drewna będą świetnie prezentować się także w przypadku innych mebli modułowych i przeznaczonych do zabudowy (szaf przesuwnych, otwieranych, wnękowych, meblościanek). Dodadzą także stylowego wyglądu komodom czy szafkom RTV. Drewniane fronty znajdą również zastosowanie w garderobie i pozwolą zaaranżować nawet małe, przeznaczone do przechowywania ubrań pomieszczenie ze smakiem i gustem.

Meble z drewnianymi frontami i nie tylko – nasza oferta

Wykonamy dla Ciebie meble z frontami drewnianymi ze szlachetnych gatunków drewna, dbając o wykończenie produktu zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Pomożemy Ci także, jeśli chciałbyś zamówić mebel stworzony z innych materiałów. Dzięki nam możesz wybierać spośród kilku frontów meblowych, w tym:

Kiedy już zdecydujesz się na dostosowany do indywidualnych potrzeb materiał, możesz poprosić na o wykonanie projektu i wizualizacji mebla – dzięki temu łatwiej wyobrazisz sobie, jak będzie wyglądał gotowy produkt oraz łatwo zmodyfikujesz wcześniejsze ustalenia. Oferujemy również usługi w zakresie transportu i montażu mebliskontaktuj się z nami, aby dopytać o szczegóły i rozwiać wszelkie wątpliwości. Działamy głównie na terenie małopolskich i śląskich miejscowości, w tym Wadowic, Skawiny, Żywca, Oświęcimia i okolic.

Nasze artykuły dotyczące kuchni na wymiar

Jak łączyć kolory mebli kuchennych na wymiar? 7 pomysłów

Wybór koloru mebli kuchennych jest jedną z trudniejszych decyzji, jaką musimy podjąć, decydując się na zakup nowych szafek kuchennych. Nie możemy zapominać o tym, że kuchnia jest sercem każdego mieszkania i domu, dlatego należy zadbać,...

5 najciekawszych rozwiązań w meblach kuchennych na wymiar

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu czy domu. Bardzo często jednak jej kształt, wielkość czy ogólne ułożenie nie sprzyja zaprojektowaniu takiej ilości szafek kuchennych, jak byśmy chcieli. W większości...

Pomysły na aranżacje mebli na wymiar w angielskim stylu

Meble na wymiar w stylu angielskim mogą dodać elegancji i ciepła w każdym pomieszczeniu. Uwielbia je każdy, kto ceni domowy i przytulny wygląd wnętrz albo chce się poczuć, jak w dworskim wnętrzu. Jak taki efekt osiągnąć? W jaki sposób...

Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
883-647-952

Wpisz meble