Kilka pomysłów na aranżacje mebli kuchennych na wymiar w kształcie litery U

Meble na wymiar » Kilka pomysłów na aranżacje mebli kuchennych na wymiar w kształcie litery U

Funkcjonalnie urządzona kuchnia jest podstawą każdego gospodarstwa domowego. Planując nową aranżację tego pomieszczenia, warto dokładnie przemyśleć nie tylko kolor, ale przede wszystkim rodzaj i ułożenie mebli kuchennych na wymiar. Mamy wiele możliwości aranżacyjnych, które dobrze jest dopasować do posiadanych przez nas wnętrz. Oto kilka sposobów na funkcjonalne urządzenie szafek kuchennych w kuchni w kształcie litery U. Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Jak rozplanować kuchnię w kształcie litery U?

Kuchnie w kształcie litery U wymagają dość dużo miejsca, dlatego sprawdzą się wyłącznie w średniej wielkości oraz dużych wnętrzach. Są jednak bardzo praktyczne. Duża ilość szafek, miejsca do przechowywania i przestrzeń na solidny blat roboczy – to wszystko zmieścimy w kuchni o kształcie U. Niezależnie od wielkości naszego wnętrza, warto postawić na meble kuchenne na wymiar, które dają nam nieograniczone możliwości personalizacji. Z pomocą doświadczonego stolarza zaprojektujemy idealnie dopasowaną do naszych potrzeb kuchnię, z szafkami, blatami, skrytkami dostosowanymi do tego, co i w jakiej ilości przechowujemy.

W kuchni w kształcie litery U nie może zabraknąć podziału na strefy: do pracy, przechowywania, mycia, gotowania i odpowiednio do tego dobranych szafek. Warto sięgnąć po dostępne na rynku rozwiązania: praktyczne koszyki, szuflady, ukryte blaty, szuflady w szufladach, obrotowe stelaże itd. 

Masz niewielką kuchnię? Zobacz nasz artykuł o tym, jak wybrać meble na wymiar do małej kuchni.

 

Poszukujesz mebli kuchennych na wymiar w kształcie litery U, które stworzą funkcjonalne wnętrze?
883-647-952

 

Jakie szafki są niezbędne w kuchni U?

To, jak dokładnie będzie wyglądała nasza kuchnia w kształcie litery U, zależy od kilku czynników: stylu, na jaki się decydujemy, naszych potrzeb i upodobań. Do wyboru mamy różne rodzaje mebli według materiałów, z jakich są wykonane (fronty drewnianefornirowanelakierowanefoliowanelaminowaneakrylowe) czy stylu: meble kuchenne angielskiedrewnianetradycyjne czy nowoczesne.

Tak naprawdę typ wykończenia mebli czy ich styl nie ma znaczenia dla funkcjonalności kuchni w kształcie litery U. Najczęściej jednak spotykamy takie w stylu nowoczesnym, z frontami w połysku lub macie oraz klasycznym i angielskim (gdzie fronty meblowe posiadają dodatkowe żłobienia).

Jeśli chodzi o sam układ mebli kuchennych na wymiar w U, to nie obędzie się on bez szafek stojących i wiszących (w jednej bądź dwóch liniach). Konieczne będą szafki – zabudowy lodówki, zmywarki czy kuchenki.

Wahasz się pomiędzy kuchnią U a L? Przeczytaj jak zaprojektować meble na wymiar do kuchni w kształcie litery L

Inspiracje na aranżacje mebli kuchennych w kształcie litery U

By znaleźć nam odpowiadającą inspirację na meble kuchenne na zamówienie, warto zawsze zapoznać się z poprzednimi realizacjami naszego stolarza. Oto kilka naszych podpowiedzi co do rozwiązań, jakie warto wykorzystać podczas doboru mebli kuchennych w układzie U:

 • dwukolorowe meble kuchenne – jeśli różnicujemy kolor szafek w dolnej i górnej linii;
 • różnicowanie materiałów na fronty szafek, np. drewno i lacobel w górnej i dolnej linii;
 • zastosowanie oświetlenia LED w szafkach oraz pod nimi np. za pomocą taśm LED;
 • zastosowanie nowoczesnych systemów otwierania i przechowywania w szafkach, które oszczędzają miejsce, są samodomykalne i ciche;
 • meble bez uchwytów lub z uchwytami ukrytymi są zdecydowanie nowocześniejszą formą;
 • meble ze specjalnymi powłokami ograniczającymi powstawanie zabrudzeń czy palcowanie się frontów;
 • nietypowe mechanizmy umożliwiające wygodne segregowanie i przechowywanie w szafkach;
 • meble z funkcjonalnie zagospodarowanymi narożnikami, dzięki czemu nie tracimy przestrzeni;
 • zdecydowanie nowoczesne meble to te, które sięgają sufitu – wbrew pozorom nie pomniejszają kuchni, a znacznie zwiększają ilość mebla do przechowywania;
 • linie szafek o dwóch głębokościach – szersze i węższe szafki kuchenne dają efekt lekkości;
 • otwarte półki – coraz chętniej wykorzystywane w meblach kuchennych na wymiar ze względu na pewne przełamanie formy. Połączenie idealnie gładkiej zabudowy zamkniętej kuchennej z kilkoma otwartymi półkami dodaje wnętrzu dynamiki.

kuchnia u jak dobrac meble na wymiar 300x225 Kilka pomysłów na aranżacje mebli kuchennych na wymiar w kształcie litery U

Jak modnie uzupełnić meble na zamówienie w kuchni w kształcie litery U?

Ze względu na układ w kuchniach w literę U raczej nie pojawiają się wyspy kuchenne. To nie sprawia jednak, że mamy ograniczoną powierzchnię blatu, a wręcz przeciwnie, jest go dość dużo. Z tego względu mamy dużo miejsca do przechowywania oraz stawiania przydatnych kuchennych akcesoriów.

 

Nie wiesz, jakie meble na zamówienie dobrać do kuchni U? Stworzymy meble dopasowane do Twoich potrzeb!
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952