FAQ – najczęściej zadawane pytania

Meble na wymiar » FAQ – najczęściej zadawane pytania

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto zamawiać meble na wymiar?

Warto inwestować w meble na zamówienie, ponieważ można je dopasować idealnie do wyglądu i wielkości danego pomieszczenia. Dzięki możliwości wyboru odpowiednich frontów, np. laminowanychlakierowanychdrewnianych czy fornirowanych, Klient ma możliwość zadecydowania o ostatecznej cenie zabudowy.

Jaki jest czas oczekiwania na zamówione meble na wymiar?

Czas oczekiwania na meble na wymiar zazwyczaj wynosi kilka tygodni. Uzależnione jest to jednak od ilości poszczególnych elementów zabudowy, a także dostępności wybranych materiałów.

Ile trwa montaż mebli na zamówienie?

Montaż mebli na zamówienie zazwyczaj trwa nie dłużej niż 7 dni roboczych. Zależne jest to od wielkości zabudowy i stopnia skomplikowania projektu, dlatego czas ten może być krótszy, a w wyjątkowo dużych pomieszczeniach – dłuższy.

Na jakim etapie remontu należy zamówić meble na wymiar?

Meble na wymiar warto zamówić w momencie rozpoczynania remontu w pomieszczeniu, w którym mają się one znaleźć. Dzięki temu nie będzie konieczności długiego oczekiwania na zabudowę po zakończonym remoncie.

Czym się różnią korpusy od frontów?

Korpusy w meblach na zamówienie to część szafki, która stanowi przestrzeń do przechowywania. Jest to więc jej tył, góra i dół, a także boki. Front natomiast to przednia część, która jednocześnie stanowi drzwiczki

Czy przy zamawianiu mebli na wymiar wykonywany jest ich projekt?

Podczas zamawiania mebli na wymiar ustalane jest, jaka ma być dokładna wielkość oraz wygląd. Po tym wykonywany jest projekt i wizualizacja zabudowy, dzięki czemu Klient ma możliwość zobaczyć, jak będą wyglądać jego meble.

Jak przetransportować zamówione meble na wymiar?

Za transport i profesjonalny montaż mebli na wymiar odpowiada nasza firma. Dzięki temu Klienci nie muszą obawiać się, że coś zostanie wykonane nie tak, jak powinno. Mogą więc być spokojni o swoją zabudowę.

Skąd wziąć pomysł na nowe meble kuchenne na zamówienie?

Decydując się na zamówienie mebli kuchennych na wymiar, nie trzeba mieć gotowego pomysłu. Można szukać inspiracji w przestrzeni internetu, poradzić się naszych specjalistów od mebli, a także spojrzeć na nasze przykładowe realizacje. Niektóre z nich mogą okazać się przydatne i posłużyć jako pomysł na zabudowę do kuchni. 

Jak można umówić się na pomiar mebli robionych na zamówienie?

W celu umówienia się na pomiar mebli na zamówienie należy skontaktować się z naszą firmą poprzez dostępny na stronie formularz kontaktowy lub zadzwonić na wskazany numer telefonu. 

Jak przygotować pomieszczenie przed montażem mebli na wymiar?

Przed montażem mebli na wymiar należy pozbyć się wszystkich starych mebli, a jeśli nowa zabudowa ma być montowana tuż po przeprowadzeniu remontu, dane pomieszczenie musi zostać porządnie posprzątane.

Czy posiadamy w ofercie systemy do cichego domyku drzwi w meblach na wymiar?

Nasza firma posiada w swojej ofercie drzwiczki w meblach na wymiar z systemem cichego domyku. Jest to niezwykle przydatna funkcja, dzięki której meble nie ulegają szybkiego zniszczeniu.

Z kim należy się skontaktować w przypadku reklamacji mebli?

Nasze zabudowy wykonywane są z największą starannością, jeśli jednak zachodzi konieczność reklamacji mebli na wymiar, należy skontaktować się z firmą przez wskazany numer telefonu lub formularz kontaktowy.

Czy udzielamy gwarancji na meble kuchenne?

Tak, nasi Klienci otrzymują gwarancję na zamówione meble na wymiar.

Ile wynosi okres gwarancji na meble na wymiar?

Okres gwarancji na zamówione meble na wymiar wynosi 12 miesięcy. Jeśli Klient ma takie życzenie, jest możliwość przedłużenia tego okresu do 24 miesięcy.

Czy można zamówić meble na wymiar na raty?

Nasza firma nie udostępnia sprzedaży ratalnej mebli na wymiar. Zgodnie z podpisywaną umową, całkowita kwota musi zostać opłacona do konkretnego, ustalonego z Klientem dnia.

Ile trwa przygotowanie projektu mebli kuchennych na wymiar?

Przygotowanie projektu mebli kuchennych zazwyczaj trwa około 7 dni. W niektórych przypadkach może się to przedłużyć do 10 dni.

Czy projekt mebli na wymiar i wizualizacja są darmowe?

Dla Klientów, którzy zdecydują się zamówić kuchnie na wymiar lub droższe meble, wizualizacja jest darmowa – pobierana jest wtedy kaucja w wysokości 500 zł do momentu podpisania umowy, która następnie jest odliczana od kwoty za meble. W przypadku szaf na wymiar i drobniejszych mebli na zamówienie, wizualizację przygotowujemy opcjonalnie, na specjalne życzenie Klienta za dopłatą.

Jaki jest czas oczekiwania na montaż szafy?

Czas oczekiwania na montaż szafy na zamówienie zazwyczaj wynosi około 6 tygodni.

Jakie rodzaje prowadnic stosowane są w szafkach umywalkowych?

Nasi Klienci, w zamówionych szafkach umywalkowych, mogą spotkać się z prowadnicami:

 • kulkowymi;
 • typu tandem (blum) – ze ściankami z płyty;
 • typu tandembox – ze ściankami metalowymi. 

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952