Jaki stół na wymiar sprawdzi się w przypadku dużej rodziny? Garść inspiracji

Meble na wymiar » Jaki stół na wymiar sprawdzi się w przypadku dużej rodziny? Garść inspiracji

Trudno nie zgodzić się z tym, że stół stanowi jeden z centralnych punktów każdego domu – to przy nim cała rodzina spotyka się podczas wspólnych posiłków, biesiaduje podczas świąt i celebruje najważniejsze rocznice. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy dysponujemy liczną rodziną lub ma się ona wkrótce powiększyć – wówczas często okazuje się, że brakuje miejsca dla domowników przy stole. W takiej sytuacji najlepsze wydaje się zainwestowanie w stół na wymiar. Jaki model sprawdzi się w przypadku dużej rodziny? Zapraszamy do lektury!

Czym się kierować wybierając stół na wymiar dla dużej rodziny?

Kiedy wybieramy stół na wymiar dla dużej rodziny, w pierwszej kolejności należy pomyśleć o tym, jaką powierzchnią dysponujemy w kuchni lub jadalni. Jeśli miejsca mamy jak na lekarstwo i duży stół potrzebny jest nam nie na co dzień, lecz bardziej na okoliczność zjazdów rodzinnych, dobrym pomysłem będzie kupno stołu rozkładanego.

Bardziej problematyczna jest sytuacja, gdy potrzebujemy dużego stołu na co dzień, a jednocześnie dysponujemy ograniczoną powierzchnią w domu. Wówczas warto postawić na stół okrągły. Ponadto kiedy chcemy zamówić stół na wymiar dla całej rodziny, wybierajmy warianty wykonane z materiałów wysokiej jakości. Stół dla dużej rodziny powinien być przede wszystkim wykonany w sposób solidny, aby wszyscy członkowie rodziny mogli się przy nim wygodnie rozsiąść.

Szukasz stołu, który pomieści całą Twoją rodzinę? Postaw na stół na wymiar!
Skontaktuj się z nami, a stworzymy dla Ciebie piękny stół dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań
883-647-952

Jaki stół na wymiar wybrać dla dużej rodziny?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego stołu na wymiar dla dużej rodziny, mamy kilka możliwości. Warto pamiętać, że ważne jest kierowanie się nie tylko kwestiami wizualnymi, ale przede wszystkim potrzebami własnymi i domowników. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, dobrze jest skontaktować się ze stolarzem, który przygotuje dla nas projekt i wizualizację stołu.

Okrągły stół na wymiar dla licznej rodziny

Okrągły stół na wymiar to propozycja dla dużej rodziny, która jednocześnie mieszka w domu o niewielkim metrażu. Kupienie stołu na wymiar w wersji okrągłej ze względu na brak kantów znosi ograniczenia, które dotyczą wariantów prostokątnych i kwadratowych. Taki model stołu jest po prostu dużo bardziej ustawny.

Ponadto dzięki temu, że okrągły stół niezwykle estetycznie się prezentuje, może stać się centralnym punktem pokoju oraz jego ozdobą. Co więcej, okrągły model stołu docenią rodzice małych ruchliwych dzieci, którzy nie będą już musieli się obawiać, że ich pociecha uderzy w róg stołu.

Prostokątny stół na wymiar

Na duży np. 8-osobowy prostokątny stół na wymiar mogą pozwolić sobie jedynie rodziny dysponujące jadalnią lub przynajmniej obszerną kuchnią z częścią jadalnianą. Jest to jednocześnie najlepsze rozwiązanie w przypadku rodzin wielodzietnych lub wielopokoleniowych. Pięknie prezentują się duże prostokątne stoły wykonane z drewna. Będą pasowały do każdej kuchni zrobionej na wymiar, a zwłaszcza do kuchni tradycyjnych oraz w stylu angielskim.

Rozkładany stół na wymiar

Rozkładany stół na wymiar sprawdzi się w przypadku, gdy domownicy nie potrzebują dużego stołu na co dzień, lecz doraźnie, np. na wypadek zjazdów rodzinnych, weekendowych odwiedzin dzieci z wnukami itd. Wówczas na co dzień taki stół może stać złożony, by nie zagracać zanadto kuchni. Bez problemu można rozłożyć go na specjalne okazje czy przyjazd gości.

Trudno o bardziej funkcjonalny model niż rozkładany stół na wymiar. Jego kupno sprawi, że zyskamy mebel o podwójnym zastosowaniu: okolicznościowym oraz codziennym. Taki stół w razie potrzeby pomieści całą rodzinę bez obaw, że dla kogoś zabraknie miejsca. Możemy postawić zarówno na rozkładany stół w wersji okrągłej, jak i prostokątnej – oba warianty sprawdzą się tak samo dobrze.

okragly stol na wymiar dla duzej rodziny 200x300 Jaki stół na wymiar sprawdzi się w przypadku dużej rodziny? Garść inspiracji

Zalety i wady okrągłego stołu dla dużej rodziny

Jedną z ogromnych zalet okrągłego stołu jest to, że wszyscy są przy nim równi. Nie ma hierarchii, dzięki czemu domownicy czują się bardziej swobodnie. Ponadto okrągły stół ułatwia wzajemną komunikację, wszyscy biesiadnicy się widzą i mogą swobodnie rozmawiać. Z drugiej strony w przypadku stołów okrągłych o większych rozmiarach i średnicy może być znacznie trudniej sięgać po dania, które ustawione są na środku.

Szukasz więcej inspiracji na stoły na wymiar? Przeczytaj tekst na naszym blogu: Jaki stół na wymiar do jadalni wybrać? 5 propozycji

Plusy i minusy prostokątnego stołu dla licznej rodziny

Prostokątny stół można w razie potrzeby zaoszczędzenia miejsca dosunąć do ściany. Ponadto łatwiej ustawić na nim wszystkie potrawy i sięganie po nie jest też dla domowników wygodniejsze niż w przypadku dużego okrągłego stołu. Niestety swobodne rozmawianie może być przy dużym prostokątnym stole utrudnione, zwłaszcza gdy domownicy znajdują się na jego przeciwległych krańcach.

Dysponujesz małą kuchnią, ale jednocześnie potrzebujesz stołu, przy którym zasiądzie cała Twoja liczna rodzina?
Zamów u nas ustawny okrągły stół na wymiar! Zadzwoń
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952