Nowoczesna kuchnia na wymiar w stylu eko – 5 wskazówek, jak ją zaaranżować

Meble na wymiar » Nowoczesna kuchnia na wymiar w stylu eko – 5 wskazówek, jak ją zaaranżować

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, w jaki sposób żyjemy i jakimi przedmiotami się otaczamy. Rosnąca świadomość sprawia, że szukamy ekologicznych rozwiązań do wprowadzania w naszej kuchni. Meble kuchenne na wymiar w nowoczesnym stylu możemy zaaranżować w taki sposób, by zadbać o środowisko i zaakcentować naszą bliskość z naturą. Na co zwrócić szczególną uwagę, aranżując nowoczesną kuchnię na zamówienie w stylu eko?

Eko kuchnia nowoczesna, czyli jaka?

Do podstawowych i jednocześnie głównych założeń kuchni ekologicznej należy to, by nie marnować żywności i generować minimalną liczbę odpadów. Dlatego w aranżacji ekologicznej kuchni trendem wiodącym jest minimalizm i powrót do natury, a przy tym korzystanie z dobrodziejstw współczesnych rozwiązań w postaci inteligentnych systemów przechowywania. 

Nie bez znaczenia jest także układ mebli na wymiar. W ekologicznej kuchni liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Wybrany układ powinien w pełni odpowiadać naszym potrzebom, umożliwiając nam przechowywanie zapasów oraz ergonomiczne korzystanie ze sprzętów AGD.

 

Chcesz, by Twoje meble kuchenne były wyposażone w ekologiczne rozwiązania?
Zadzwoń lub napisz!
883-647-952

 

Nowoczesna kuchnia na wymiar w stylu eko – design

Kuchnia eko powinna być urządzona w sposób jak najbardziej naturalny i prosty. Mile widziane są wszelkie odniesienia do natury i projektowanie w duchu zero waste. Minimalistyczny wygląd mebli kuchennych można uzyskać, decydując się na pozbawione ozdób fronty i bezuchwytowy system otwierania szafek. Podstawą aranżacji kuchni eko powinno być naturalne drewno. Naszą bliskość z naturą okażemy poprzez wzbogacenie wnętrza o rośliny oraz dodatki z wikliny czy bambusa.

Eko kuchnia nowoczesna na zamówienie – układ mebli

Nowoczesna kuchnia na wymiar w stylu eko wyróżnia się nie tylko minimalistycznym wykonaniem, ale także licznymi rozwiązaniami, sprzyjającymi życiu w duchu eko i slow life. Zlecając stolarzowi projekt układu mebli kuchennych nowoczesnych, pamiętajmy, że najważniejsze będzie funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni.

Nowoczesne meble kuchenne na wymiar w literę L

Jedną z najbardziej ekonomicznych form zabudowy kuchennej będzie ta w kształcie litery L. Dzięki takiemu układowi mebli, rozkładowi szafek oraz sprzętu AGD nasze gotowanie i wykonywanie innych prac kuchennych będzie szło o wiele sprawniej. Oszczędzimy w ten sposób światło, wodę, a także gaz czy prąd.

Kuchnia nowoczesna na zamówienie w kształcie U

Kolejnym ekonomicznym układem będzie ten w kształcie litery U z wyspą kuchenną. Wsypa jako dodatkowy blat roboczy pozwoli nam pracować efektywniej. W kuchni w kształcie U z powodzeniem pomieścimy zapasy żywności oraz przetwory.

Kuchnia na wymiar nowoczesna dwurzędowa

Kuchnia dwurzędowa to także w pełni ekonomiczne rozwiązanie, które udoskonali każde wnętrze. Oferuje dużo miejsca do przechowywania czy magazynowania żywności. Dodatkowo jest ergonomiczna, gdyż gwarantuje bliskość różnych sprzętów codziennego użytku oraz większy blat roboczy. Sprawne przemieszczanie się po kuchni będzie miało przełożenie na szybsze gotowanie, a tym samym oszczędność czasu oraz zasobów.

 

kuchnia nowoczesna na wymiar ekologiczna w ksztalcie u 200x300 Nowoczesna kuchnia na wymiar w stylu eko – 5 wskazówek, jak ją zaaranżować

 

Dowiedz się więcej na temat tego, jak zaaranżować nowoczesne meble kuchenne z naszego artykułu: 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnej kuchni na wymiar

Kuchnię nowoczesną warto wyposażyć w innowacyjne, energooszczędne rozwiązania, które pomogą nam zadbać o środowisko, a także poprawią nasz komfort użytkowania przestrzeni. Do takich rozwiązań należą:

 • kosze cargo do szafek narożnych,
 • półki obrotowe,
 • szafki na pojemniki do segregacji śmieci,
 • fronty bez uchwytów otwierane na klik,
 • oświetlenie LED.

Projektując meble nowoczesne eko, warto przewidzieć w ich układzie miejsce na zmywarkę do naczyń czy młynek zlewozmywakowy. Konieczny będzie także system głębokich szuflad, pełniących rolę spiżarni na przetwory.

Kolory w nowoczesnej ekologicznej kuchni na wymiar

Kuchnia w stylu ekologicznym powinna być jasna i przytulna. Warto wykorzystywać w aranżacji nowoczesnej kuchni eko stonowane kolory ziemi, takie jak beż, szarość, brąz oraz zieleń. Zdecydowanie unikajmy krzykliwych kolorów. Postawmy także na matowe fronty, które będą się prezentować o wiele naturalniej niż błyszczące.

 

eko kuchnia na wymiar nowoczesna kolory 300x200 Nowoczesna kuchnia na wymiar w stylu eko – 5 wskazówek, jak ją zaaranżować

 

Naturalne materiały w nowoczesnej kuchni eko na zamówienie

W kuchni nowoczesnej, której właściciel kieruje się zasadami proekologicznymi, powinny znaleźć się tylko materiały w pełni naturalne i biodegradowalne. Meble mogą być wykonane z litego drewna, którego dobrym zamiennikiem są fronty fornirowane. Zrezygnujmy z popularnych frontów lakierowanych, których błyszcząca powłoka nie pasuje wizualnie do stylu eko. 

Blat nowoczesnych mebli kuchennych na wymiar eko może zostać wykonany z marmuru lub kamienia. Nie tylko będzie wytrzymały, ale także wizualnie wydobędzie naturalne ciepło drewna. Często spotykanym w kuchniach ekologicznych materiałem jest także beton, którym można wykończyć ścianę nad blatem. Nie zapominajmy o wprowadzeniu szklanych akcentów, na przykład w postaci witryn do przechowywania ceramiki.

 

Marzysz o nowoczesnej kuchni, która pozwoli Ci lepiej zadbać o środowisko? Stworzymy ją dla Ciebie!
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952