4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

Meble na wymiar » 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym dużo się dzieje. Spotykamy się w niej z całą rodziną podczas przygotowywaniu posiłków, albo gościmy znajomych na kawie. Dlatego meble kuchenne powinny być zaaranżowane w taki sposób, by korzystanie z nich było przyjemnością. Do cech kuchni idealnej zdecydowanie należą ponadczasowy design i ergonomia, a współczesne projekty nowoczesnych mebli kuchennych łączą wysoką funkcjonalność z estetyką.

Nowoczesna kuchnia na wymiar – przede wszystkim ergonomia

W projekcie kuchni na wymiar wygoda użytkowania przestrzeni to priorytet. Dlatego wszystkie sprzęty powinny być pod ręką, na wysokości odpowiedniej dla domowników. Najlepiej zaplanować ich rozmieszczenie zgodnie z zasadą trójkąta roboczego, wedle którego trzy główne elementy kuchni: lodówka, kuchenka i zlew, są oparte na wierzchołkach trójkąta. Odległości między poszczególnymi sprzętami powinny wyglądać w taki sposób: 

 • między lodówką a zlewem 120–210 cm, 
 • między zlewem a kuchenką 120–210 cm (lub 90 cm jeśli kuchnia jest mała), 
 • między lodówka a kuchenką 120–270 cm.

Dzięki temu niezbędne sprzęty będą ulokowane blisko siebie, co ułatwi poruszanie się po kuchni.

 

Nie wiesz, jak zaprojektować w pełni ergonomiczną nowoczesną kuchnię?
Zadzwoń, stworzymy dla Ciebie projekt!
883-647-952

 

Funkcjonalne rozwiązania w nowoczesnej kuchni na wymiar

Nowoczesna kuchnia wyróżnia się przemyślanymi, praktycznymi rozwiązaniami, które mają zapewnić swobodne przemieszczanie się i ułatwić pracę. 

Nowoczesne meble kuchenne z wyspą

W kuchni spędzamy dużo czasu. To nie tylko centrum przygotowywania posiłków, ale także rozmów i rodzinnych spotkań. By ułatwić podtrzymywanie relacji podczas gotowania, coraz częściej w projekcie mebli uwzględnia się barek lub wyspę. Dostawiając do nich krzesła bądź hokery, otrzymamy dodatkową przestrzeń do spożywania posiłków. Wyspa i barek to także dodatkowe miejsce do przechowywania, a odpowiednio ulokowane pozwolą oddzielić część kuchenną od dziennej w otwartej przestrzeni.

 

nowoczesne meble kuchenne z wyspa 300x200 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

 

Szafki wysuwane i cargo w nowoczesnych meblach kuchennych

W projektach nowoczesnych mebli kuchennych szczególną uwagę zwraca się na jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. Szafki cargo bądź wysuwane kosze z szafki narożnej to standardy, które pozwalają przechować więcej na niewielkiej powierzchni. W małej kuchni problem braku miejsca rozwiązuje się poprzez zaprojektowanie dodatkowego blatu wysuwanego spod blatu roboczego. Współcześnie coraz modniejszy jest też projekt zabudowy kuchennej wysokiej, czyli ulokowanie szafek od podłogi aż do sufitu, co pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

 

naroznik w nowoczesnych meblach kuchennych 225x300 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

 

Fronty bez uchwytów w nowoczesnych meblach kuchennych

Jeżeli zależy nam na pozbawionych uchwytów, całkowicie gładkich frontach bez jakichkolwiek żłobień i zagłębień, powinniśmy zdecydować się na system bezuchwytowego otwierania szafek i szuflad. Polega on na tym, że wewnątrz szafek montowany jest adapter i odbojnik, a na drzwiczkach płytka magnetyczna. Dzięki temu rozwiązaniu otwierają się one na tzw. “klik”. Ma ono jednak swoje wady. Wymaga ciągłego dotykania frontów palcami, co może stanowić problem w utrzymaniu czystości. 

 

szafki bez uchwytow meble na wymiar 300x225 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

 

Jakie fronty w nowoczesnych meblach kuchennych na zamówienie wybrać?

W tym, czy kuchnia dobrze prezentuje się wizualnie, najczęściej zasługa frontów kuchennych. Dobrze jest zastanowić się i rozważyć opcje przed podjęciem ostatecznej decyzji. Fronty spełniają przede wszystkim funkcję estetyczną, dlatego wybór powinien być podyktowany tym, jakie wykończenie podoba nam się najbardziej. Fronty mogą być:

Fronty lakierowane cieszą się niesłabnącą popularnością, ale coraz modniejsze jest łączenie ich z matowymi, co wygląda niezwykle elegancko. Miłośnikom tradycji, którzy marzą o nowoczesnej kuchni, poleca się fronty drewniane lub fornirowane. Z kolei odważne, jaskrawe kolory najlepiej zaprezentują się na frontach z wysokim połyskiem.

 

meble kuchenne nowoczesne na wymiar kolory 300x200 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

 

Meble kuchenne na wymiar w nowoczesnym stylu – najmodniejsze kolory

Nowoczesne meble na wymiar nie muszą i nie powinny być nudne. Połączenie ciekawego koloru z odpowiednim rodzajem frontu sprawi, że kuchnia nabierze charakteru i zwróci uwagę wszystkich gości. Trendy wśród kolorów zmieniają się często, ale są takie odcienie, których ponadczasowość i uniwersalność wciąż przyciągają klientów.

Neutralna biel

Biała kuchnia cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, biel to neutralny kolor, który bez problemu zestawimy z każdym innym. Ponadto optycznie powiększa niewielkie przestrzenie, dlatego białe meble szczególnie polecane są do małej kuchni. Białe meble kuchenne na wymiar sprawiają także, że kuchnia wydaje się czysta i elegancka. Dla uzyskania najlepszego efektu warto wybrać fronty kuchenne lakierowane, których błyszcząca struktura pięknie odbija światło i rozjaśnia wnętrze.

 

meble do kuchni nowoczesne biale 300x225 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

 

Szarość i czerń

Poza bielą najczęściej wybieranymi kolorami mebli kuchennych są szary i czarny. Szczególnie w połączeniu z matowymi frontami prezentują się niezwykle gustownie. Podczas gdy szary najczęściej wybierany jest jako samodzielny kolor, tak czerń zwykle dla kontrastu występuje w towarzystwie innych kolorów. Za wciąż modne połączenie kolorystyczne uznaje się czerń i biel, do którego śmiało można dobrać kolorowe dodatki.

 

bialo czarne meble nowoczesne do kuchni 225x300 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

 

Intensywne kolory i nieoczywiste kontrasty 

W nowoczesnej kuchni, którą cechuje minimalizm, kolor frontów szafek może być tak naprawdę dowolny. Należy jedynie pamiętać, by był stylistycznie dopasowany do reszty mieszkania, szczególnie wtedy, kiedy kuchnia jest otwarta. Intensywne odcienie mebli kuchennych dodadzą pomieszczeniu charakteru, a kontrastowe zestawienie ze sobą odważnych kolorów wprowadzi efekt świeżości.

 

meble kuchenne nowoczesne na wymiar czerwone 300x225 4 pomysły na aranżację mebli na wymiar w nowoczesnej kuchni

 

Jeśli chcesz poznać sprawdzone triki na łączenie kolorów mebli kuchennych, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika Jak łączyć kolory mebli kuchennych na wymiar. 7 pomysłów

 

Twoim marzeniem jest kolorowa kuchnia nowoczesna na wymiar?
Zadzwoń, a pomożemy Ci je spełnić!
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952