Jak łączyć kolory mebli kuchennych na wymiar? 7 pomysłów

Meble na wymiar » Jak łączyć kolory mebli kuchennych na wymiar? 7 pomysłów

Wybór koloru mebli kuchennych jest jedną z trudniejszych decyzji, jaką musimy podjąć, decydując się na zakup nowych szafek kuchennych. Nie możemy zapominać o tym, że kuchnia jest sercem każdego mieszkania i domu, dlatego należy zadbać, by była funkcjonalna, ale również, by nam się po prostu podobała. Jak łączyć ze sobą kolory mebli kuchennych na wymiar? Polecamy lekturę naszego poradnika, w którym podajemy kilka metod doboru kolorystycznego.

Kontrastowe połączenie kolorów mebli kuchennych na wymiar

Jedną z możliwości łączenia ze sobą kolorów mebli kuchennych na wymiar jest zastosowanie kontrastowych barw. Zazwyczaj w takich sytuacjach wybieramy inne kolory na górne i dolne szafki. Jest to rozwiązanie najprostsze, a równocześnie funkcjonalne i proste do wykonania. Kontrastowe szafki do kuchni najlepiej sprawdzają się w meblach kuchennych nowoczesnych i angielskich.

Dobór barw zależy od naszych upodobań i odwagi, ale najczęściej spotykanymi zestawieniem jest biel-czerń, czerwień-czerń, zielono-czerwony, biało-granatowy. Dobrze będzie to wyglądać zarówno na frontach lakierowanych, akrylowych, jak również laminowanych.

 

Planujesz zakup mebli kuchennych na wymiar, ale nie wiesz, jak dobrać ich kolory?
Zadzwoń 883-647-952

 

Fronty mebli do kuchni w odcieniach ombre

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w doborze kolorystycznym szafek kuchennych na wymiar jest efekt ombre. Najlepiej wygląda on, gdy posiadamy trzy poziomy mebli w kuchni na przykład  – dolny i dwa rzędy szafek górnych. Wtedy każdy z nich przygotowywany jest w innym odcieniu tego samego koloru. Można zastosować stopniowanie barw od najciemniejszej na dole do jaśniejszej na górze bądź też odwrotnie. Dla osób ceniących nietuzinkowe rozwiązania inspiracją niech będzie ombre poziome – kiedy kolejne szafki kuchenne stojące są w nieco innym odcieniu. Fronty do kuchennych mebli w odcieniach ombre możemy wykonać z wielu materiałów, także najbardziej ekonomicznych frontów foliowanych.

Jak stosować uzupełniające się barwy na frontach kuchennych mebli na zamówienie

Barwy uzupełniające inaczej nazywane dopełniającymi się to pary barw, które po połączeniu ze sobą (w zmiennych, ale określonych proporcjach) dadzą nam kolory takie jak biel, czerń i szarość. Takimi parami dopełniających się kolorów są zieleń i fiolet, niebieski i żółty, czerwony i błękitny. Wybór uzupełniających się barw z pewnością jest najrzadziej spotykanym ze względu na swą intensywność. Niewiele osób będzie dobrze czuło się w kuchni z tak odważnie dobranymi kolorami mebli na wymiar. Warto jednak mieć świadomość, że możliwości zestawiania ze sobą kolorów jest bardzo wiele.

Nie wiesz, jakie fronty do kuchni wybrać? Przeczytaj nasz poradnik!

 

laczenie kolorow mebli do kuchni na zamowienie inspiracje 300x200 Jak łączyć kolory mebli kuchennych na wymiar? 7 pomysłów

 

Dobór kolorów szafek kuchennych według stref roboczych

Pomysłem na łączenie barw szafek kuchennych na zamówienie, które w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne, jest zmiana kolorów w zależności od strefy roboczej. Jak to wygląda w praktyce? Innej barwy meble mamy na przykład w okolicy blatu roboczego, miejsca, gdzie przygotowujemy potrawy, inną przy strefie obróbki termicznej (piekarnik, kuchenka), a jeszcze inną tam, gdzie serwujemy potrawy. Oczywiście ilość, kolejność i połączenia kolorów mogą być różne i zależą od naszych upodobań.

Różne kolory frontów i korpusów szafek kuchennych na zamówienie

Dziś już rzadko stosowanym sposobem na łączenie kolorów szafek w kuchni jest dobranie różnych barw na frontach i korpusach. Mogę być dobierane kontrastowo, według zasady barw uzupełniających czy nawet ombre.

Kolor mebli kuchennych a wielkość pomieszczenia

Łączenie kolorów mebli kuchennych ma również duże znaczenie w kontekście optycznego powiększania lub zmniejszania pomieszczeń. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ciemne barwy będą sprawiać wizualne wrażenie cięższych i optycznie zmniejszają naszą kuchnię. Dlatego meble czarne, granatowe czy grafitowe najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach średnich i dużych bądź też w kuchniach otwartych na salon. Jeśli zaś nasza kuchnia jest mała, najlepiej będzie sięgnąć po szafki możliwie jasne – białe, beżowe czy w pastelowych odcieniach niebieskiego, zielonego, żółtego, szarego. Te triki będą miały pozytywny wpływ na odbiór wielkości kuchni czy jadalni.

Kolor mebli do kuchni dobrany do barw na ścianie

Omówiliśmy już kilka sposobów łączenia kolorów meblowych, ale nie powiedzieliśmy jeszcze, że najczęściej decydujemy się na jednolitą barwę dopasowaną do odcienia ścian czy stylu całego wnętrza. Można powiedzieć, że jest to najbardziej zachowawcze rozwiązanie. Najczęściej zauważymy je w tradycyjnych meblach kuchennych na wymiar oraz w drewnianych szafkach do kuchni na zamówienie.

 

Masz problem z dopasowaniem koloru frontów meblowych w kuchni
Nie wiesz, jakie wykończenie będzie najlepsze?
Zadzwoń 883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952