Pomysły na meble na wymiar do kuchni, na których słabo widać zabrudzenia

Meble na wymiar » Pomysły na meble na wymiar do kuchni, na których słabo widać zabrudzenia

Aranżując kuchnię, zależy nam na stworzeniu wymarzonej, pod względem wizualnym, przestrzeni. W końcu to właśnie w tym pomieszczeniu spędzimy większość swojego czasu w domu. Szczególnie gdy mamy połączoną kuchnię z jadalnią. Jest to miejsce, w którym gotujemy, ale także spędzamy czas z rodziną i bliskimi. Przygotowując dania, meble są narażone na ubrudzenie, utłuszczenie i różne uszkodzenia. Estetyczny wygląd powinien być połączony z funkcjonalnością. Z tego powodu warto do kuchni wybrać meble kuchenne na wymiar, które zagospodarują całą przestrzeń oraz takie, na których słabo widać zabrudzenia. Widoczność kurzu lub małych zanieczyszczeń może wprowadzić niejedną osobę w rozdrażnienie i zmęczenie ciągłym sprzątaniem. Przedstawiamy zatem pomysły umeblowanie, na których słabo widać plamy. Zapraszamy do lektury! 

Kolory mebli, na których mniej widać zabrudzenia

Na ciemniejszych frontach widoczniejszy jest kurz bardziej niż na jasnych meblach. Natomiast w przypadku białego umeblowania powstałe plamy o intensywniejszych kolorach są wyraźne. Rozlanie czerwonego wina lub zakwasu buraczanego jest zdecydowanie niebezpieczne w kuchni z jasnymi frontami. W takich sytuacjach dużo zależy od szybkości naszej reakcji i wytarciu plamy. Jednak pomimo to często może się to zakończyć zabrudzeniem. Jeśli zależy nam zatem na wybraniu mebli, na których słabo widać brud warto zrezygnować z białych i czarnych kolorów. Dotyczy to zarówno stołu na wymiarmeblościanki na zamówieniekomody na wymiar jak i blatów kuchennych. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór wyjątkowych odcieni takich, jak grafit i szarości, bądź beże i brązy. Na naszym blogu pisaliśmy, jak zaaranżować szarą kuchnię w nowoczesnym stylu. 

Poszukujesz mebli kuchennych na wymiar, na których słabo widać zabrudzenia?
883-647-952

 

Wykończenie mebli na wymiar – które wybrać? 

Po wybraniu odpowiedniego koloru można przejść do wyboru rodzaju wykończenia mebli. Chcąc wybrać takie, na których najmniej widać zabrudzenia najlepiej zdecydować się na fronty wykonane w macie. Łatwo jest ubrudzić powierzchnię frontów lakierowanych. Widoczne są na nich m.in. odciski palców. Umeblowanie z połyskiem powiększa optycznie przestrzeń, jednak jeśli dysponujemy większą kuchnią i zależy nam na niewidocznych zabrudzeniach — wtedy warto wybrać meble wykończone matem. 

Rodzaj surowca, dzięki któremu słabiej widać zabrudzenia na meblach 

Plamy nie są łatwo widoczne na frontach drewnianych. Szczególnie tych z orzecha bądź dęba. Na nich naturalnie występuje niejednorodny kolor, dzięki czemu wszelkie jasne lub ciemniejsze plamy wtopią się w tło. Łatwo czyści się również pozostałe rodzaje blatów kamiennych lub stylizowanych na takie. Na nich również mniej osadza się kurz. W zależności od kolorystyki i stylu możemy wybrać blaty kuchenne z frontami laminowanymi, z kompozytu i z kamienia naturalnego. Jaki rodzaj frontów sprawdzi się najlepiej w kuchni, pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. 

Jak czyścić meble na wymiar, gdy pojawią się zabrudzenia? 

Pielęgnacja mebli na wymiar jest zależna od rodzaju surowca, z jakich zostały wykonane. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, które warto zastosować w każdym przypadku. Po pierwsze do przecierania mebli najlepiej używać lekko zwilżonej lub suchej ścierki. Ostre gąbeczki nie sprawdzą się praktycznie przy żadnym surowcu. Używając ich, ryzykujemy powstaniem zadrapań. Powinniśmy więc z nich całkowicie zrezygnować. Wszelkie plamy należy ścierać jak najszybciej. Mogą one zaschnąć lub wsiąknąć w surowiec, przez co skutki mogą być nawet nieodwracalne. Uważajmy zawsze na gorące przedmioty takie jak np. garnki. Pozostawionych po wrzątku odbarwień bardzo ciężko jest się pozbyć. W tym celu warto kuchnię wyposażyć w specjalne podkładki pod gorące naczynia. Meble nie lubią także szczególnej ekspozycji na światło. Najlepiej unikać takiego rozkładu umeblowania kuchni, w którym są one narażone nadmiernie na promienie słoneczne. 

jakie meble kuchenne na wymiar bez zabrudzen 300x200 Pomysły na meble na wymiar do kuchni, na których słabo widać zabrudzenia

Jak meble na wymiar pomogą nam w zmniejszeniu widoczności zabrudzeń? 

Meble tworzone na wymiar mają bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest to, że możemy wybrać odpowiedni dla nas rodzaj materiału. W ten sposób od podstaw budujemy umeblowanie, których cechą jest mniejsza widoczność zabrudzeń. Oprócz dostosowania ich do swoich potrzeb, meble na wymiar pozwalają na zagospodarowanie każdego miejsca w kuchni. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, a także estetyczne, ponieważ dzięki temu możemy zachować większy porządek.

 

Zastanawiasz się, jakie meble kuchenne na wymiar spełnią wszystkie Twoje potrzeby?
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952