5 inspiracji na narożne szafki na wymiar

Meble na wymiar » 5 inspiracji na narożne szafki na wymiar

Szafki narożne to rodzaj zabudowy najczęściej spotykany w kuchni. Można je jednak wykorzystać również jako szafy na wymiar czy nawet w formie komody w salonie. Wiele osób uważa, że szafki narożne na wymiar są mało funkcjonalne. Nic bardziej mylnego. Mogą być bardzo użyteczne i dobrze zagospodarowywać przestrzeń. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym przedstawimy kilka inspiracji na modne i praktyczne szafki narożne na zamówienie.

Pomysły na szafki narożne na wymiar do kuchni

Kuchenne meble na wymiar dostępne są dziś w setkach różnych konfiguracji, różniących się pod kątem koloru, materiału, rodzaju frontów, stylów i zastosowanych wewnątrz rozwiązań. To właśnie one zadecydują o tym, jak dobrze będzie nam się używało danej szafki, także tej narożnej. Niezależnie od tego, czy będzie to szafka w stylu angielskim, nowoczesnym, klasycznym czy drewnianym, dzięki odpowiednim wyposażeniu, może stać się meblem funkcjonalnym.

Poszukujesz funkcjonalnej szafki narożnej na wymiar, dopasowanej do Twoich potrzeb?
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

 

Szafki kuchenne narożne na zamówienie z szufladami

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem do szafek kuchennych są klasyczne półki. Jest ono najtańsze i najprostsze do wykonania, jednak równocześnie najmniej praktyczne. Najrzadziej montuje się szuflady, a szkoda, ponieważ potrafią być doskonałym sposobem na aranżację wnętrza szafki narożnej. Mechanizmy nie są tanie, ale dzięki nim możemy w prosty sposób wykorzystać przestrzeń, nawet narożną. W takiej szufladzie będziemy mogli przechowywać naczynia, garnki, a jak zdecydujemy się na niższe szuflady, także przyprawy, mąki i inną żywność.

Szafki narożne z wysuwanymi konstrukcjami

Kolejną ciekawą inspiracją na kuchenną szafkę narożną są te z wysuwanymi konstrukcjami. Systemy tego typu mogą przypominać ruchome półki bądź też koszyki. Przesuwane konstrukcje są dość funkcjonalne, ale ich wadą jest zmniejszenie pojemności szafki. Niemniej jednak sprawdzą się do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów jak nietypowe garnki czy nieczęsto używane naczynia. Dużą zaletą systemów wysuwanych do szafek narożnych jest możliwość dostosowywania ich wielkości, wysokości do przechowywanych rzeczy. Da się w pełni spersonalizować taki mebel, co zagwarantuje, że będzie idealnie dopasowany do użytkownika.

Obrotowe półki w szafkach narożnych na wymiar

Innym pomysłem na narożną szafkę na zamówienie do kuchni jest taka, w której umieścimy obrotowe półki. Najlepiej sprawdzi się ono w szafkach wiszących, choć i w tych stojących może być z powodzeniem stosowane. W meblach wykorzystujących te rozwiązania możemy przechowywać różne przedmioty, oto kilka pomysłów:

 • przyprawy,
 • szklanki, kubki,
 • akcesoria kuchenne,
 • naczynia.

Dzięki obrotowym półkom zyskujemy szybki i prosty dostęp do wszystkich przechowywanych w szafce przedmiotów. Łatwiej będzie też utrzymać porządek.

Inspiracje na narożne szafki na zamówienie w innych pokojach

Szafki narożne na wymiar, choć najczęściej są wykorzystywane w kuchni, mają również szersze zastosowanie. Z powodzeniem możemy je stosować w pokojach dziecięcych, młodzieżowych, salonach, sypialniach, łazienkach czy przedpokojach. Oczywiście szafki narożne na zamówienie do tych pomieszczeń będą wyglądać inaczej niż kuchenne, ale możliwości wyposażenia ich są podobne. Przede wszystkim zyskujemy jeszcze więcej kombinacji aranżacyjnych, ponieważ możemy je wykonać z wielu frontów: drewnianych, akrylowych, lakierowanych, laminowanych, fornirowanych czy foliowanych. Im więcej możliwości materiałowych, tym więcej kombinacji wzorów i kolorów.

modne szafki narozne na zamowienie 200x300 5 inspiracji na narożne szafki na wymiar

Szafki narożne w pokoju dziecka – pomysły na wykorzystanie

Wszyscy wiemy, że w pokojach dziecięcych przedmiotów do przechowywania jest niezliczona ilość: puzzle, klocki, maskotki, lalki/samochodziki. Lista zdaje się nie mieć końca. Te drobne przedmioty trudno jest utrzymać w porządku. Z pomocą mogą nam przyjść szafki narożne na wymiar z wysuwanymi koszami. Jeśli ich ilość i wysokość dostosujemy do wielkości zabawek, uzyskamy praktyczne miejsce do przechowywania. W takiej szafce na obrotowej półce możemy również ułożyć książki. Dzięki jej ruchomości zawsze łatwo dotrzemy do wybranej pozycji i wyjmiemy ją bez robienia ogólnego bałaganu (dotyczy to również dzieci).

Szafka narożna na wymiar w sypialni jak ja wykorzystać?

Ciekawe może być zastosowanie szafki narożnej na zamówienie w sypialni. Przyda się ona zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest małe, nieustawne czy posiada jakąś niewymiarową wnękę. Zabudowanie jej szafką narożną sprawi, że zyskamy nie tylko funkcjonalne miejsce do przechowywania, ale również ozdobę domu. W sypialni najlepiej sprawdzą się szafki narożne na wymiar z szufladami, w których swobodnie przechowamy pościel, ręczniki, bieliznę czy ubrania. Jeśli zastosujemy dodatkowe przegródki i pojemniki do przechowywania, łatwo zapanujemy nad porządkiem.

Nie wiesz jak praktycznie zagospodarować szafki narożne na zamówienie? Stworzymy je dla Ciebie!
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952