5 najciekawszych rozwiązań w meblach kuchennych na wymiar

Meble na wymiar » 5 najciekawszych rozwiązań w meblach kuchennych na wymiar

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu czy domu. Bardzo często jednak jej kształt, wielkość czy ogólne ułożenie nie sprzyja zaprojektowaniu takiej ilości szafek kuchennych, jak byśmy chcieli. W większości sytuacji będzie nam brakować miejsca do przechowywania. Jest na to jednak rada. Rynek obfituje w ciekawe rozwiązania dedykowane do mebli kuchennych na wymiar, z których warto skorzystać, by nasze szafki stały się bardziej funkcjonalne. Zapraszamy do lektury!

Dodatkowy blat kuchenny ukryty nad kuchenną szafką na wymiar

W meblach kuchennych na wymiar można praktycznie ukryć dodatkowe blaty. Jednym z takich miejsc jest przestrzeń pod głównym blatem a nad szufladami. W sprytny sposób da się tam zmieścić wyjmowaną stolnicę czy blat, który możemy wykorzystywać do innych celów. Gdy go nie potrzebujemy, wystarczy go schować i będzie zupełnie niewidoczny. Z kolei w momencie, kiedy będziemy go potrzebować, wystarczy go wyjąć lub wysunąć. Takie rozwiązanie przyda się zarówno w małych, jak i dużych kuchniach. Pozwoli utrzymać porządek oraz zwiększy funkcjonalność pomieszczenia.

 

Potrzebujesz więcej miejsca w kuchennych szafkach do przechowywania?
Wybierz funkcjonalne rozwiązania do mebli kuchennych na wymiar
Zadzwoń 883-647-952

 

Szuflady w meblach do kuchni na zamówienie – nigdy nie jest ich za dużo

Choć wydawałoby się, że szuflada nie jest ani ciekawym, ani innowacyjnym rozwiązaniem, okazuje się, że może być niezastąpiona w wielu meblach kuchennych. Przede wszystkim pasuje do każdego stylu mebli do kuchni – angielskiego, klasycznego, nowoczesnego czy do mebli kuchennych drewnianych na wymiar. Dodatkowo, w zależności od jej wielkości, głębokości czy dodatkowego wyposażenia, da się w niej przechować praktycznie wszystko. Szczególnie polecanymi rozwiązanymi do kuchennych szafek na zamówienie są głębokie szuflady ze stelażami na talerze, pokrywki czy garnki. Tuż pod blatem warto umieścić niewielkie szuflady na sztućce, reklamówki czy inne kuchenne akcesoria. Dobrze sprawdzą się również szuflady podwójne. Jest to system dwóch szuflad połączonych w jedną większą dla lepszej organizacji przestrzeni.

To jednak nie koniec możliwości, jakie w meblach do kuchni na wymiar dają nam szuflady. Dobrym pomysłem jest umieszczenie niewielkiej szuflady tuż pod zlewem. Choć ta przestrzeń ze względu na rury i odpływy zazwyczaj jest pomijana, nic nie stoi na przeszkodzie, by ją zagospodarować. Szuflada musi być jednak nietypowa – powinna mieć bowiem wycięcia na odpływy. Będzie to więc coś w stylu szuflady – rowka umieszczonego wokół umywalki. Sprawdzi się jednak do przechowywania zmywaków, gąbek, czyścików czy choćby worków na śmieci i torebek.

Szafki kuchenne na wymiar a kwestia segregacji śmieci

W czasach świadomości ekologicznej i obowiązku segregacji śmieci nasze kuchnie, szczególnie te mniejsze, nie do końca radzą sobie z przechowywaniem kilku pojemnych pojemników na śmieci. Naprzeciw wychodzą nam profesjonalni stolarze, którzy są w stanie zaproponować nam funkcjonalny projekt mebli na wymiar uwzględniający ten problem. Na rynku znajdziemy co najmniej kilka różnych systemów z pojemnikami na śmieci. Zazwyczaj w formie szuflad umieszczane są pod zlewozmywakami. Jednak możliwości jest więcej. Do wyboru mamy głęboki kosz podzielony na mniejsze segmenty wysuwany lub zamontowany na drzwiczkach szafki. Możemy kosze na śmieci mieć mniejsze, a umieszczone na dwóch poziomach dla łatwiejsze segregacji.

 

szafki kuchenne na wymiar jak zaplanowac ich wnetrze 300x200 5 najciekawszych rozwiązań w meblach kuchennych na wymiar

 

Problem narożnej szafki kuchennej

Zazwyczaj najtrudniejszym do zagospodarowania miejscem w kuchni są narożniki. Umieszczane tam szafki na wymiar z frontami lakierowanymi, drewnianymi, laminowanymi, akrylowymi, fornirowanymi czy foliowanymi mogą korzystać z praktycznych systemów zagospodarowujących tę przestrzeń. Do wyboru będziemy mieli:

 • wysuwane platformy, na których można umieścić np. garnki,
 • obrotowe stelaże do przechowywania naczyń,
 • systemy cargo,
 • wielopoziomowe wysuwane systemy półek,
 • praktyczne szuflady o kształcie litery V,
 • półki umieszczone na drzwiczkach.

Praktyczne rozwiązania do mebli kuchennych na wymiar – dodatkowe sposoby na przechowywanie

Podobnie jak w szafach na wymiar czy garderobach na zamówienie, tak i w szafkach kuchennych warto postawić na jak największą liczbę praktycznych skrytek i rozwiązań, ułatwiających nie tylko przechowywanie, ale funkcjonalne użytkowanie. Ciekawymi pomysłami wartymi zastosowania w meblach do kuchni na zamówienie są:

 • haki na powieszenie patelni wewnątrz szafki kuchennej, np. pod zlewem,
 • umieszczenie pokrywek od garnków na stelażu zamontowanych od wewnętrznej strony drzwi szafki,
 • przechowywanie przypraw kuchennych na magnetycznych taśmach, na drzwiczkach lub w niezbyt głębokich szufladach,
 • zamontowanie w szafkach automatycznych podajników do przypraw, mąk czy często jadanych płatków śniadaniowych.

 

Ciągły bałagan w kuchni?
Sięgnij po praktyczne rozwiązania do zagospodarowania szafek kuchennych na wymiar
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz 5 najciekawszych rozwiązań w meblach kuchennych na wymiar

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952