Meble kuchenne na wymiar – 7 trendów na 2019 rok

Meble na wymiar » Meble kuchenne na wymiar – 7 trendów na 2019 rok

Meble kuchenne na wymiar z każdym rokiem zyskują na popularności. Nic dziwnego, można je idealnie dopasować do każdego wnętrza oraz dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu mebli do kuchni będą dominować w 2019 roku. Zapraszamy do lektury!

Otwarta przestrzeń w meblach kuchennych

Zupełną nowością w 2019 roku będą otwarte przestrzenie w kuchennych szafkach. W praktyce oznacza to znaczne powiększenie przestrzeni otwartych półek. Stawiać będziemy na nich nie tylko ozdobne przedmioty, ale i naczynia. Pamiętać należy, że ze względu na osiadający kurz, powinniśmy w tym wypadku sięgać po zastawę używaną codziennie. Wszelkie rzadziej stosowane przedmioty będziemy musieli myć przed każdym użyciem. Otwarte półki najlepiej pasują do nowoczesnych kuchni i tych klasycznych.

Koniec trendu bieli w meblach do kuchni

Biel w meblach kuchennych na wymiar dominowała od kilku lat. W najbliższym roku jej popularność będzie systematycznie maleć. Z tego też powodu na znaczeniu stracą również kuchnie angielskie, w których biel odgrywała najważniejszą rolę. Ten styl może korzystać jeszcze z innych, pastelowych barw, szczególnie beży i szarości. Jednak osiągnięty efekt będzie już zupełnie inny.

Masz już dość białych mebli kuchennych? U nas zamówisz je w każdej barwie.
Zadzwoń 883-647-952

Modne kolory w meblach na wymiar w 2019 roku

Jeśli więc nie biel, to jakie kolory będą królować w naszych kuchniach? Nastąpi wielki powrót ciemnych kolorów, szczególnie brązów, granatów i czerni. Królowa barw jest trudna do aranżacji, ale umiejętnie pracujący projektanci bez problemu przygotują czarne meble kuchenne. Fronty w tych szafkach najczęściej będą lakierowane lub akrylowe. Wykończenia zależą już od naszych upodobań, ale zdecydowanie na popularności zyska półmat.

Jeśli nie lubisz ciemnych kuchni, nic straconego, w 2019 roku modne będą również pastele. Nie muszą być cukierkowe, odpowiednio przełamane będą gustowne i ponadczasowe. Doskonałym połączeniem będzie pastelowa mięta z butelkową zielenią lub błękity z mocnymi granatami. Można też pokusić się o zmieszanie kolorów. Jedno jest pewne, warto eksperymentować!

meble kuchenne na wymiar modne 2019 Meble kuchenne na wymiar  7 trendów na 2019 rok

Złoto, srebro, miedź czyli szczypta elegancji i szyku

Doskonałym uzupełnieniem modnej w tym roku kolorystyki staną się dodatki i wykończenia metaliczne, złote, platynowe, srebrne czy miedziane. Te barwy pojawiać będą się w przestrzeni pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami kuchennymi, ale również jako gałki czy armatura. Jeśli boimy się, że przesadzimy, wystarczy, że wybierzemy np. złote dodatki i kuchenne akcesoria. Błysk z pewnością dobrze skomponuje się z meblami kuchennymi laminowanymi oraz częścią odcieni mebli drewnianych. Tego typu metaliczne wykończenia dodadzą wnętrzu odrobinę luksusu. Musimy jednak pamiętać, że taka armatura czy akcesoria wymagają znacznie więcej pracy, należy je regularnie czyścić i koniecznie polerować. Tylko dzięki temu zachowają odpowiednio efektowny wygląd.

A może tak asymetryczne meble kuchenne?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że meble kuchenne na wymiar są symetryczne, równe, jakby od linijki. Czas jednak otworzyć się na eksperyment zwany asymetrią. Czym się ona objawi w kuchennych szafkach? Przede wszystkim będą mogły być one zawieszane nieregularnie i nierówno. Popularnym trendem stanie się różnicowanie głębokości szafek. Szersze będziemy montować pod sufitem i na dole, a węższe pod linią górnych mebli. Dzięki temu uzyskamy efekt lekkości, nie tracąc przy tym na ilości miejsca do przechowywania. Asymetria będzie bardzo dobrze wyglądać również w formie, wspomnianych już wcześniej, otwartych półek. Jeśli więc nie boimy się eksperymentować, warto wybrać asymetryczne meble kuchenne na wymiar.

Nietypowe materiały w szafkach kuchennych

W kuchni pojawią się materiały, które do tej pory zarezerwowane były dla przemysłu, pomieszczeń gospodarczych czy wykańczania podłóg. W 2019 roku do produkcji kuchennych blatów coraz częściej wykorzystywane będą kwarc, beton czy lastryko. Choć pasują one wyłącznie do nowoczesnych wnętrz, to coraz chętniej będziemy po nie sięgać. Niewątpliwą ich zaletą jest trwałość i odporność na zniszczenia powstające podczas codziennego użytkowania.

Zagraj światłem i technologią

Meble kuchenne nie są już tylko zwykłymi, prostymi szafkami. Dziś ukrywają w sobie wiele techniki i nowoczesnych rozwiązań. Ukrywamy w nich ledowe oświetlenie, praktyczne mechanizmy. W 2019 roku zaczniemy iść jeszcze dalej, a nasz kuchnia zapełni się gadżetami ułatwiającymi życie. Producenci mebli na wymiar ciągle ulepszają technologie, byśmy mogli korzystać choćby z trwałych, wodoodpornych czy antybakteryjnych blatów kuchennych. To zapowiedź niedalekiej przyszłości, w której zdalnie będziemy sterować nie tylko sprzętami kuchennymi, ale i meblami.

Poszukujesz specjalistów od modnych mebli do kuchni?
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz Meble kuchenne na wymiar  7 trendów na 2019 rok

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952