Czym kierować się przy wyborze łóżka na wymiar do pokoju dziecka? Jaki model wybrać?

Meble na wymiar » Czym kierować się przy wyborze łóżka na wymiar do pokoju dziecka? Jaki model wybrać?

Zakup łóżka, choć wydaje się prostą sprawą, nie do końca nią jest. Zwłaszcza jeśli chcemy dopasować je do nietypowego czy nieustawnego wnętrza dziecięcego pokoju. Pod uwagę należy wziąć wiele różnych czynników, które determinują to, czy zakupione łóżko będzie dla malucha wygodne. Zachęcamy do lektury tekstu, w którym podpowiemy, na co zwrócić uwagę zamawiając łóżko na wymiar do pokoju dziecka.

Jak dobrać rozmiar łóżka dziecięcego na wymiar?

W przypadku dzieci, zwłaszcza tych młodszych, które jeszcze intensywnie rosną, dobierając rozmiar łóżka na wymiar, nie możemy zapomnieć o uwzględnieniu sporego zapasu. Szkoda byłoby, gdyby po kilku miesiącach okazało się, że łóżko jest już za małe. Oczywiście możemy kierować się standardowymi rozmiarami łóżek dostępnych w sklepach i taki mebel na wymiar zamówić. Ale skorzystanie z usług profesjonalnego stolarza daje nam możliwość zaprojektowania łóżka na dowolny wymiar. Projektując meble na wymiar, dopasujmy rozmiar łóżka nie tylko do wzrostu dziecka, ale również wnętrza, w którym on stanie. Będzie to szczególnie przydatne, kiedy pokój dziecięcy jest nieduży, ma skosy czy wnęki do zagospodarowania.

Marzy Ci się wygodne, dopasowane do Twojego dziecka łóżko na wymiar?
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

 

Z jakich materiałów powinno być łóżko na zamówienie do pokoju dziecka?

Zamawiając łóżko na wymiar do pokoju dziecka, mamy możliwość wyboru materiałów, z których ono powstanie. Podobnie jak w przypadku szaf na wymiar, garderób czy meblościanek, dobiera się zarówno materiał podstawowy, stosowany w stelażach, jak i ten wykończeniowy. Łóżko na wymiar do pokoju dziecięcego może powstać z litego drewna lub w tańszej, ale równie trwałej wersji z płyt meblowych. Oczywiście odrębną kwestią jest to, w jakim kolorze będzie łóżeczko. Z dopasowaniem barwy do stylu wnętrza czy upodobań dziecka i rodziców nie będzie żadnych problemów.

Jak dopasować najlepszy model łóżka dziecięcego na zamówienie?

Zanim zdecydujemy się zamówić łóżko dziecięce, powinniśmy zastanowić się, jaki model i kształt ramy nas interesuje. Specjaliści są w stanie wykonać dla nas zarówno klasyczne, proste formy łóżek dziecięcych, jak również bardziej nietuzinkowe czy fantazyjne. Do wyboru będziemy mieć również ramę łóżka, dodatkowe zabezpieczenia (przed wypadnięciem dla maluchów), obecność i rodzaj wezgłowia czy wysokość mebla. Łóżka na wymiar mogą zostać wyposażone w dodatkowe skrzynie czy szuflady do przechowywania pościeli, ubrań czy dziecięcych skarbów, co sprawi, że będzie ono jeszcze bardziej funkcjonalne. Warto pamiętać o możliwości idealnego dopasowania łóżka dziecięcego na zamówienie do potrzeb swoich i malca. Jest to jedna z największych zalet mebli wykonywanych na wymiar i nie warto z niej rezygnować.

dzieciece lozko na zamowienie 300x225 Czym kierować się przy wyborze łóżka na wymiar do pokoju dziecka? Jaki model wybrać?

Łóżko klasyczne czy piętrowe na wymiar – co w pokoju dziecka sprawdzi się lepiej?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Obie opcje łóżko piętrowe i klasyczne na wymiar mogą sprawdzić się w domu równie dobrze. Kluczem będą nasze potrzeby. Jeśli mamy mało przestrzeni, a chcemy ją praktycznie urządzić, warto postawić na zabudowę łóżkową piętrową. Nawet jeśli posiadamy tylko jedno dziecko. Na dole bowiem nie zawsze musi być drugie łóżko, a można tam zmieścić biurko, szafę, dodatkowe półki czy miejsce do zabawy. Z kolei kiedy pokój dziecka jest dość duży, dobrze będą wyglądały klasyczne łóżka na zamówienie, także te z ozdobnymi wezgłowiami, które umożliwią wygodne oparcie się, np. podczas wieczornej lektury bajek.

Czy warto zamawiać nietypowe łóżka na wymiar do pokoju dziecka?

Od kilku lat rosnącą popularnością cieszą się fantazyjne łóżka dziecięce na wymiar. Mogą one mieć przeróżne kształty, przypominać zamki dla księżniczek, samochody czy domki. Łączą w sobie również więcej funkcji niż tylko spania. Takie zabudowy na wymiar z łóżeczkami dziecięcymi mogą ukrywać w sobie również biurka, miejsce do zabaw czy przechowywania. Są to konstrukcje bardzo lubiane przez najmłodszych. Mogą być doskonałym rozwiązaniem do niewielkiego pokoju dziecięcego, szczególnie jeśli postawimy na konstrukcję piętrową. Zdecydowanie warto zamawiać takie nietuzinkowe łóżka na wymiar do pokoju dziecka czy młodzieżowego. Będą nie tylko praktyczne, ale również ozdobią i uatrakcyjnią pomieszczenie.

O czym nie wolno zapomnieć, kupując łóżko dziecięce na zamówienie?

Gdy zdecydowaliśmy się na zakup łóżka dziecięcego na wymiar, musimy pamiętać, by dokładnie określić:

 • jego wielkość, szerokość, długość i wysokość (uwzględniając wiek i wzrost dziecka),
 • materiał, z którego ma zostać wykonane,
 • kolor wykończenia, 
 • model i kształt,
 • rozwiązania dodatkowe do przechowywania,
 • nietypowe, praktyczne triki jak np. ukrycie szuflady z wysuwanym kolejnym miejscem do spania dla np. kolegów dziecka.
Nie możesz znaleźć w sklepach odpowiedniego łóżka dziecięcego? Stworzymy je dla Ciebie!
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952