Idealne łóżko na wymiar — czym kierować się podczas wyboru?

Meble na wymiar » Idealne łóżko na wymiar — czym kierować się podczas wyboru?

Wielu z nas szuka łóżka stworzonego idealnie pod nasze potrzeby. Jest to najczęściej najważniejszy mebel kojarzony z odpoczynkiem i czasem dla siebie. Nie zawsze można znaleźć najbardziej odpowiadający nam rodzaj, kolor albo rozmiar łóżka. Często też może okazać się, że standardowe wymiary nie są odpowiednie do pomieszczenia, w jakim mebel ma stanąć. Najlepiej wtedy postawić na zamówienie łóżka na wymiar.

Najczęściej występujące wymiary gotowych łóżek

Planując przestrzeń na idealne łóżko, warto wiedzieć, jakie standardy obowiązują. Pozwoli nam to na porównanie wymiarów, które chcemy, z tymi, które możemy wypróbować na wystawach sklepowych.

Wymiary łóżka jednoosobowego

Najczęściej produkowane wymiary łóżek jednoosobowych to:

 • 80×200 cm,
 • 90×200 cm,
 • 100×200 cm,
 • 120×200 cm.

Najmniejsze łóżko jest idealne dla dziecka, śpiącego spokojnie w nocy. Większe wymiary oferują poczucie luksusu i dużej przestrzeni. Największe łóżko jednoosobowe sprawdza się świetnie dla dorosłej osoby, chcącej poczuć się jak w ekskluzywnym hotelu.

Wymiary łóżka dwuosobowego

Standardowe wymiary łóżek dwuosobowych to:

 • 140×200 cm,
 • 160×200 cm,
 • 180×200 cm,
 • 200×200 cm.

Są to najczęściej wybierane wymiary łóżek. Już najmniejsze łóżko dwuosobowe bez problemu pomieści dwie osoby, pozostawiając swobodę ruchu. Łóżko o największych wymiarach, znane także jako king size bed, pozwala na spokojny, luksusowy odpoczynek dwóch osób.

Szukasz idealnego łóżka na wymiar?
Zadzwoń 883-647-952
 

Wielofunkcyjne łóżka na wymiar — rozwiązanie do małych pomieszczeń

Znalezienie wygodnego łóżka do małej sypialni często jest nie lada wyzwaniem. Standardowe wymiary często nie pasują do niewielkich lub niewymiarowych pomieszczeń. Aby jak najlepiej wykorzystać całą przestrzeń, warto skontaktować się ze sprawdzonym stolarzem. Stworzy on najlepszy projekt łóżka na wymiar, dopasowany naszych do potrzeb i możliwości.

Łóżka na wymiar z szufladami

W małych pomieszczeniach dodatkowe miejsce do przechowywania jest na wagę złota. Najlepszym rozwiązaniem w sypialni jest więc dodanie do największego mebla dodatkowych funkcji. Najłatwiej można to zrobić dokładając do konstrukcji łóżka na wymiar wygodne szuflady.

Decydując się na łóżko zamówione na wymiar, mamy pewność, że szuflady będą idealnie dostosowane do naszej przestrzeni. Możemy na przykład poprosić o dodatkowe przegródki na najpotrzebniejsze przedmioty albo zaplanować możliwość otwierania szuflad przy konkretnych szafkach nocnych. Nie musimy się także martwić o załatwianie wystarczająco dużego samochodu do przewiezienia elementów łóżka, większość stolarzy gwarantuje transport i montaż mebli na miejscu.

Łóżka w zabudowie na wymiar

Może się zdarzyć tak, że w bardzo małych sypialniach mieści się jedynie łóżko. Jeśli chcemy mieć dodatkowe miejsce na ubrania lub książki, warto pomyśleć o łóżku na wymiar w zabudowie.

Jest to nowoczesne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Łóżko projektowane jest wtedy razem z całą konstrukcją zabudowującą większość sypialni. Całość, idealnie dopasowywana do wymiarów wnętrza sprawia, że możliwe jest dodanie schowków, półek i regałów, o których przy standardowym łóżku można by było jedynie pomarzyć.

Chcesz zamówić łóżko z zabudową na wymiar do swojej sypialni?
Zadzwoń 883-647-952

 

Zalety zamówienia dopasowanego łóżka na wymiar

Jeśli mamy dużo pomysłów i nietypowy styl, zwykłe standardowe łóżka z sieciówek nie spełniają naszych oczekiwań. Warto wtedy pomyśleć o zamówieniu łóżka na wymiar. Dzięki temu mamy możliwość w pełni kontrolować wygląd, kolor i kształt naszego idealnego mebla.

Łóżko na wymiar dopasowane do twoich potrzeb

Możliwości, jakie zyskujemy zamawiając idealne łóżko na wymiar pozwalają nam na poniesienie wodzy fantazji. Warto więc przemyśleć, czego dokładnie potrzebujemy, co będzie najlepiej dopasowane do naszego stylu życia.

Może szukamy łóżek o większych, niż standardowe wymiarach, chcemy, aby szafki nocne były połączone z konstrukcją łóżka albo znaleźliśmy idealny kolor na zagłówek? Każdy powód jest ważny i wszystkie pomysły mogą być zrealizowane.

Wiszące łóżko na wymiar, czyli nietypowe rozwiązanie na typowy problem

Wiele rodzin nie może sobie pozwolić na spanie w osobnym pomieszczeniu. Często zdarza się, że rodzice mają swoją sypialnię w salonie i oddają osobne pokoje dla dzieci. Zwykle śpią wtedy na kanapie, czując się, jakby byli gośćmi we własnym domu. Jest jednak niecodzienne rozwiązanie, które sprawi, że salon na noc zamieni się w sypialnię.

Pomysłem na nietypowe łóżko na wymiar w salonie jest „łóżko podwieszane”. Pomysł ten wykorzystywany jest coraz częściej. Polega on na stworzeniu konstrukcji łóżka, która od spodu wygląda jak sufit podwieszany. Specjalny mechanizm w ciągu dnia pozwala na podciągnięcie łóżka pod sufit, a na noc spuszczenie go na optymalną wysokość. Dodatkowe wrażenie spania na hamaku jest miłym efektem ubocznym.

Ireneusz Idealne łóżko na wymiar — czym kierować się podczas wyboru?

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952