Jak funkcjonalnie zaaranżować sypialnię przy pomocy mebli na wymiar?

Meble na wymiar » Jak funkcjonalnie zaaranżować sypialnię przy pomocy mebli na wymiar?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce, które powinno zapewniać relaks i odpoczynek, dlatego musi być zaprojektowane nie tylko wygodnie i atrakcyjnie wizualnie, ale również praktycznie. O ile duże sypialnie dają ogromny wachlarz możliwości aranżacyjnych, o tyle urządzenie małych powierzchni jest trochę bardziej problematyczne. W tym wypadku świetnie sprawdzą się meble na wymiar, dla których metraż pomieszczenia nie jest żadnym ograniczeniem. Jak funkcjonalnie zaaranżować sypialnię z ich wykorzystaniem? Podpowiadamy.

Funkcjonalna sypialnia, czyli jaka?

Sypialnia to miejsce, w którym w perspektywie dnia lub tygodnia spędzamy naprawdę dużo czasu. Jest pomieszczeniem, które powinno sprzyjać odpoczynkowi i regeneracji, musi być więc wygodne, przyjazne dla oka oraz jak najbardziej funkcjonalne. Nie ma mowy o zagraceniu przestrzeni lub niepraktycznych rozwiązaniach, które będą wzbudzać irytację i generować negatywne emocje. Jednak aranżacja małej sypialni, z którą najczęściej mamy do czynienia w blokach mieszkalnych, może sprawić trochę trudności i problemów organizacyjnych. Na szczęście współczesny rynek meblowy oferuje wiele funkcjonalnych rozwiązań, dla których ani metraż, ani kształt pomieszczenia nie są przeszkodą.

Najważniejsze jest łóżko

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym meblem sypialni jest łóżko i to do niego należy dostosować pozostałe elementy wystroju. Jeśli będzie z niego korzystać para, warto zapewnić łatwy dostęp z każdej ze stron. Dobrze jest wybrać lub zaprojektować mebel z tapicerowanymi lub zaokrąglonymi rogami, by uniknąć stłuczeń, otarć i siniaków podczas codziennego użytkowania. Równie ważny jest dobór odpowiedniego materaca. W przypadku niewielkiej sypialni świetnie sprawdzi się łóżko z dodatkową szufladą w środku, w której można przechowywać pościel lub sezonowe rzeczy. Tuż przy łóżku warto mieć choćby małą szafkę nocną z lampką, która ułatwi dostęp do najpotrzebniejszych przedmiotów (jak budzik, telefon, pilot czy książka).

 

Masz małą sypialnie i nie wiesz jakie łóżko będzie do niej najlepsze?
883-647-952

 

Wybierz zabudowę wnęk

Sypialnia to też miejsce, w którym przechowujemy odzież i różne akcesoria, jak choćby biżuterię, torebki czy okrycia wierzchnie. Na funkcjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni świetnie nadadzą się szafy wnękowe na wymiar, a spersonalizowane projekty pozwolą na zagospodarowanie miejsca według indywidualnych potrzeb. Znakomitym rozwiązaniem praktycznym, który sprawdzi się w każdym przypadku, są też szafy przesuwne na zamówienie. Są one o wiele bardziej ustawne niż te tradycyjne i dzięki nim nie trzeba myśleć o zorganizowaniu dodatkowej przestrzeni na otwierane drzwi. Dodatkowo ten rodzaj mebli optycznie powiększa pomieszczenie. Częstym wyborem, szczególnie podczas aranżacji małej sypialni, jest montaż lustra na jednym z przesuwnych skrzydeł szafy. Pozwala to nie tylko na optymalne wykorzystanie przestrzeni, ale też wzbogaca sypialnię o ważny dla niej element i rozjaśnia cały pokój. 

Jeśli nie wiesz jak dopasować szafę do pomieszczenia, przeczytaj nasz artykuł: 6 przykładów na nietypowe projekty szaf wnękowych

Praktyczne meble na wymiar

Czasem zdarza się, że nasza sypialnia ma jakieś problemy architektoniczne – na przykład niepraktyczne wnęki lub skosy, jeśli jest umieszczona na poddaszu. Gotowe meble zwykle nie są w stanie sprostać tym wymaganiom, ale nie jest to żadną przeszkodą w przypadku mebli na wymiar. Pozwalają one w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń, a dodatkowo można je dostosować do własnych potrzeb. Dzięki temu wystrój sypialni może ubogacić obecność stylowej komody na zamówienie, szafki nocnej, szafy wnękowej do przechowywania ubrań czy toaletki, które pomieszczą wszystkie potrzebne przedmioty.

A może garderoba w sypialni?

Niepraktyczne na pierwszy rzut okna wnęki w sypialni mogą się świetnie sprawdzić jako garderoba projektowana na wymiar. Daje to możliwość indywidualnego dostosowania ilości półek i szuflad oraz miejsca dla wieszaków, na których znajdą się sukienki, koszule lub okrycia wierzchnie. Przestrzeń, która do tej pory sprawiała wrażenie niepraktycznej i zbędnej, może zostać zagospodarowana mądrze i funkcjonalnie. 

Przede wszystkim wielofunkcyjność

Mała sypialnia wcale nie musi oznaczać, że nie pomieścimy w niej wszystkich potrzebnych rzeczy i akcesoriów. Aby zwiększyć funkcjonalność danego pomieszczenia, warto wybierać meble wielofunkcyjne. Rozkładana kanapa zamiast stałego łóżka? Dodatkowy schowek na szczycie szafy? Rozkładany blat przy stole? Duża szafa, drzwi przesuwne? Możliwości jest mnóstwo! Funkcjonalne meble nie tylko sprawią, że przestrzeń będzie wygodniejsza w użytkowaniu, ale też optycznie powiększą małą sypialnię.

Czy praktyczne urządzenie małej sypialni jest możliwe?

Funkcjonalna aranżacja pomieszczeń o mniejszym metrażu nigdy nie jest łatwa, ale jest możliwa. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i możliwości zamówienia mebli na wymiar urządzenie małych przestrzeni w praktyczny sposób jest proste, przyjemne i niesie ze sobą sporą dawkę satysfakcji. Przy projektowaniu funkcjonalnego wnętrza i doborze odpowiednich mebli zawsze warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

 

Nie wiesz, jakie meble wybrać do sypialni, aby była funkcjonalna?
Zaprojektujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb.
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952