Meble kuchenne na wymiar – na co zwracać uwagę przy zakupie

Meble na wymiar » Meble kuchenne na wymiar – na co zwracać uwagę przy zakupie

Projektowanie wymarzonej kuchni nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest tak wiele materiałów i rozwiązań, że łatwo się pogubić. Zamawiając meble kuchenne na wymiar, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie takich szafek.

Dobry projekt kuchni to podstawa

Dobry projekt mebli kuchennych to ten, który skrojony zostanie na miarę i potrzeby domowników. Musi być jak najbardziej funkcjonalny i uwzględniać Twoje preferencje. Nie rezygnuj z możliwości indywidualizacji, bo to jest właśnie największa zaleta mebli na wymiar.

Idealna kuchnia to nie ta, która jest aktualnie modna, ale taka, która dopasowana została do jej użytkowników. Jeśli np. cenisz sobie wspólne gotowanie z rodziną, zadbaj o dużą ilość blatów roboczych. Gdy lubisz jeść w kuchni, przyda się wyspa z wysokimi krzesłami, dopasowanymi do całego projektu. W szafkach do kuchni na wymiar znaleźć się powinno miejsce do przechowywania, z łatwym i wygodnym dostępem do umieszczonych w nich akcesoriów. Zadbaj o swoją wygodę i zaprojektuj idealne dla siebie meble kuchenne.

Szukasz idealnych mebli kuchennych? Skontaktuj się z nami!
Zadzwoń 883-647-952

 

Znajdź swój styl mebli kuchennych

W projektowaniu mebli do kuchni, podobnie jak w innych dziedzinach, obowiązują trendy. Nie warto jednak kierować się tym, co jest akurat modne, jeśli nam się to nie podoba. Zanim wybierzesz fronty w meblach na wymiar, obejrzyj w sklepie czy Internecie szafki w różnych stylach. Do wyboru będziesz mieć m.in. styl angielski, czyli ponadczasową elegancję z delikatnie rzeźbionymi frontami. Jeśli zależy Ci na romantycznej kuchni z ozdobnymi gałkami, zdecyduj się na kuchnię angielską. Gdy z kolei cenisz sobie domową atmosferę i styl klasyczny, sięgnij po kuchnie tradycyjne. Ich przeciwieństwem są nowoczesne meble kuchenne, najczęściej lakierowane i o prostej formie.Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, powinien być to twój wybór. Pomyśl, że taka kuchnia będzie Ci towarzyszyć przez kolejne kilka – kilkanaście lat.

Nie zapomnij o budżecie na meble

Projektując kuchnię, nie zapominaj o budżecie, jaki posiadasz. Uwzględniaj go wybierając fronty do mebli oraz rozwiązania, po które sięgniesz. Podczas zamawiania mebli do kuchni od razu powiedz projektantowi czy fachowcowi, jakimi funduszami dysponujesz. To pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, jak chociażby stworzenia wymarzonej kuchni zdecydowanie powyżej możliwości twojego portfela.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztują wymiarowe meble do kuchni, to ich ceny wahają się od około 3 tysięcy do nawet kilkudziesięciu. Najlepiej jest skontaktować się z osobą, która wykona szafki i poprosić o wykonanie wyceny. Ostateczny koszt zależy od zastosowanych materiałów, wybranych frontów, blatów czy wykorzystywanych w szafkach rozwiązaniach.

czym kierowac sie wybierajac meble kuchenne na wymiar Meble kuchenne na wymiar  na co zwracać uwagę przy zakupie

Uwzględnij AGD w planowaniu kuchni

Kupując meble kuchenne na wymiar, zastanów się, jakie AGD wolisz – wolnostojące czy zabudowane. Musisz wziąć to pod uwagę, dobierając fronty i projektując układ kuchni. Poszczególne AGD może różnić się wymiarami, szczególnie szerokością. Jeśli więc zależy Ci na jakimś konkretnym typie czy modelu lodówki, kuchenki, zmywarki, spisz sobie ich dane i podaj je osobie wykonującej wstępny projekt kuchennej zabudowy. Jeśli chcesz zachować część sprzętów ze starej kuchni, w nowych meblach musisz uwzględnić ich rozmiar.

Trwałość materiałów mebli kuchennych

W trakcie rozmów ze specjalistami z firmy, która wykona meble kuchenne na wymiar, zobacz ich wcześniejsze realizacje i zapytaj, jakie cechy posiadają poszczególne materiały. Od tego, w jaki sposób i jak długo będziesz użytkował kuchnię zależy, jakie fronty czy blaty będą dla Ciebie odpowiednie. Fachowcy zajmujący się tym tematem doskonale wiedzą, jak zachowują się poszczególne materiały. Dlatego zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania i dokładnie je przedstaw.

Podczas wyboru blatów weź pod uwagę, że niektóre materiały szybko się niszczą. Na części mogą zostawać nieestetyczne plamy czy ślady po gorących garnkach. Z kolei o drewniane kuchnie na wymiar należy regularnie dbać i cykliczne je olejować. Zastanów się, czy jesteś gotowy na regularne dbanie o meble, czy może wolisz materiały, które nie wymagają dużej troski.

Zadbaj o strefy w kuchni

By z kuchni korzystało Ci się wygodnie, musisz zadbać o podział na strefy i zachowanie złotej zasady rozmierzenia poszczególnych elementów (zlewu, blatu, lodówki). Dzięki temu pomieszczenie będzie bardzo funkcjonalne. Pamiętaj, że meble kuchenne na wymiar mają Ci ułatwić wykonywanie wszystkich czynności, a nie tylko ładnie wyglądać. – mówi Ireneusz z Meble Mistrz.

Planujesz wymianę mebli kuchennych? Przygotujemy bezpłatną wycenę!
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz Meble kuchenne na wymiar  na co zwracać uwagę przy zakupie

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952