Jak zaprojektować garderobę pod skosy, aby była praktyczna?

Meble na wymiar » Jak zaprojektować garderobę pod skosy, aby była praktyczna?

Poddasze to najczęściej zapomniana i niedoceniana część domu. Szukając jednak miejsca, gdzie idealnie sprawdziłaby się garderoba na wymiar, warto pomyśleć właśnie o nim. Zatem jak ją najskuteczniej zaprojektować, aby w najlepszy sposób wykorzystać istniejącą przestrzeń? Przedstawiamy kilka pomysłów!

%name Jak zaprojektować garderobę pod skosy, aby była praktyczna?

Szafa pod skos – czego oczekujemy od niej oczekujemy?

Aby szafa na wymiar do garderoby pod skos była jak najbardziej dopasowana do naszych potrzeb, zacznijmy od rzeczy najprostszej – zastanówmy się czego oczekujemy i z czego będzie się składał przykładowy projekt szafy przesuwnej? Czy będzie to dla nas miejsce przechowywania:

 • niepotrzebnych i starych ubrań czy np. strojów narciarskich
 • dawnych zabawek dla dziecka
 • starych sprzętów RTV czy AGD

czy wręcz przeciwnie – będzie to szafa na wymiar odpowiadająca:

 • naszej bieżącej garderobie
 • przechowywaniu sprzętów gospodarstwa domowego
 • przechowywaniu innych potrzebnych rzeczy

Garderoby na wymiar pod skos – Jak mądrze przygotować projekt?

Dużym plusem szaf przesuwnych jest to, że możemy je zaprojektować tak, aby pasowały do każdej przestrzeni. Weź kartkę papieru i naszkicuj wnętrze swojej szafy. W miejscu, gdzie będziesz chciał powiesić dłuższe ubrania typu płaszcze zimowe i kurtki na wieszakach, zostaw więcej miejsca. Tam, gdzie znajdą się poskładane ubrania jak bluzki, swetry spodnie, czy koszulki letnie, półki można ułożyć trochę gęściej.

,,Warto również umieścić belki do wieszaków jak najbliżej szafy wewnętrznej, ponieważ unikniemy wtedy ,,przygniatania” ubrań przy jej zamykaniu” – mówi Ireneusz z meblemistrz.pl.

Wykończenie garderoby możemy dostosować do naszych personalnych wymagań. Możemy użyć nawet spersonalizowanych motywów, które urozmaicą wnętrze pokoju.

%name Jak zaprojektować garderobę pod skosy, aby była praktyczna?

Sypialnia na poddaszu to również garderoba pod skosem!

Bądźmy szczerzy – to zazwyczaj w tym pokoju przechowujemy ubrania i podejmujemy decyzje o tym, co danego dnia ,,na siebie włożyć”. Garderoba na wymiar pod skos jest najczęściej elementem wystroju wnętrza w szczególności małej sypialni na poddaszu, gdzie chcemy wykorzystać jak najwięcej już ograniczonego dla nas miejsca. Dobrze zaprojektowana garderoba na wymiar to wygodne rozwiązanie dla wszystkich pań, które cenią sobie ład i skład wśród dużej ilości ubrań i dodatków do stylizacji. Najlepiej sprawdzi się tam właśnie projekt szafy przesuwnej. Jak sama nazwa wskazuje, przesuwane drzwi zajmują mniej miejsca niż ich otwierana alternatywa, a w połączeniu z umieszczeniem ich pod skosem praktycznie urządzają nasz pokój.

Potrzebujesz garderoby na wymiar, która będzie elementem Twojego poddasza? Zamów ją u nas!
Zadzwoń 883-647-952

Ile miejsca zajmie Twoja szafa na wymiar pod skos?

Kolejnym krokiem jest dostosowanie naszych wymagań do powierzchni, którą dysponujemy i miejsca, w którym będzie się mieścić nasza garderoba. Jeśli mówimy o miejscu na poddaszu, to trzeba mieć na uwadze, że szafa na wymiar do garderoby pod skos znajduje się w trudno dostępnym miejscu. Warto więc ,,mierzyć siły na zamiary” i zaprojektować ją rozsądnie, biorąc pod uwagę przede wszystkim szerokość i głębokość naszych półek, które będą znacznie różnić się między sobą z racji umiejscowienia szafy przesuwnej pod nierówną powierzchnią.

Nie zapominaj o drzwiach do szafy na wymiar!

Pamiętaj o tym, że szafa na wymiar do garderoby pod skos musi mieć minimum dwa skrzydła drzwi przesuwnych. W momencie ich otwierania jedno skrzydło nachodzi na drugie i uzyskujemy dostęp do połowy szafy. Projekt szafy na poddaszu czy pod skosem musi mieć na względzie również to, że drzwi będą różnej wielkości ze względu na miejsce, pod którym znajduje się nasza szafa.

 

Szafa przesuwna pod schodami? Dlaczego nie!

Nie tylko poddasze może być miejscem, gdzie znajdzie się nasza szafa. Pod uwagę weźmy również przestrzeń pod schodami, którą także można wykorzystać jako miejsce do stworzenia garderoby na wymiar. Dużym plusem jest tutaj fakt, że możemy w ten sposób doskonale zaoszczędzić domową przestrzeń i wykorzystać ją jako szafę. Nie zawsze musi ona mieścić wyłącznie ubrania. Miejsce pod schodami to praktyczny sposób na przechowywanie rzeczy do sprzątania jak miotły, mopy czy wiaderka. Nie psują one swoim wyglądem wnętrza naszego domu, ponieważ są sprytnie schowane.

 

Masz więcej pytań dotyczących projektowania garderoby pod skos? Zadzwoń do nas śmiało!
Zadzwoń 883-647-952

 

Ireneusz Jak zaprojektować garderobę pod skosy, aby była praktyczna?

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952