Jaką szafę wybrać: gotową czy na wymiar? Zalety i wady poszczególnych rozwiązań

Meble na wymiar » Jaką szafę wybrać: gotową czy na wymiar? Zalety i wady poszczególnych rozwiązań

Szafa to mebel, który jest nieodzowny w każdym mieszkaniu czy domu. To w niej możemy przechowywać ubrania, buty czy inne drobne i większe przedmioty. Choć mogłoby się wydawać inaczej, nie każda szafa będzie tak samo funkcjonalna i praktyczna. Występuje duża różnica pomiędzy szafami gotowymi, kupowanymi w sklepie, a tymi zamówionymi na wymiar u stolarza. Dziś przeanalizujemy zalety i wady szaf na wymiar i gotowych. Zapraszamy do lektury.

Zalety i wady szafy gotowej

Szafy gotowe, w przeciwieństwie do mebli na zamówienie, nie są dostosowane do wymiarów specyficznych naszego wnętrza. Możemy wybrać wyłącznie produkty, które mają już określone rozmiary. Choć zazwyczaj mamy możliwość doboru koloru czy wzoru to niestety jest on dość ograniczony i sprowadza się przeważnie do kilku opcji. Jednak przewagą tego rozwiązania jest możliwość zamówienia od ręki lub z krótkim czasem realizacji szafy pasującej do naszego mieszkania czy domu. Choć nie będzie to mebel idealnie skrojony do potrzeb, to wystarczający i jak najbardziej spełniający swoje funkcje. Zaletą gotowych mebli jest również stosunkowo niska cena, na pewno mniejsza niż w przypadku szaf na wymiar.

Nie wiesz, jak dobrać szafę wnękową do przedpokoju? Przeczytaj nasz artykuł

Wśród wad szaf gotowych wymienić musimy brak możliwości zmiany jej wnętrza – otrzymujemy to, co oferuje producent. W większości przypadków nie ma możliwości personalizacji i dopasowania ilości czy wielkości półek, szuflad do przechowywanych przez nas rzeczy. Niestety powoduje to zazwyczaj niewykorzystanie w pełni całej dostępnej w meblu przestrzeni.

 

Masz dość nieustawnych, gotowych szaf, postaw na rozwiązania skrojone na wymiar
883-647-952

 

Jakie są zalety szaf na wymiar?

Szafy przesuwne na wymiar mają wiele ciekawych zalet. Przede wszystkim takie meblościanki czy pojedyncze szafy wnękowe na zamówienie mogą zostać idealnie dopasowane do wymiarów naszego pokoju. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że jakaś przestrzeń nie zostanie wykorzystana. A jakie jeszcze zalety szaf na wymiar możemy wyróżnić?

  • jesteśmy w stanie dobrać ich kolor idealnie, co do odcienia, który nam się marzy (jeśli decydujemy się fronty lakierowanefronty laminowanefronty akrylowe czy fronty foliowane), ponieważ dostępne są w gamie barw RAL;
  • możemy dopasować sposób wykończenia frontów, dobrać czy wolimy fronty matowe, lakierowane czy półmatowe;
  • dostępne są w wersji drewnianej lub z płyt meblowych;
  • ich ceny są bardzo zróżnicowane, w zależności od wybranych materiałów;
  • możemy dokładnie zaplanować ich wygląd zewnętrzny, sposób otwierania, rodzaj nóżek, uchwytów etc;
  • jesteśmy w stanie zaprojektować ich wnętrze idealne do naszych potrzeb, jeśli chodzi o ilość, wielkość półek, szuflad;
  • do wykorzystania mamy rozwiązania z szerokiej gamy nowoczesnych mechanizmów i gadżetów, możemy zamówić do naszej szafy dedykowane szuflady na apaszki, biżuterię, paski, wyciągane wieszaki, pojemniki wysuwane na drobiazgi;
  • szafa na zamówienie da nam szansę na zagospodarowanie każdego dostępnego w salonie, sypialni czy pokoju dziecka centymetra, nie będziemy też “marnować” przestrzeni w jej wnętrzu;
  • pozwoli nam zachować porządek w pomieszczeniu;
  • mamy pełną swobodę konfiguracji kształtów, kolorów, wielkości, zastosowanych mechanizmów;

Nie wiesz, jak wybrać szafę przesuwną? Sprawdź nasz poradnik

Wady szaf na zamówienie 

Niestety żadne rozwiązania nie pozostają bez wad, również garderoby na wymiar i szafy każdego typu. Pewną trudnością może być odnalezienie odpowiedniego stolarza, którego styl i produkty będa odpowiadać naszym potrzebom. Przed zamówieniem warto obejrzeć jego wcześniejsze realizacje i sprawdzić opinie klientówSolidnie wykonanych mebli na zamówienie nie zmienimy w prosty i szybki sposób, ze względu na trudności z demontażem. Nie jest to więc rozwiązanie dla osób ceniących sobie częste zmiany aranżacji. 

wady zalety szaf na wymiar i klasycznych 300x200 Jaką szafę wybrać: gotową czy na wymiar? Zalety i wady poszczególnych rozwiązań

Szafa na wymiar czy gotowa – które rozwiązanie wybrać?

Jak widać, zarówno szafy na zamówienie, jak i te gotowe, do kupienia od ręki w sklepie, mają swoje wady i zalety. Zanim zdecydujemy się na zakup któregoś z nich, powinniśmy dokładnie przeanalizować nasze potrzeby, upodobania i zasoby finansowe. Dzięki temu będziemy w stanie dobrać najlepszą dla siebie szafę, która sprosta wymaganiom i pozwoli odpowiednio zaaranżować przestrzeń.

Jeśli nasze wnętrze jest małe, nieforemne, ma ukryte wnęki, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się rozwiązania na zamówienie. Nie uda nam się bowiem znaleźć w sklepie odpowiednio dopasowanej do naszych pokojów gotowej szafki. Po te możemy sięgnąć w dużych i średniej wielkości mieszkaniach czy domach, gdzie nie musimy walczyć o wykorzystanie każdego wolnego centymetra. Jeśli mamy wątpliwości, warto skontaktować się ze sprawdzonym stolarzem i omówić dostępne opcje.

 

Nie wiesz, jaką szafę do mieszkania lub domu wybrać, by pomieściła wszystkie Twoje rzeczy? Stworzymy meble dopasowane do Twoich potrzeb!
883-647-952

 

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952