Komoda na wymiar – o czym pamiętać przed zakupem?

Meble na wymiar » Komoda na wymiar – o czym pamiętać przed zakupem?

Komoda to jeden z typów mebli, który znajduje się praktycznie w każdym domu. Nie ma się czemu dziwić, gdyż ten niepozorny produkt jest w stanie wiele pomieścić. Decydując się na zakup komody, warto zastanowić się, czy propozycje sklepów meblarskich są dla nas atrakcyjne. Jeśli mamy duże oczekiwania i potrzeby, warto rozważyć zakup komody na wymiar. O czym musimy pamiętać, zanim zdecydujemy się na zamówienie komody?

Gotowy mebel a komoda na zamówienie – najważniejsze różnice

Różnice pomiędzy meblami na wymiar, a tymi kupowanymi w sklepach meblarskich są dość znaczące. Przede wszystkim wybierając gotowe szafy na wymiar, garderoby na zamówienie czy komody, otrzymujemy produkt, którego w żaden sposób nie możemy zmienić. Ma on określone, wystandaryzowane wymiary, określony styl, kolorystykę i wyposażenie. Często musimy dokonywać trudnych wyborów i iść na kompromisy, bo znalezienie gotowego mebla spełniającego wszystkie nasze oczekiwania jest bardzo trudne. Komody na wymiar podobnie jak meblościanki na wymiar są produktami, które możemy dopasować idealnie do naszych potrzeb. Nie musimy iść na kompromisy. Z pomocą dobrej firmy meblarskiej zaprojektujemy meble na wymiar doskonale wpasowujące się w nasz zamysł. Warto sobie to uświadomić, zanim kupimy komodę na wymiar.

 

Potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania? Postaw na funkcjonalne komody na wymiar?
Zadzwoń 883-647-952

 

Zaplanuj wnętrze komody na wymiar 

Przed zakupem komody na wymiar musimy pamiętać, że otrzymujemy możliwość zaplanowania nie tylko jej wyglądu zewnętrznego czy wymiarów, ale również tego, co znajdziemy w jej wnętrzu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaplanować ilość i wielkość szuflad czy półek dokładnie do tego, co będziemy w niej przechowywać. Jeśli na co dzień przeszkadzają nam wielkie szuflady, bo nie możemy w nich nic odnaleźć – zaprojektujmy komodę na zamówienie z dużą ilością mniejszych szuflad. Gdy zaś zależy nam na przechowywaniu wysokich przedmiotów, możemy rozmieścić półki na mniej standardowych wysokościach. Warto zmierzyć rzeczy, które będą wkładane do komody na wymiar. Dzięki temu zyskamy pewność, że zmieścimy wszystko, co chcemy. Co ważne, takie meble na zamówienie można dowolnie konfigurować, tworząc zestawienia na co dzień niespotykane w sklepach. Przed zakupem warto skonsultować się ze sprawdzonym stolarzem i oglądając jego wcześniejsze realizacje poprosić o pomoc w dopasowaniu komody do swoich oczekiwań.

 

jak wybrac komode na wymiar 300x199 Komoda na wymiar  o czym pamiętać przed zakupem?

 

Komoda na zamówienie – dopasuj wymiary do swoich potrzeb

Największą zaletą zakupu komody na zamówienie jest możliwość dostosowania jej wymiarów do posiadanego przez nas miejsca we wnętrzu. Jeśli potrzebujemy wąskiej i małej, czy niższej a głębszej komody, firma produkująca meble na zamówienie bez trudu ją dla nas wykona. Przed zakupem pamiętajmy o dokładnym wymierzeniu przestrzeni (najlepiej powierzyć to specjalistom) oraz zastanowieniu się, czego od tej komody potrzebujemy. Komody na wymiar muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne. Ale z nimi nie będziemy mieli już problemu z niewymiarowymi skosami, brakiem miejsca na komodę w przedpokoju czy wąskiej wnęce w sypialni. Pomogą nam skutecznie zagospodarować przestrzeń, którą posiadamy.

Nietuzinkowy wygląd komody na wymiar – przełam konwenanse

Komoda na zamówienie pozwala zaprojektować się dokładnie tak, jak chcemy, także wizualnie. Możemy wybrać jej kolor z nieograniczonej palety barw, zdecydować, z jakiego ma być materiału, w jakim wykończeniu i stylu. To daje wręcz nieograniczone możliwości konfigurowania komody na wymiar. Nie musimy więc ograniczać się do naśladowania projektów obecnych na rynku, a możemy złamać konwenanse i stworzyć mebel zgodny z naszym charakterem. Nie ma przeszkód, by taka komoda na zamówienie była w kilku kontrastujących kolorach czy w klasycznym odcieniu, ale nietuzinkowym wykończeniu. Przed zakupem pamiętajmy, że taką szafkę na wymiar możemy idealnie dopasować do stylu naszego wnętrza.

Unikatowe komody na wymiar – czy cena będzie wysoka?

Wiele osób wciąż myśli, że koszt komody na wymiar będzie znacznie wyższy niż tej kupionej w sklepie. Oczywiście może tak być, że w części przypadków zapłacimy nieco więcej. Często jednak okazuje się, że dzięki dopasowaniu do naszych potrzeb i pozbyciu się zbędnych elementów, taki mebel na zamówienie kosztuje tyle samo lub nawet mniej niż jego sklepowy odpowiednik. Wyższa cena, nawet jeśli się pojawi, jest rekompensowana przez idealne wymiary, kolorystykę, stylistykę czy wyposażenie mebla. Co więcej, komody na zamówienie pozwolą nam na zaoszczędzenie przestrzeni, dużo łatwiejsze utrzymanie porządku i lepszą organizację naszych rzeczy.

O czym pamiętać przed zakupem komody na wymiar?

Przede wszystkim o zidentyfikowaniu naszych potrzeb i oczekiwań od tego mebla. Ważne jest wybranie solidnych specjalistów – stolarzy, którzy zajmą się przygotowaniem komody na zamówienie. Najważniejszy jest jednak plan i pomysł na to, jak nasz idealny mebel ma wyglądać.

 

Skończ z bałaganem w komodzie. Zamów dopasowany mebel do swoich potrzeb
Zadzwoń 883-647-952

 

Ireneusz Komoda na wymiar  o czym pamiętać przed zakupem?

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952