Powrót meblościanek do mieszkań – 6 pomysłów na nowoczesną meblościankę na wymiar

Meble na wymiar » Powrót meblościanek do mieszkań – 6 pomysłów na nowoczesną meblościankę na wymiar

Meblościanki większości z nas prawdopodobnie kojarzą się z czasami PRL-u. Mało kto lubi wracać do tego okresu, więc na jakiś czas tego typu meble zniknęły z naszych mieszkań. Coraz częściej powracają jednak w odmienionym stylu. Jak wyglądają one obecnie? Prezentujemy kilka pomysłów na nowoczesne meblościanki.

Jak najlepiej zaprojektować nowoczesną meblościankę na wymiar?

Idealna meblościanka spełnia wszystkie potrzeby domowników. Jest to mebel niesamowicie funkcjonalny i praktyczny, ale jedynie wtedy, kiedy zostanie dobrze zaprojektowany i przemyślany. Wszystkie szafki i półki powinny pomieścić sprzęt i przedmioty, które będą w nim schowane. Przed zamawianiem zabudowy warto więc zmierzyć wszystko, co ma się w niej znaleźć. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nasza meblościanka będzie wygodna i spełni nasze wszystkie wymagania.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana zabudowa, albo nie umiemy sobie z projektem poradzić, warto zapytać o pomoc naszego stolarza. Często fachowcy oferują usługi projektu mebli. Jest to bardzo wygodne i przydatne, ponieważ możemy być pewni, że każde rozwiązanie, które proponuje nam specjalista, jest oparte na latach doświadczenia i praktyki.

Potrzebujesz pomocy fachowca przy projekcie meblościanki?
Zadzwoń 883-647-952

Meblościanki na zamówienie zaprojektowane pod sprzęt

Często zdarza się, że nie mamy dużo przestrzeni na ścianach, ale zabudowa przydaje nam się głównie ze względów praktycznych. Ciągle jednak chcemy mieć możliwość korzystania z naszego sprzętu, który także musi zawisnąć na ścianie, jak na przykład telewizor lub głośniki. Wtedy najlepiej jest zaprojektować meblościankę wokół nich. 

Nasze sprzęty staną się wtedy głównym punktem zabudowy, ciągle więc będziemy mogli z nich łatwo korzystać, a dodatkowo nie zrezygnujemy z miejsca do przechowywania. Projektując, pamiętajmy, że technologia idzie do przodu, więc telewizor, który mamy obecnie, za kilka lat może okazać się bardzo mały. Stwórzmy więc zabudowę, która będzie niezmienna przez lata i nie planujmy przestrzeni idealnej jedynie na nasz sprzęt, dodajmy też trochę wolnego miejsca wokół. Nie będąc pewnym, jak dobrze zaplanować meblościankę, warto skonsultować się ze sprawdzonym fachowcem.

Nowoczesny wygląd meblościanek na wymiar

Obecnie wygląd i forma meblościanek zdecydowanie różni się od naszego tradycyjnego jej wyobrażenia. Nie są to już ciężkie, przytłaczające zabudowy, zabierające całą przestrzeń, mogą one wyglądać zupełnie inaczej. Nowoczesna meblościanka to bowiem nic innego niż zagospodarowanie ściany szafkami lub półkami. 

W takim stylu zabudowy mogą przybierać najróżniejsze formy. Nie musimy się ograniczać do zamykanych szafek RTV, meblościanka może być jedynie wokół telewizora, albo w formie otwartych półek. Jeśli jednak postawimy na przysłonięcie całej ściany, nowoczesny wygląd uzyskamy wykorzystując jednolity materiał i otwieranie na przycisk. Wtedy całość będzie przypominać ciekawą tapetę, stanie się więc ozdobą naszego mieszkania.

Szukasz sprawdzonego stolarza do stworzenia idealnej meblościanki?
Zadzwoń 883-647-952

Nowoczesne wykończenia meblościanki na wymiar

Efekt nowoczesności najłatwiej jest osiągnąć za pomocą frontów. Niezależnie od koloru mebla, mieszkanie jak z najnowszych katalogów możemy osiągnąć jedynie przy pomocy wykończenia. Warto więc poznać obecne trendy wnętrzarskie.

Meblościanka fornirowana

Coraz modniejsze w Polsce stają się ostatnio meble z drewna. Nie dotyczy to jedynie akcentów w tym wykończeniu, ale też całych przestrzeni. W trendach są drewniane kuchnie, ściany albo meblościanki. Odcieni tego materiału jest mnóstwo, każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Jak jednak stworzyć taki efekt wykończenia meblościanki bez konieczności tworzenia mebli z drewna? Odpowiedzią na to pytanie są fronty fornirowane. Jest to materiał, w którym na zwykłą płytę naklejana jest cienka warstwa wybranego rodzaju drewna. Dzięki temu takie meble są tańsze i trwalsze, a my możemy cieszyć się modną zabudową.

Meblościanka na wysoki połysk czy meblościanka matowa?

Fronty mebli na wysoki połysk od lat są uznawane za niezwykle nowoczesne. Potrafią one odmienić każde mieszkanie i sprawić, że najzwyklejszy mebel staje się świeży i wygląda na nowszy. Ostatnio jednak taki sam efekt można osiągnąć także dzięki frontom matowym. Jakie wykończenie meblościanki da najlepszy efekt w nowoczesnym mieszkaniu?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Wykończenie meblościanki zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu i pomysłu na wnętrze. Należy jednak pamiętać, że fronty na wysoki połysk mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, natomiast matowe (np. akrylowe) są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Obie opcje idealnie dopasują się jednak do nowoczesnej meblościanki.

Ireneusz Powrót meblościanek do mieszkań  6 pomysłów na nowoczesną meblościankę na wymiar

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952