Spanie na wymiar, czyli narożnik do salonu – najlepsze rozwiązanie do małego mieszkania

Meble na wymiar » Spanie na wymiar, czyli narożnik do salonu – najlepsze rozwiązanie do małego mieszkania

 

Właściciele małych mieszkań zapewne są przyzwyczajeni do tego, że szukają mebli wielofunkcyjnych i pojemnych. Na niewielu metrach kwadratowych każda lokalizacja przedmiotu musi być dobrze przemyślana. Tak samo jest w przypadku wyboru miejsca do spania. Wydawałoby się, że idealnym meblem do kawalerki będzie narożnik. Pomieści wiele osób, można wykorzystać go jako wygodną sofę, na której urządzimy seans filmowy, a wieczorem rozłożymy i tak zmienimy w łóżko.

W poniższym artykule sprawdzimy, czy narożnik faktycznie jest idealnym meblem do małego apartamentu. Zapraszamy do czytania!

Narożnik z funkcją spania vs narożnik nierozkładany

Jak wspomnieliśmy na wstępie, małe mieszkania wymagają sprytnych rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić przestrzeń – na przykład mebli na wymiar z Wieliczki. Wybór w tym przypadku jest prosty – wygrywa narożnik z funkcją spania. Trafiony narożnik jest jak super bohater, który w nocy zmienia swoje oblicze i pomaga lokatorom dobrze spać. Ponadto właściwie dobrane łóżko będzie posiadało skrzynię na pościel, w której schowamy również inne przedmioty potrzebne wieczorem. Warto wiedzieć, że większe narożniki mogą mieć kilka schowków – pod każdą jego częścią.

Narożnik nierozkładany będzie świetnie sprawdzał się w salonach dekoracyjnych. W razie potrzeby może się na nim przespać jedna osoba, jednak nie jest to mebel przeznaczony do tego typu wypoczynku. Za to wygrywa designem. W jego przypadku można zaszaleć, ponieważ miejsce z reguły przeznaczone na mechanizm wykorzystuje się inaczej. To właśnie narożniki nierozkładane i sofy mają okazałe, rzeźbione nogi oraz fikuśne zagłówki.

Nowoczesne narożniki na wymiar – powrót spania rodem z PRL-u

Narożniki do tej pory kojarzyły się nam głównie z PRL-em. Jest to szczególnie widoczne u starszych pokoleń, które w salonach lubią umieszczać sofy i chwalić się dostępnym miejscem. Młodzi wracają do funkcjonalnych rozwiązań, ponieważ mieszkanie traktują bardziej jako oazę spokoju i miejsce przeznaczone do wypoczynku po pełnym emocji dniu. Narożniki świetnie oszczędzają czas i miejsce – to meble wykonywane w duchu pędzącego świata.

Przewagą dużych narożników na wymiar jest możliwość dostosowania ich pod styl życia i osobiste preferencje. Lubimy łóżka bez podparcia, ponieważ ograniczają nam nogi podczas spania? Nic trudnego, łatwo znajdziemy odpowiedni mebel. A może wręcz przeciwnie, kojarzą nam się one ze stylem i koniecznie chcemy je mieć w swoim narożniku?

 

Szukasz odpowiedniego narożnika  na wymiar do salonu?
Zadzwoń 883-647-952

 

Narożnik w skandynawskim stylu – prostota i funkcjonalność

Fani skandynawskiego stylu mogą spać na narożniku spokojnie. To idealny mebel, który wpisuje się w hygge – jest wygodny, funkcjonalny, a wyposażony w poduszki może dodać wnętrzu przytulności.

Jeśli mamy własną wizję narożnika, to najlepszym wyjściem będzie kontakt z firmą wykonującą meble na wymiar. Po konsultacji z fachowcami stworzą nam oni mebel, który spełni wszystkie oczekiwania. Brak bocznych podparć, drewniane nóżki, szara, welurowa tapicerka? Żaden problem.

tanie spanie na wymiar 225x300 Spanie na wymiar, czyli narożnik do salonu  najlepsze rozwiązanie do małego mieszkania

Kształt narożnika na wymiar, czy ma znaczenie?

Kształt narożnika ma nie tylko funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrany może ułatwić dopasowanie mebla do otoczenia. Tak zwane rogówki, czyli L-kształtne narożniki, zostały stworzone specjalnie po to, żeby wpasować się w róg pokoju, który zazwyczaj i tak nie jest wykorzystywany. Do małych pomieszczeń pasują U-kształtne typy, które wypełnią całą ścianę i obejmą stolik kawowy, dzięki czemu zapewnią dostęp do niego wszystkim osobom siedzącym.

Jeśli nie możemy sobie wyobrazić jak wyglądałby narożnik w naszym salonie, to poprośmy firmę meblarską o wykonanie wizualizacji pomieszczenia lub pokazanie przykładowych realizacji. Powinno to ułatwić decyzję.

Narożniki na wymiar – transport i montaż

Duży narożnik może wydawać się trudny w transporcie i montażu, jednak najczęściej może on być rozkładany na części, co zdecydowanie ułatwia jego przenoszenie. W mieszkaniu wystarczy go tylko skręcić, czym pozbywamy się problemu. W przypadku narożników na zamówienie cały proces jest jeszcze łatwiejszy, ponieważ fachowcy posiadają większy samochód transportowy i są doświadczeni w przenoszeniu mebli, nawet tych składających się w wielu elementów.

System rozkładania narożnika, podparcia i pojemnik na pościel – pełna personalizacja na zamówienie

Narożniki na zamówienie są nie tylko łatwiejsze w transporcie, można je w pełni dopasować do otoczenia i naszych preferencji. Nie mamy na myśli tylko wyglądu, funkcjonalność także dowolnie zwiększymy. Wpływ mamy na głębokość siedziska, wysokość oparć, a także ich rodzaje – nie wszyscy się na nie decydują. Niezmiernie ważny jest system rozkładania narożnika, ponieważ to w głównej mierze wpływa na wygodę. Najbardziej popularnym jest wysuwana skrzynia, która jednocześnie zwiększa pojemność łóżka.

Eleganckie łóżko w salonie – czy to możliwe?

Łóżko kojarzy się ze strefą intymną, jednak istnieją sposoby, aby pod odpowiednim kamuflażem zainstalować je w innym pomieszczeniu. W mieszkaniu o jednym pomieszczeniu użytkowym z łatwością wydzielimy strefy za pomocą narożnika. Ponadto składając go, ukrywamy miejsce do spania.

 

Potrzebujesz dużego narożnika na wymiar do mieszkania?
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz Spanie na wymiar, czyli narożnik do salonu  najlepsze rozwiązanie do małego mieszkania

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952