5 pomysłów na modne i praktyczne meble na wymiar do pokoju młodzieżowego

Meble na wymiar » 5 pomysłów na modne i praktyczne meble na wymiar do pokoju młodzieżowego

Pokój młodzieżowy to miejsce, który musi spełniać wiele ról. Powinien dać miejsce do pracy, nauki oraz snu i relaksu. Często, szczególnie w mniejszych wnętrzach, ciężko zmieścić wszystkie niezbędne meble. W takich sytuacjach polecamy sięgnąć po meble na wymiar do pokoju młodzieżowego. Możemy je dowolnie zaprojektować, dopasować nie tylko wielkościowo do wnętrza, ale i nadać im możliwie dużą funkcjonalność. Zapraszamy do naszego przeglądu inspiracji na modne i praktyczne meble na zamówienie do pokoju młodzieżowego.

Jak zaprojektować funkcjonalną szafę na wymiar do pokoju młodzieżowego?

Jednym z najważniejszych mebli w pokoju nastolatka powinna być pojemna szafa, w której będzie mógł on przechowywać nie tylko ubrania, ale i inne rzeczy osobiste. Najlepszym wyborem może stać się szafa na wymiar. W małych wnętrzach dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po szafę przesuwną na zamówienie i szafy wnękowe na wymiar. Jeśli pokój młodzieżowy jest większy, warto zastanowić się nad wyodrębnieniem w nim miejsca na garderobę na wymiar.

Kluczem do wybrania najlepszej, funkcjonalnej szafy jest dostosowanie jej do potrzeb młodego człowieka oraz rzeczy, które będą w niej przechowywane. Warto korzystać z nowoczesnych sposobów na zaaranżowanie jej wnętrza. Pomysłem na praktyczną szafę na wymiar będzie wyposażenie jej w dużą ilość szuflad o różnej szerokości i głębokości, dedykowanych wieszaków na różne typy garderoby, gabloty na biżuterię, zegarki czy inne dodatki.

Potrzebujesz zaplanować szafę do pokoju dziecka? Dowiedz się, jak zaprojektować wnętrze szafy na wymiar w dziecięcym pokoju.

 

Nie wiesz jakie meble dobrać do pokoju młodzieżowego, by były funkcjonalne?
Zadzwoń 883-647-952

Meblościanka na wymiar do pokoju młodzieżowego jako sposób na wielofunkcyjny mebel

Szczególnie w mniejszych pokojach nastolatków rozwiązaniem godnym uwagi może być meblościanka na zamówienie. Ten wydawałoby się przestarzały mebel, wraca do łask w nowoczesnej formie. W takiej meblościance możemy umieścić wiele dopasowanych do potrzeb młodego człowieka szafek, półek, szuflad. Da się go zaprojektować, uwzględniając sposób użytkowania pomieszczenia przez nastolatka. Meblościanka na wymiar dopasowana do wnętrza nie tylko oszczędzi miejsce, ale również będzie funkcjonalnym i modnym rozwiązaniem.

Wielofunkcyjne łóżka na wymiar do pokoju młodzieżowego

Łóżko nie jest przez nas postrzegane jako wielofunkcyjny mebel. Może nim jednak zostać. Łóżko na wymiar warto wzbogacić o szuflady, półki i skrytki. Mogą się przydać nie tylko do przechowywania pościeli, ale również innych przedmiotów codziennego użytku. Taki mebel da się w prosty sposób spersonalizować, warto zaangażować nastolatka do jego zaprojektowania.

Nietypowe komody na zamówienie do pokoju nastolatka

Ciekawą propozycją może być również zastosowanie w pokoju nastolatka komody. Nie jednak taka klasyczna, z półkami czy kilkoma szufladami. Komoda na wymiar może zostać dostosowana do ilości, rodzaju i wielkości przedmiotów, które ma przechowywać. Zamiast kilku głębokich szuflad proponujemy wykonanie komody z kilkunastoma, różnej wielkości i głębokości szuflad klasycznych lub też koszykowych. Dobrym pomysłem są również szuflady w szufladach. W większych i głębszych przeznaczonych do przechowania na przykład koszulek możemy umieścić mniejszą, dedykowaną bieliźnie czy skarpetkom. Taka komoda na zamówienie powinna zostać wzbogacona również o praktyczne systemy ułatwiające przechowywanie. Przydadzą się gabloty z wycięciami na poszczególne przedmioty jak np. okulary.

 

meble na zamowienie do pokoju nastolatka inspiracje 300x169 5 pomysłów na modne i praktyczne meble na wymiar do pokoju młodzieżowego

 

Szafka RTV na wymiar do pokoju młodzieżowego

Choć mogłoby się wydawać, że szafka RTV na zamówienie przeznaczona jest do salonu, a nie pokoju nastolatka, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ją wykorzystać nieco inaczej. Przede wszystkim tego typu szafki na wymiar nie muszą służyć jedynie to postawienia telewizora. Przydadzą się również do przechowywania. W wielu pokojach młodzieżowych stosuje się szafki RTV do postawienia telewizor czy monitora. Ale taki mebel sprawdzi się również do postawienia książek, pamiątek, ważnych przedmiotów związanych z hobby. Szafki RTV mogę być doskonałym pomysłem na uzupełnienie pokoju młodzieżowego, miejscem do przechowywania, ale i modną ozdobą wnętrza.

Szukasz pomysłów na szafkę RTV do salonu? Sprawdź nasze propozycje!

Jakie powinny być meble na wymiar do pokoju młodzieżowego?

By meble do pokoju nastolatka były praktyczne i modne, zadbajmy o to, by były dostosowane do wyglądu wnętrza i potrzeb młodego człowieka. Niech mają dużo miejsca do przechowywania dopasowanego do przedmiotów, które chcemy ukryć w szafkach. Nie zapomnijmy również o estetyce tych mebli na wymiar. Dla młodzieży modny charakter szaf, półek i całego pomieszczenia może mieć równie duże znaczenie, jak i ich funkcjonalność.

 

Pozbądź się bałaganu w pokoju młodzieżowym
Zamów dopasowane do potrzeb meble na wymiar do pokoju młodzieżowego
Zadzwoń 883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952