W jakich pomieszczeniach sprawdzi się szafa wnękowa na wymiar? 5 sposobów na aranżację

Meble na wymiar » W jakich pomieszczeniach sprawdzi się szafa wnękowa na wymiar? 5 sposobów na aranżację

Szafa wnękowa na wymiar to idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni, gdzie ważne będzie praktyczne zagospodarowanie każdego wolnego miejsca. Dzięki temu wnętrza stają się też bardziej funkcjonalne. Zyskujesz sporo dodatkowych półek, które pomogą Ci w organizacji całego mieszkania. W zależności od rodzaju pomieszczenia możesz zdecydować się na różnorodne wersje szafy wnękowej na wymiar. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób dokonać efektownej i funkcjonalnej aranżacji.

Jakie są rodzaje szafy wnękowej na wymiar?

Szafy wnękowe na wymiar w zależności od Twoich potrzeb mogą być zaprojektowane na wiele sposobów. Półki występują w wersji całkowicie lub tylko częściowo zabudowanej. Oprócz tego koniecznie zdecyduj się na dodatkowe elementy, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Przykładowo w małym pomieszczeniu doskonałym rozwiązaniem będą szafy przesuwne z przeznaczeniem do wbudowania we wnękę.

Szafa wnękowa z plecami czy bez?

W przypadku szafy wnękowej nie ma konieczności pełnego zabudowania. Wersja pozbawiona tylnej części sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniu ze stosunkowo dużą wilgotnością powietrza. Zatem warto przemyśleć to rozwiązanie dla szafek łazienkowych. Zorganizujesz w nich wszystkie detergenty, środki czystości i kosmetyki.

Natomiast, jeśli decydujesz się na szafę wnękową z przeznaczeniem gospodarczym lub będziesz przechowywać tam obuwie – zabudowanie tylnej części pozwoli lepiej zapanować nad porządkiem i czystością.

Szafa wnękowa na wymiar z siedziskiem

Szafa na wymiar z siedziskiem to praktyczne rozwiązanie do małego przedpokoju. Opcja jest również możliwa w przypadku wersji wnękowej, a nawet wygląda to bardziej efektownie. Wówczas koniecznie zdecyduj się na welurową tapicerkę i zyskaj wystrój w stylu glamour. Natomiast pod siedziskiem postaw na pojemne szuflady na obuwie. Oprócz tego w planie powinna pojawić się duża i głęboka szafka na odzież wierzchnią.

Funkcjonalny projekt szafy wnękowej do przedpokoju

Projekty i wizualizacje mebli będą różnić się w zależności od ułożenia przedpokoju. Jednak w większości przypadków to zwykle wąski korytarz, a tym samym umeblowanie go może okazać się problematyczne. Właśnie wtedy warto rozważyć szafę wnękową na wymiar, która będzie jednocześnie funkcjonalna i efektowna. Zabudowa może składać się z szuflad, odkrytych półek, wieszaków czy głębokiej szafy na odzież wierzchnią.

Jaką głębokość powinna być szafa wnękowa do przedpokoju?

Głębokość szafy na wymiar zależy od jej przeznaczenia. Jeśli w przedpokoju będziesz przechowywać odzież wierzchnią, to zdecydowanie warto wybrać taką o głębokości ok. 70 cm. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje przestrzeń, jaką dysponujesz. Dlatego w każdym przypadku realizacje projektów mogą się różnić.

Szafa wnękowa na wymiar z lustrem do garderoby

Przeważnie garderoba jest jednym z mniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Dlatego wymaga szczególnie dobrze przemyślanej aranżacji. Szafy wnękowe pozwolą poprawić przestronność pokoju. Dzięki temu pozostanie sporo wolnej przestrzeni na okrągły i elegancki fotel, gdzie będziesz komponować swoje stylizacje.

Garderoby na wymiar to jedyny sposób na praktyczne wykorzystanie całej dostępnej powierzchni. Dobra organizacja i rozmieszczenie półek w szafie wnękowej będzie mieć ogromny wpływ na codziennie użytkowanie pomieszczenia.

Dodatkowo koniecznie zdecyduj się na szafę wnękową z lustrem, które stanowi element obowiązkowy każdej garderoby i optycznie powiększy Twoje wnętrza.

Jak wybrać szafę wnękową na poddasze?

Na poddaszu zwykle szafy na wymiar muszą być wykonane pod skosem. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby mebel mógł stanąć we wnęce pomieszczenia. W trakcie ustalania projektu pamiętaj o dopasowaniu kolorystycznym. Jeśli ściany są ciemne, to zadbaj, aby szafa wnękowa na poddasze została wykonana w podobnych odcieniach.

W zależności od Twoich potrzeb możesz zdecydować się również na wersję z odkrytymi półkami. Wówczas ciekawym sposobem aranżacji są drewniane skrzynki, które ułożysz w szafce na wymiar. Ten rodzaj organizacji pozwoli Ci zachować lepszą przejrzystość.

 

Potrzebujesz funkcjonalnej szafy wnękowej na wymiar, ale nie wiesz, od czego zacząć?
Skontaktuj się z nami!
883-647-952

 

Przeczytaj także:

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952