7 pomysłów na nietypowe meble na wymiar do jadalni

Meble na wymiar » 7 pomysłów na nietypowe meble na wymiar do jadalni

W dobie jednakowych mebli kupowanych najczęściej w sieciówkach, wielu z nas pragnie odmiany i poszukuje wyjątkowych i unikatowych szafek czy stołów. Najłatwiejszym sposobem na zdobycie takich mebli jest wykonanie ich na zamówienie u stolarza. Dzięki temu nie tylko będziemy mieli gwarancję wyjątkowości szafek, ale również dostosujemy je w pełni do naszych potrzeb. Zapraszamy do krótkiego przeglądu nietypowych mebli na wymiar do jadalni.

Propozycje na niecodzienny stół do jadalni na wymiar

Najważniejszym meblem w każdej jadalni jest bez wątpienia stół. Powinien on być dopasowany do ilości domowników, ich potrzeb, zwyczajów oraz oczywiście pasować do wystroju. Znalezienie w sklepie nietuzinkowego i przy tym praktycznego stołu może okazać się bardzo trudne. Dlatego warto sięgnąć po stół na zamówienie wykonany przez doświadczonego stolarza mogącego zaprezentować nam swoje dotychczasowe realizacje mebli na wymiar.

 

Szukasz ciekawych mebli na wymiar do jadalni?
Zadzwoń 883-647-952

 

Pomysł 1: Stół jadalniany na wymiar dopasowany do domowników

Największą zaletą wszystkich mebli na wymiar jest dopasowanie do potrzebnych nam wymiarów oraz możliwość ich zaprojektowania i wizualizowania przed wykonaniem. Warto wykorzystać tę szansę i zamówić stół dopasowany wielkością, wysokością czy stylem do naszych oczekiwań. Przykładem mogą być stoły do małych mieszkań, które mogą w wersji złożonej mieć nawet 70 cm szerokości, a po rozłożeniu pomieścić kilkanaście osób.

Pomysł 2: Stół do jadalni o nietypowym kształcie

W naszych domach najczęściej znaleźć można stoły okrągłe, owalne, prostokątne i kwadratowe. Są to kształty najbardziej funkcjonalne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w naszej jadalni pojawił się stół na wymiar w kształcie wieloboku lub zupełnie asymetryczny. Dobrze zaprojektowany na pewno będzie tak samo dobrze służył, jak te tradycyjne, a przy tym z pewnością będzie to wyjątkowa ozdoba wnętrza.

 

nietypowe meble wymiar jadalnia 7 pomysłów na nietypowe meble na wymiar do jadalni

 

Pomysł 3: Zielnik w stole jadalnianym na wymiar

Lubisz zieleń i kwiaty? Postaw na stół, w którym znajdzie się miejsce na mini zielnik lub doniczki z kwiatami. Takiego rozwiązania raczej nie spotkamy, z pewnością więc nasze wnętrze się wyróżni. Przy okazji zapewnimy sobie świeże i oczyszczone powietrze. Zamiast zielnika możemy również zrobić miejsce na ukryty wazon czy inny element dekoracyjny.

Pomysły na nietypowe krzesła do jadalni na wymiar

Kolejnym meblem niezbędnym w jadalni są wygodne krzesła komponujące się ze stołem. By zapewnić sobie wygodę, warto wybrać krzesła na wymiar. Możemy wtedy idealnie dobrać ich wysokość, szerokość do naszych potrzeb.

Pomysł 4: Kolorowe krzesła do jadalni na wymiar dopasowane do każdego domownika

Ciekawym trendem jest postawienie na krzesła pozornie niepasujące do siebie, tak, by każdy domownik miał przypisany sobie mebel. Mogą to być krzesła różniące się kolorem, wzorem, wysokością lub np. barwą obić. Jeśli pozostałe elementy będą do siebie pasować, nie zakłócimy stylistyki wnętrza, a tylko dodamy mu nietuzinkowego charakteru.

Pomysł 5: Huśtawki na wymiar zamiast krzeseł w jadalni, czyli pomysł na wesołe posiłki

Jadalnia, szczególnie w dużym domu może stać się również miejscem spotkań mniej formalnych. Rozwiązaniem nietuzinkowym będzie zamiast lub oprócz krzeseł zawieszenie w niej huśtawek lub wygodnych foteli na wymiar.

Pomysł 6: Meble kuchenne na wymiar do jadalni

Meble kuchenne na wymiar mogą doskonale sprawdzić się również w jadalni. Fajnym pomysłem jest zaprojektowanie szafki na zastawę stołową tak, by naczynia mieć pod ręką do posiłków. Przydatne będą również komody na wymiar, które da się dopasować do każdej jadalni. Dzięki możliwości doboru tego, co potrzebujemy od wnętrza mebla, zamówienie go u specjalisty pozwala nam uzyskać meble idealnie skrojone do tego, co będziemy w nich przechowywać. Meble kuchenne z powodzeniem można wykorzystać w jadalni, odpowiednio dobierając materiał frontów i styl.

Pomysł 7: Mini garderoba na wymiar w jadalni

Styl minimalistyczny na dobre zagościł w naszych wnętrzach. Coraz chętniej ukrywamy wszystkie zbędne przedmioty. Dlatego ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie w jadalni mini garderoby na wymiar, która stanie się dodatkowym miejscem do przechowywania. Tego typu zabudowy na wymiar możemy dowolnie umieścić w pomieszczeniu, wykorzystując każdy kąt. Szczególnie polecamy umieszczenie ich we wnękach i pod niepraktycznymi, niskimi skosami. Dobry fachowiec pomoże nam idealnie zagospodarować każdą przestrzeń. Dzięki czemu pozbędziemy się wizualnego bałaganu we wnętrzu oraz zyskamy dużą ilość miejsca do przechowywania. A tej wiadomo, nigdy nie jest za dużo. Mini garderoba na wymiar do jadalni pomoże nam, chociażby przechować ręczniki, serwetki czy dekoracje, które będziemy wykorzystywać do nakrywania stołu lub dekorowania wnętrza.

Zamów funkcjonalne i nietuzinkowe meble na wymiar do jadalni.
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz 7 pomysłów na nietypowe meble na wymiar do jadalni

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952