Wszystko co musisz wiedzieć o doborze odpowiedniego stolika

Meble na wymiar » Wszystko co musisz wiedzieć o doborze odpowiedniego stolika

Odpowiedni stolik jest bardzo praktycznym elementem wystroju wnętrza, ponieważ pełni funkcję zarówno jego ładnego uzupełnienia, jak i spełnia rolę mebla, na którym stawiamy, np. filiżankę kawy lub książkę. Sofa, pufa, fotele czy inne meble powinny w sposób szczególny dobrze komponować się, np. ze stolikiem kawowym do salonu. W związku z tym, zanim dokonamy jego zakupu, należy przede wszystkim dostosować nasz wybór do wystroju wnętrza tak, aby wszystko ładnie ze sobą współgrało. By mieć pewność, że tego typu mebel będzie ,,wisienką na torcie” w wyglądzie naszego salonu, warto zlecić jego wykonanie na wymiar, podobnie jak w przypadku innych szaf przesuwnych lub wnękowych.

Stolik kawowy do salonu – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Odpowiedni wygląd jest bardzo istotny, ale należy pomyśleć o właściwej wielkości naszego stolika kawowego do salonu. Powinien być on podobny swoją wielkością do mebli wypoczynkowych, które posiadamy w salonie. Między stolikiem a kanapą mają być zachowane odpowiednie odległości (najlepiej, aby było to 45 cm). Dzięki temu lepiej będzie nam się przechodziło między meblami w salonie, a także wygodniej będzie się tam funkcjonowało. Rozmiar stolika w dużej mierze zależy od naszych oczekiwań, jednak najlepiej wyglądają blaty, których długość odpowiada połowie dwóch trzech długości kanapy bądź sofy znajdującej się w salonie. Dodatkowo należy pamiętać, że jeśli stolik będzie stał w miejscu obok, np. sofy, która będzie pełniła również funkcję łóżka to warto, aby posiadał on jak najmniejsze gabaryty. W momencie, kiedy będziemy rozkładali nasze meble, jego przesunięcie powinno być szybkie i nie przysparzać nam dodatkowych kłopotów związanych z wagą.

Nie wiesz jak wybrać najlepszy stolik do salonu?
Zadzwoń 883-647-952

 

Stolik kawowy do salonu – dobierz najlepszy kształt  

Trzy rzeczy, o których należy pamiętać, podczas wyboru właściwego kształtu stolika to:

 • wysokość od 40 do 55 cm; 
 • najlepsza szerokość i długość to: 110 cm długości i 60 cm szerokości; 
 • rozmiar stolika powinien być dopasowany przede wszystkim do wysokości kompletu wypoczynkowego, ponieważ w przeciwnym razie korzystanie z niego będzie bardzo niewygodne zarówno dla nas, jak i dla naszych gości. 

Ważne jest również, aby mebel posiadał odpowiedni kształt dopasowany do całego projektu naszego pokoju. Jeśli wybieramy stolik kawowy w okrągłej wersji, to przede wszystkim dobrze dopasuje się on do pomieszczenia, w którym znajdują się różnego typu siedziska, jak: pufy czy kanapy. Tego typu rozwiązanie najlepiej sprawdzi się jako stolik kawowy do małego salonu. Okrągły kształt dobrze wygląda w małych pomieszczeniach, w przeciwieństwie do jego kwadratowego lub prostokątnego odpowiednika, który może nie pasować do wnętrza o mniejszym metrażu. Poza tym okrągły stolik lepiej sprawdzi się jako mebel w domu bądź mieszkaniu, w którym są dzieci. Podczas zabaw, którym bardzo często towarzyszy bieganie i ściganie się nawzajem. Maluchy w trakcie upadku nie nabiją sobie guza lub nie wyrządzą innej, poważniejszej krzywdy. To ważne w kwestii bezpieczeństwa naszych pociech.

Nowoczesny stolik do salonu 300x200 Wszystko co musisz wiedzieć o doborze odpowiedniego stolika

Klasyka zawsze w modzie, czyli tradycyjny stolik do salonu 

Jeśli jesteśmy fanami klasyki, to przede wszystkim stawiamy na tradycyjny design naszych mebli. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest kupno stolika wykończonego błyszczącym blatem o szklanej powierzchni. Od wielu lat tego typu meble są obecne w naszych salonach. Mają one jeszcze jedną ukrytą zaletę. Szklane blaty nie przysłaniają dywanu, w związku z czym, jeśli możemy pochwalić się naprawdę piękną tkaniną podłogową, to będzie ona widoczna także przez powierzchnię stolika. Warto również przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby stolik dobrze komponował się również do szafki RTV, ponieważ tego typu połączenie będzie razem odpowiednio wyglądać.

Masz pomysł na stolik do salonu, ale nie wiesz jakie wymiary będą najlepsze?
Zadzwoń 883-647-952

 

Dwa w jednym, czyli nowoczesny stolik do salonu na kółkach

Obecnie na rynku mamy dostęp do najróżniejszych form stolików do salonu. Jego wersja w stylu nowoczesnym to przede wszystkim wyraźny i znaczący akcent w całym wystroju. Jeśli dodatkowo wybierzemy jego wersję w mocnym i intensywnym kolorze (w ostatnim czasie modny kolor to pomarańcz), to możemy mieć pewność, że nasz stolik będzie przykuwał uwagę gości. Ciekawym pomysłem może być również stolik kawowy na kółkach, który możemy wykorzystać również jako mobilny barek. Ta wielofunkcyjna wersja będzie i atrakcyjnym i praktycznym rozwiązaniem np. podczas spotkań towarzyskich.

Ireneusz Wszystko co musisz wiedzieć o doborze odpowiedniego stolika

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952