Jakie drewniane meble do kuchni wybrać: klasyczne czy nowoczesne?

Meble na wymiar » Jakie drewniane meble do kuchni wybrać: klasyczne czy nowoczesne?

Drewno jest materiałem, który przez wiele osób postrzegane jest jako bardzo tradycyjny, nieco staroświecki, ale trwały i elegancki. Jeszcze do niedawna meble kuchenne na wymiar z drewna występowały wyłącznie w stylu klasycznym, z mocno widocznymi słojami, ze żłobieniami i rzeźbieniami. A jak jest dzisiaj? Czy można kupić drewniane meble kuchenne na zamówienie w stylu innym niż klasyczny?

Do jakiego stylu mebli kuchennych na wymiar pasuje drewno?

Drewno jest jednym z chętniej wybieranych naturalnych materiałów. Utożsamiane jest z trwałością, ponadczasowością i elegancją. Niestety większość kojarzy drewniane meble kuchenne na wymiar ze stylem tradycyjnym czy nawet góralskim. Oczyma wyobraźni widzimy mocno zdobione, rzeźbione lub żłobione drewniane fronty, które mają dość ciężką i przytłaczającą formę. Takie meble są piękne, ale nie pasują do większości wnętrz, szczególnie nie do małych kuchni w blokach.

Drewno jednak nie musi być przypisane wyłącznie do stylu klasycznego. Bardzo dobrze łączy się z wieloma kolorami, materiałami, dlatego da się je zaaranżować również z innymi wnętrzami. Drewniane kuchnie na wymiar będą pasować do stylu skandynawskiego, nowoczesnego, a nawet industrialnego, jeśli połączymy je z kamieniem, metalem czy cementem. W drewnie można więc wykonać meble kuchenne angielskie, tradycyjne i nowoczesne. Wszystko zależy od tego, jak zostaną one zaprojektowane. Zanim zdecydujemy się na zakup drewnianych mebli do kuchni na zamówienie, warto obejrzeć realizacje i sprawdzić, czy dany stolarz realizował już szafki na wymiar pasujące do naszej wizji.

 

Brakuje Ci miejsca do przechowywania w kuchni?
Zamów drewniane meble kuchenne na wymiar
Zadzwoń 883-647-952

 

Nowoczesne meble do kuchni na zamówienie z drewna – jak je zaprojektować?

Zaplanowanie nowoczesnych mebli kuchennych na wymiar może wydawać nam się skomplikowane, jednak w rzeczywistości nie jest takie trudne. Przede wszystkim musimy sięgać po fronty w pełni gładkie lub z niewielkimi żłobieniami. Dzięki temu będą one sprawiały wrażenie lekkich wizualnie.

Jak już wspomnieliśmy, drewno doskonale łączy się z innymi materiałami. Nie ma więc przeszkód, by połączyć nowoczesny design i inne typy frontów w szafkach (np. lakierowane, akrylowe, fornirowane) z drewnianym blatem. Można również zdecydować się na drewniane szafki do kuchni w mniej typowych dla tego materiału kolorach. Nie ma bowiem przeszkód, by drewno pomalować. Producenci mebli coraz częściej oferują meble z drewna z różnymi efektami – postarzania, przecierania, ze słojami widocznymi lub zminimalizowanymi. Możliwości jest wiele, tak by każdy znalazł szafki kuchenne z drewna na wymiar pasujące do swojego wnętrza i preferencji wizualnych.

By nadać meblom do kuchni na zamówienie z drewna nowoczesnego wyglądu, możemy sięgać również po nietypowe sposoby wykończenia. Coraz chętniej, zamiast wykańczania drewna lakierem, wybieramy jego woskowanie lub olejowanie. Można w ten sposób uzyskać naprawdę ciekawy i nowoczesny wygląd mebli kuchennych na wymiar. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że będą one wymagały większej ilości pracy dla utrzymania ich odpowiedniego wyglądu.

nowoczesne meble do kuchni na zamowienie 300x200 Jakie drewniane meble do kuchni wybrać: klasyczne czy nowoczesne?

Trendy w drewnianych meblach kuchennych na wymiar na 2020 rok

Jakie meble do kuchni z drewna są modne w 2020 roku? Przede wszystkim ten rok należy do trendu ekologii i natury. Drewniane kuchnie na wymiar doskonale go reprezentują. Chętnie wybieranymi będą meble kuchenne z drewna w jasnych odcieniach – piaskowym, beżowym. Zwolennicy kolorów będą zadowoleni z mody na drewniane meble kuchenne w odcieniach ciemnej zieleni oraz granatu. Te dwie barwy zdecydowanie zdominują meblarstwo w 2020 roku.

nowoczesne meble kuchenne na wymiar 300x225 Jakie drewniane meble do kuchni wybrać: klasyczne czy nowoczesne?

Wśród innych trendów dedykowanych szafkom kuchennym znajdziemy modę na złote dodatki. Doskonale komponuje się ona z trendem nowoczesnym i industrialnym. Drewniane fronty mebli kuchennych na zamówienie można połączyć ze złotymi czy miedzianymi uchwytami.

Aktualnie bardzo modne są również kamienne blaty, m.in. z konglomeratu, granitu, kompozytu czy kwarcu. Takie blaty jak najbardziej możemy zastosować jako uzupełnienie mebli drewnianych.

Planujesz remont w jadalni? Oto 7 pomysłów na nietypowe meble na wymiar do jadalni, koniecznie przeczytaj.

Funkcjonalne meble do kuchni z drewna na zamówienie

Zarówno nowoczesne, jak i te bardziej klasyczne mogą być bardzo funkcjonalne, jeśli dobrze zaplanujemy ich wnętrze. Podobnie jak w przypadku innych szaf otwieranych na wymiar, można w nich umieścić praktyczne szuflady, wysuwane platformy, półki, cargo. Możliwości na zagospodarowanie wnętrza takich szafek do kuchni jest wiele. Warto dokładnie przeanalizować, co potrzebujemy w nich przechowywać. Następnie pod to zaplanować odpowiednie rozwiązania. Doświadczeni i sprawdzeni fachowcy od mebli na zamówienie na pewno pomogą nam wszystko odpowiednio przygotować.

tradycyjne meble kuchenne drewniane 300x225 Jakie drewniane meble do kuchni wybrać: klasyczne czy nowoczesne?

 

Skończ z bałaganem w kuchennych szafkach
Wybierz dopasowane do Twoich potrzeb kuchenne szafki drewniane
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz Jakie drewniane meble do kuchni wybrać: klasyczne czy nowoczesne?

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952