Nietypowe stoły na wymiar – przegląd propozycji

Meble na wymiar » Nietypowe stoły na wymiar – przegląd propozycji

Stół powinien być najważniejszym meblem w każdym mieszkaniu i domu. Często jednak okazuje się, że nie mamy gdzie go umieścić lub nie znajdujemy na rynku takiego, który spełniałby nasze oczekiwania. Warto w takiej sytuacji zainteresować się możliwością kupna stołu na wymiar. Będzie to również doskonały pomysł, jeśli szukamy stołu nietypowego. Oto krótki przegląd nietuzinkowych stołów na wymiar. Zapraszamy do lektury!

Stół na wymiar nie musi być okrągły lub prostokątny!

Najwięcej na rynku meblarskim, zarówno w ofercie sklepów, jak i stolarzy, znajdziemy stołów w kształcie prostokąta lub okrągłym. Nic dziwnego, są praktyczne i doskonale wpasowują się w przestrzeń naszych mieszkań, biur czy domów. Jednak kształt stołu na wymiar nie musi być klasyczny. Wśród realizacji firm produkujących meble na wymiar znajdziemy stoły owalne, kwadratowe, a nawet w kształcie trapezu czy nieregularnym. Decydując się na zakup stołu na wymiar, możemy zamówić praktycznie dowolny kształt blatu. Co ważniejsze, wielkość takiego stołu może dokładnie odpowiadać naszym potrzebom. Zamówimy więc na przykład stół na wymiar w kształcie trapezu, który z jednej strony będzie miał miejsce dla dziecka, a z przeciwnej dla rodziców.

 

Marzy Ci się stół o niekonwencjonalnych wymiarach? Zamów stół na wymiar.
Zadzwoń 883-647-952

 

Stół na zamówienie dopasowujący się do potrzeb

Gdy posiadamy ograniczoną przestrzeń lub po prostu cenimy na co dzień minimalizm w kwestii mebli, powinniśmy zainteresować się możliwością zamówienie stołu na wymiar z opcją rozkładania. Dzisiejsza technika umożliwia skonstruowanie mebla o bardzo niewielkich wymiarach w wersji złożonej, który może dać się powiększać nawet trzykrotnie. Jest to idealne rozwiązanie do małych mieszkań czy różnego rodzaju pracowni i gabinetów. Jeśli potrzebujemy wielozadaniowego stołu, na co dzień niewielkiego, taka wersja będzie idealna.

 

nietypowy stol na wymiar propozycje 300x244 Nietypowe stoły na wymiar  przegląd propozycji

 

Stół na wymiar ukryty w szafie lub ścianie

Kolejnym nietuzinkowym rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim małym pomieszczeniom są stoły na wymiar, które są częścią szafy na wymiar czy garderoby. Wyciągany stół może zostać również ukryty w meblościance na zamówienie, a nawet odpowiednio zaprojektowanej komodzie na wymiar. Zyskujemy wtedy dwa meble, które na co dzień mogą zostać ukryte jeden w drugim. Można mówić o dwóch rodzajach takich stołów na wymiar:

 • składanym stole ukrywanym w dedykowanej szafce po rozłożeniu,
 • stole, który stanowi część konstrukcji innego mebla i jest z nim na stałe połączony, np. stół w wersji złożonej jest wsuwany za komodę lub do szafy wnękowej na wymiar.

Nietuzinkowe nogi w stole na wymiar

Stół to nie tylko blat, nietypowość meblowi mogą również zapewnić nogi. Zazwyczaj ich wygląd jest niezmienny i przewidywalny. Nogi od stołów różnią się ewentualnie grubością i kształtem w przekroju. Jeśli lubimy niezwykłe i oryginalne meble na wymiar, warto zamówić stół o nietypowych nogach. Mogą one być w niestandardowym kolorze, z innego materiału czy wręcz kształcie. Bardzo ciekawie wyglądają nogi z naturalnego, mało obrobionego drewna. Doskonale łączy się on nawet z nowoczesnymi materiałami na blat jak szkło czy metal. Innym rozwiązaniem, które jest rzadko spotykane, są nogi w kształcie łuków. Pamiętajmy, że możliwości zaprojektowania stołu na wymiar o unikatowym wyglądzie jest wiele, nie można jednak zapominać o zasadach poprawnej konstrukcji. Mimo szaleństw w estetyce stół musi być bezpieczny i funkcjonalny.

 

Jeśli szukasz informacji o tym, jak dobrać stolik kawowy na wymiar, koniecznie zajrzyj na naszego bloga!

 

Wiele funkcji jednego stołu na zamówienie

Nietypowe stoły na wymiar mogą pełnić również inne funkcje. I tu pełno jest możliwości na łączenie w ramach jednego mebla kilku innych. Najbardziej powszechne są stoły z szafkami czy schowkami, w których można przechowywać chociażby naczynia, ściereczki, gazety czy inne drobiazgi.

Kolejnym ciekawym pomysłem na niespotykany stół na zamówienie jest taki, w którego wnętrzu ukrywane są wazony lub wręcz doniczki na kwiaty i zioła. Stół z zielnikiem może być ciekawą opcją na udekorowanie salonu czy jadalni oraz zapewnienia sobie odpowiedniej ilości zieleni w domu.

Stół na wymiar może przemieniać się w dodatkowy blat roboczy. We wnętrzu da się ukryć wysuwany blat do postawienia np. klawiatury, maszyny do szycia czy rozłożenia planszy do gier. Możliwości jest bardzo wiele. Warto zastanowić się, czego potrzebujemy od naszego mebla i w czym może nam ułatwić życie. Układamy nałogowo puzzle? Idealnie, niech nasz stół ma chowaną szufladę lub blat, na którym nasz puzzlowy obraz będzie czekał na kolejny etap układania.

Kolejną propozycją na stół na zamówienie może być blat, który będzie jednocześnie planszą do szachów, chińczyka czy innej gry. Warto też eksperymentować z rodzajami materiałów, z których wykonujemy taki blat. Na przykład pod warstwą szkła możemy umieścić szczególnie cenne dla nas przedmioty, pamiątki itd.

 

Chcesz tanim kosztem odmienić wnętrze? Zrób to, zamawiając stół na wymiar
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz Nietypowe stoły na wymiar  przegląd propozycji

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952