Czy meble na wymiar są drogie? Obalamy najpopularniejsze mity!

Meble na wymiar » Czy meble na wymiar są drogie? Obalamy najpopularniejsze mity!

 

Nikt nie wyobraża sobie domu bez mebli. Każdy remont zazwyczaj kończy się wymianą starych szaf na nowe, odpowiednio pasujących do wnętrza. Co w przypadku, gdy nasze mieszkanie jest niewymiarowe, a zakup okazuje się sporym wyzwaniem? Wtedy do akcji wkraczają meble na wymiar!

Nie obawiajmy się wysokich cen, wbrew pozorom dobrze zaplanowany zakup może wyjść o wiele taniej niż zainwestowanie w szafki od różnych producentów, ze względu na niestandardowe rozmiary.

Dlaczego meble na wymiar?

Dużo osób zastanawia się, czym różnią się meble na wymiar od gotowych, wytwarzanych według wzorca. Przecież kuchnia może w obu przypadkach wyglądać podobnie. Pierwsze skojarzenie z meblami na wymiar, jakie przychodzi nam do głowy to kaprys. Ktoś chce mieć meble wyróżniające się i dlatego zamawia je u fachowca.

Nic bardziej mylnego. Meble na wymiar najczęściej zamawia się z powodu niestandardowych wymiarów wnętrza i w ostatecznym rozliczeniu mogą okazać się dużo tańsze od tych z fabryki.

Czy meble na wymiar są drogie?

Meble na wymiar nie są drogie. Ich cena zależy od ilości materiałów i ich rodzaju. Niektóre zlecenia będą trudniejsze do wykonania, wtedy suma za komplet może wzrosnąć. Jednak zrobienie szafek i półek ze standardowych i szeroko dostępnych materiałów nie będzie odstraszało ceną, a wręcz przeciwnie.

Jak wycenia się meble na wymiar?

Mebli na wymiar nie wycenia się od metra bieżącego. Taki przelicznik mógłby przeszkadzać, ponieważ producenci mają zazwyczaj gotowe moduły, które dopasują do siebie według naszych zaleceń. Na ostateczną kwotę za zamówiony zestaw składają się różne czynniki i projektant wyceni dopiero gotowy projekt, który omówi wraz z nami.

Wycena będzie różniła się w zależności od stopnia skomplikowania konstrukcji, jakości użytych materiałów i ilości dodatkowych systemów.

Warto pamiętać, że jakość mebli wykonanych na wymiar zawsze będzie wyższa od tych sklepowych. Nawet jeśli użyte zostaną tańsze materiały. Nie ma ryzyka, że coś będzie źle ze sobą spasowane, a fachowcy montują meble na miejscu i tłumaczą jak je pielęgnować.

 

Szukasz mebli na wymiar do swojej kuchni?
Zadzwoń 883-647-952

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli na wymiar?

Zaplanujmy wcześniej wymarzony rozkład mebli w otoczeniu, dzięki temu fachowiec wykona dokładnie to, czego oczekujemy. Atutem mebli na zamówienie jest możliwość stworzenia dodatków z tego samego materiału. Marzy nam się stół w jadalni, ale w takim samym kolorze co kuchenne blaty? Nie ma problemu!

W razie gdy nie jesteśmy przekonani, jak mogłyby wyglądać nasze meble, można poprosić o wykonanie wstępnego projektu i wizualizacji pomieszczenia. Zazwyczaj zobaczenie mieszkania w wersji „na gotowe” rozwiewa większość wątpliwości.

Ważny jest też wybór odpowiednich materiałów. Fachowcy zazwyczaj posiadają próbki większości z nich, dzięki czemu możemy poczuć, jaki będzie w dotyku nasz przyszły zestaw.

sposob na tanie meble na wymiar 300x225 Czy meble na wymiar są drogie? Obalamy najpopularniejsze mity!

Trudne projekty — tylko meble na wymiar

Niektórzy sugerują, że w przypadku trudnych do zabudowy pomieszczeń, warto inwestować w mniejsze i gotowe meble. Jest to błędne podejście, gdyż prawidłowo wykonany projekt umożliwi fachowcowi wykonanie mebli w praktycznie każdym kształcie. Nietypowe meble kuchenne? Szczegółowe meblościanki na poddaszu? A może oryginalne łóżko na antresolę? Nic z tych rzeczy nie stanowi wyzwania dla fachowca!

Czy meble na wymiar są odporne?

Meble na wymiar są o wiele bardziej odporne od masowo produkowanych. Ponadto sami mamy wpływ na to, z jakiego materiału będą i jak je zabezpieczymy. Kuchenne blaty powinny być z twardego materiału, którego nie zniszczą garnki i noże, a także tłuszcz i częste przecieranie. Podobnie z łazienką. Odpadają słabo chronione płyty, które zmienią swój kształt po pierwszym kontakcie z wodą.

Połącz siły i wymieszaj materiały!

Meble na wymiar dają jeszcze jedną możliwość. Można wymieszać ze sobą materiały! Jeśli nigdzie nie możesz znaleźć drewnianych szafek z metalowymi półkami, to wykonanie mebli na wymiar będzie najlepszym rozwiązaniem! Prawdopodobnie będzie też o wiele taniej. Sprowadzanie interesującego nas modelu z dalekich stron sporo kosztuje.

Tanie meble na wymiar, czy to możliwe?

Tanie wykonanie mebli może być o wiele prostsze, niż nam się wydaje. Specjalista pracujący z meblami na wymiar bez zastanowienia wymieni nam najtańsze materiały. W dodatku będą to surowce przyzwoitej jakości, które nie zużyją się po zaledwie kilku latach użytkowania. Można pytać się o meble, które bez problemu odświeżymy. Na przykład poprzez dodanie do nich nowych frontów i uchwytów.

Meble kuchenne na wymiar są pod tym względem najwygodniejsze, jednak inne szafy też z łatwością dopasujemy po swoje potrzeby.

Meble na wymiar nie są drogie! Ich cena zależy tylko od wybranych materiałów. Warto skontaktować się ze specjalistą i zamówić wizualizację!

 

Potrzebujesz funkcjonalnych mebli na wymiar?
Zadzwoń 883-647-952
Ireneusz Czy meble na wymiar są drogie? Obalamy najpopularniejsze mity!

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952