4 sprawdzone kroki do zaprojektowania funkcjonalnej komody na wymiar do dużej sypialni

Meble na wymiar » 4 sprawdzone kroki do zaprojektowania funkcjonalnej komody na wymiar do dużej sypialni

Komoda to jeden z najbardziej niezbędnych mebli na wymiar, które możemy zakupić do sypialni (ale i innych pomieszczeń). Doskonale sprawdza się do przechowywania zarówno odzieży, pościeli, ręczników, podręcznych drobiazgów, jak również większych przedmiotów. Gotowe rozwiązania niekoniecznie jednak spełnią nasze oczekiwania, dlatego warto sięgać po komody robione na zamówienie. Możliwość wykonania mebla na wymiar daje nam nieograniczone możliwości zaprojektowania go zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Czym kierować się, wybierając komody personalizowane?

Zanim zdecydujemy się na zamówienie komody, musimy dokładnie zastanowić się, co chcemy w niej przechowywać. Dokładne rozplanowanie ilości i wielkości przedmiotów pozwoli nam na idealne dopasowanie mebla na wymiar do naszych potrzeb. Aby uzyskać meble niestandardowe, najlepiej zwrócić się do doświadczonego stolarza. Warto obejrzeć jego wcześniejsze realizacje oraz poznać opinie od dotychczasowych klientów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze zamówienie będzie najwyższej jakości i będzie idealną odpowiedzią na nasze oczekiwania. Profesjonalista pomoże dopasować komodę do sypialni i podpowie niejedno doskonałe rozwiązanie.

Jak zaprojektować funkcjonalną komodę na wymiar do sypialni?

Meble do sypialni, szczególnie komoda, powinny być nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jest to mebel, który może być różnej wielkości i szerokości oraz może posiadać szuflady, półki bądź też ich połączenie. Każde rozwiązanie może być praktyczne, w zależności od tego, co jest dla nas najwygodniejsze.

Wymiary komody RTV i komody do sypialni

Jednym z kluczowych elementów wpływających na wygląd i funkcjonalność komody są jej wymiary. Mowa tu zarówno o wysokości (czy będzie to szafka RTV, czy klasyczny mebel do przechowywania zamiast szafy na wymiar), szerokości, jak i głębokości. Każdy z nich ma wpływ na to, co i w jakiej ilości będziemy mogli w niej przechowywać. Jeśli zależy nam na dużej ilości miejsca, polecamy wybór komody głębokiej (minimum 60 cm) i szerokiej. Gdy zaś potrzebujemy mebla bardziej dekoracyjnego, do przechowywania drobnych przedmiotów, z powodzeniem możemy zdecydować się na zamówienie komody wąskiej.

Rodzaj wykończenia komody

Komody na wymiar dostosowane mogą być do dowolnych potrzeb i upodobań klienta. Jednym z aspektów, na które mamy wpływ, jest rodzaj wykończenia komody. W zależności od użytych materiałów możemy przygotować komodę matową, błyszczącą czy o wykończeniu lustrzanym. Meble na wymiar dają nam niekończące się możliwości ich projektowania.

Układ komody robionej na zamówienie

Komody personalizowane możemy również dowolnie zaprojektować, jeśli chodzi o ich wnętrza. Układ da się idealnie dopasować do naszych potrzeb, a także wielkości przedmiotów, które chcemy przechowywać. Do wyboru mamy m.in. szuflady (o różnych wysokościach), półki, a także dowolną ich kombinację. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. A ostateczna decyzja, które będzie najlepsze, należy do nas samych. Mogą być równie praktyczne, gdy tylko zostaną dopasowane do sytuacji.

Spersonalizowane wyposażenie komody do sypialni

Komody na zamówienie dopasowane do wnętrza mogą okazać się niezastąpionym rozwiązaniem w sypialni. Aby zamówić komodę na wymiar, warto wcześniej dokładnie ją zaplanować. Oprócz wyżej wymienionych elementów warto zwrócić uwagę także na wyposażenie mebla na wymiar. Projekty mebli mogą uwzględnić również dodatkowe elementy jak oświetlenie, specjalne szuflady na różnego rodzaju akcesoria. Takie wyposażenie sprawi, że bez trudu w komodzie do sypialni przechowamy biżuterię, paski, zegarki, apaszki czy inne, cenne dla nas drobiazgi. Również w głębszych szufladach możemy zamontować specjalne przegródki, które pomogą nam zorganizować bieliznę, skarpetki czy inne tekstylia.

Meble niestandardowe – dlaczego warto postawić na komodę na wymiar do sypialni?

Meble idealnie dopasowane możemy uzyskać tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup komody robionej na zamówienie. Wtedy możemy dostać mebel dostosowany do wymiarów, stylów, jakie preferujemy oraz do tego, co chcemy w nim przechowywać. Niewątpliwie zyskujemy nieograniczone możliwości, których nie dadzą nam gotowe meble sklepowe. Jeśli zależy nam na jakości i idealnym dopasowaniu komody do sypialni, koniecznie postawmy na modele na zamówienie.

Nie wiesz, jak zaprojektować praktyczną komodę na wymiar do dużej sypialni?
Skontaktuj się z nami!
883-647-952
 

Przeczytaj także:

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952