Komoda na wymiar do pokoju dziecięcego – przegląd propozycji

Meble na wymiar » Komoda na wymiar do pokoju dziecięcego – przegląd propozycji

Pokój dziecięcy powinien być bezpieczny i funkcjonalny. Dlatego aranżacja tego pomieszczenia okazuje się sporym wyzwaniem dla rodziców. W tym przypadku łatwo też przesadzić z nadmierną ilością dekoracji. Zbyt duża liczba przedmiotów może sprawić, że maluchy nie będą czuły się tam komfortowo. Wówczas warto zadbać o odpowiednią organizację i przechowywanie. Prawidłowo umeblowany pokój dziecięcy będzie spełniał wszystkie kryteria wygody. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, od czego zacząć wybór komody na wymiar do pokoju dziecięcego. 

Pojemne komody na wymiar do pokoju dziecka

Najważniejszym kryterium przy wyborze komody na wymiar do pokoju dziecięcego jest jej pojemność. W końcu chodzi nam o jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni i funkcjonalną organizację przechowywania.

Co ważne, meble w pokoju dziecka nie powinny być wysokie. W szczególności, gdy wraz z wiekiem maluch zacznie sam korzystać z szafek. Właśnie dlatego istotna jest pojemność komody na wymiar. Takiej możliwości dostarczają projekty mebli na zamówienie. Wówczas wymiary komody są dostosowane indywidualnie do Twoich potrzeb.

W zależności od metrażu pomieszczenia możesz zdecydować się również na szafy przesuwane na wymiar lub szafy wnękowe na wymiar. Dzięki rozwiązaniu mebli na zamówienie w pełni wykorzystasz potencjał pokoju dziecięcego.

Jakie cechy powinna spełniać komoda na wymiar do pokoju dziecięcego?

Poza pojemnością, komody na wymiar do pokoju dziecięcego powinny spełniać szereg innych kryteriów, które będą świadczyć o ich funkcjonalności. Przede wszystkim zdecyduj się na model wykonany z solidnych surowców. Najlepszym rozwiązaniem będą meble drewniane. Zyskasz pewność, że Twój zakup posłuży Ci na lata. Właśnie z tego względu inwestuj w uniwersalne warianty, z których dziecko będzie mogło korzystać dłużej. Dobrze sprawdzą się wszystkie jasne i stonowane odcienie bez zbędnych dekoracji.

Jeśli jednak chcesz zaakcentować pomieszczenie, to postaw na ciekawe uchwyty do komody na wymiar. Przykładowo mogą być to gwiazdki, serduszka lub inne niestandardowe modele. Meble w pokoju dziecka powinny być również stabilne, a tym samym niekoniecznie wybieraj wersję na nóżkach. Oprócz tego należy szczególnie zadbać o aspekt bezpieczeństwa. Oto kilka sprawdzonych sposobów:

 • Gałki magnetyczne – w celu otwarcia szuflady należy przyłożyć specjalną gałkę magnetyczną.
 • Samoprzylepne zatrzaski na meble – w celu otwarcia lub zamknięcia szuflady należy delikatnie docisnąć front, co pozwala zapobiec przytrzaśnięciu dłoni.
 • Szuflady z cichym domykiem – zabezpieczają przed gwałtownym zamknięciem szuflady.
 • Piankowe narożniki lub ochronna taśma piankowa – chronią przed ostrymi krawędziami mebli.

Realizacja projektu komody na wymiar pozwala zadbać o wszystkie te aspekty, które finalnie wpłyną na komfort zarówno Twój, jak i malucha. Co więcej, to rozwiązanie sprawdzi się niezależnie od metrażu pokoju dziecięcego. W końcu możesz swobodnie decydować o wymiarach wszystkich mebli, a przy tym wybrać najkorzystniejsze warianty.

Jaką komodę na wymiar wybrać do pokoju niemowlaka?

W przypadku małych przestrzeni aranżacja pokoju dla niemowlaka to niemałe wyzwanie. Wówczas na niewielkim metrażu musimy zmieścić wszystko to, czego maluch będzie potrzebował przez pierwsze miesiące swojego życia. Właśnie dlatego niezwykle popularne stały się komody dla dziecka z przewijakiem na wymiar. W prosty sposób otrzymujesz zarówno pojemne miejsce do przechowywania przyborów, jak i pielęgnacji bobasa. Co więcej, w szufladach zmieścisz wszystkie niezbędne kosmetyki i pieluchy, a tym samym zawsze będziesz je mieć pod ręką.

Koniecznie zdecyduj się na wersję ze zdejmowanym przewijakiem. Kiedy dziecko przestanie już z niego korzystać – komoda będzie pełnić funkcję zwykłej szafy na wymiar, bez potrzeby wymiany umeblowania.

Uniwersalne drewniane komody na wymiar do pokoju dziecięcego

W trakcie aranżacji pokoju dziecięcego warto mieć na uwadzę rozwiązania, które posłużą nam znacznie dłużej. Dlatego najlepiej sprawdzają się proste i uniwersalne meble. Wystarczy postawić na jasne, pojemne i solidne komody na wymiar. Chcesz zaakcentować wystrój pokoju? Wybierz dekoracyjne naklejki na ścianę lub obrazki, które wypełnią wolną przestrzeń. Natomiast ponadczasowe umeblowanie zapewni Ci komfort w trakcie ewentualnych zmian.

Drewniane komody na wymiar to ciekawe rozwiązanie zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Dodatkowo uniwersalny surowiec będzie dobrze komponował się z innymi elementami wystroju wnętrza. W razie potrzeby użyjesz ich również w innych pomieszczeniach. Co więcej, drewniane meble są odporne na liczne uszkodzenia mechaniczne i wykazują właściwości antystatyczne. Oznacza to, że na powierzchni komody na wymiar nie będzie gromadził się nadmiar kurzu, co korzystnie wpłynie na zdrowie dziecka.

 

Masz problem ze znalezieniem komody dopasowanej do wymiarów pokoju dziecięcego?
Skontaktuj się z nami
883-647-952

 

Przeczytaj także:

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952