Zalety posiadania szafy przesuwnej na wymiar – podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na meble na zamówienie

Meble na wymiar » Zalety posiadania szafy przesuwnej na wymiar – podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na meble na zamówienie

Szafy przesuwne to hit w obecnych czasach do wnętrz naszych domów. Głównie dzięki temu, że można je zakupić w sklepach meblarskich, ale i wykonać na zamówienie. Obecnie to najpopularniejszy produkt do przechowywania ubrań i innych rzeczy, ponieważ pomaga zoptymalizować miejsce w niewielkiej sypialni lub przedpokoju. Szafa na wymiar to inwestycja na lata, która przynosi wiele korzyści. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto efektywnie pragnie zagospodarować swoją przestrzeń, niezależnie od stylu wnętrzarskiego. W artykule podpowiadamy, jakie zalety posiada przesuwna szafa na wymiar.

Jak wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi?

Wybór szafy do pomieszczenia wcale nie jest łatwy i wymaga podjęcia bardzo rozsądnej decyzji. Należy pamiętać, że produkt powinien wynosić minimum 60 cm głębokości. Mniejsze meble niestety mogą uniemożliwić swobodne przechowywanie ubrań. Problemem mogą być większe rzeczy, które się nie pomieszczą w środku lub po prostu zajmą większą część powierzchni. Oczywiście, zawsze możemy zdecydować się na projekt mebli wykonany u profesjonalistów, dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko będzie dopasowane do całego wnętrza.

Korzystniejszym wyborem będą szafy przesuwne na wymiar lub szafy wnękowe na wymiar o co najmniej 150-160 cm głębokości. Najlepszym, rozwiązaniem będą meble, które pozwolą wykorzystać całą przestrzeń wewnątrz produktu. Wąskie i pionowe szczeliny można przeznaczyć na kącik do przetrzymywania, np. deski do prasowania. Wybór szafy przesuwnej spowoduje, że pomieścimy tam nie tylko pościel, ale i kołdrę, poduszki, odkurzacz, czy sprzęt sportowy. Podczas zakupu mebli na wymiar, warto zwrócić uwagę, czy posiada wewnątrz szuflady i organizery. Dzięki temu będziemy mogli posegregować inne części naszej garderoby, tak aby się nie zniszczyły i nie pogniotły.

Ważne: Warto upewnić się, czy prowadnice w szafie z drzwiami przesuwnymi na zamówienie będą cicho pracowały. W innym przypadku obudzą w nocy innych domowników lub po prostu będą wytwarzać nieprzyjemny dla uszu dźwięk.

Zalety szafy przesuwnej na wymiar

Szafy na zamówienie z drzwiami przesuwnymi to symbol funkcjonalności w domach. Produkt jest w stanie pomieścić znaczną część naszej garderoby, ale i innych domowych akcesoriów. Ilość miejsca jest naprawdę imponująca, a swoim wyglądem wciąż zachwyca użytkowników. Co więcej, mebel można wyposażyć w lustro, ale i lampki, które dodatkowo ozdobią nasze pomieszczenie. Poza tym szafa wyposażona w lustra powiększy optycznie wnętrze.

Drugą zaletą mebli na zamówienie jest możliwość dopasowywania pozostałych produktów względem wymiarów całego pomieszczenia. Jeśli chcemy, możemy uzupełnić aranżację o komodę na wymiarszafki RTV na wymiar czy meblościanki na wymiar. Szafa przesuwna pozwala na wygospodarowanie dużej ilości miejsca wewnątrz pokoju, dlatego umiejscowienie dodatkowych mebli nie będzie sprawiało problemów.

Gdzie ustawić szafę z drzwiami przesuwnymi?

Szafa przesuwna na wymiar nie musi być ustawiona tylko w sypialni lub przedpokoju. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, ciekawym kształtom i urozmaiconej kolorystyce, takie meble odnajdą się w każdym pomieszczeniu. Pozwolą stworzyć przytulny i niepowtarzalny klimat. Zastosowanie systemu przesuwnych drzwi to rozwiązanie często stosowane w garderobach na wymiar.

Dlaczego warto wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi na wymiar?

Jak już wiemy, szafa z drzwiami przesuwnymi ma wiele zalet, które czynią ją bardzo popularną i rozchwytywaną na rynku. O jej pozytywnych cechach nie trzeba długo przekonywać. Wystarczy powiedzieć, że wpasuje się w każde pomieszczenie, nawet o nietypowych wymiarach. Dobrze zaprojektowana i wymierzona szafa przesuwna wnękowa wykorzysta każdy wolny centymetr w pomieszczeniu. Uporządkuje rzeczy i ubrania, ale przede wszystkim dopasuje się stylistycznie do każdego wnętrza, dzięki swoim oryginalnym kształtom oraz materiałom, z których jest wykonana.

Meble na wymiar pozwalają aranżować nasze pomieszczenia według własnych wizji i upodobań. Drewno jest łatwym w obróbce materiałem. Dlatego jeśli zdecydujemy się na szafę wykonaną z tego tworzywa, to będziemy mieć pewność, że mebel będzie solidny i praktyczny na lata. Należy jednak pamiętać, że dla tego typu produktów potrzebny jest odpowiedni transport i montaż przez profesjonalistów, aby można było z nich swobodnie i bezpiecznie korzystać. 

Poszukujesz stylowej szafy przesuwnej, która pomieści wszystkie Twoje rzeczy?
Skontaktuj się z nami, a wspólnie dobierzemy projekt!
883-647-952

 

Przeczytaj także:

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952