Kuchnia w stylu angielskim, czyli pomysły na eleganckie meble kuchenne

Meble na wymiar » Kuchnia w stylu angielskim, czyli pomysły na eleganckie meble kuchenne

Kuchnia to jedno z ważniejszych miejsc w każdym mieszkaniu – nazywa się ją nawet „sercem domu”. I to prawda, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu cała rodzina spędza znaczną część dnia. Podczas jej urządzania warto więc postawić na takie rozwiązania, dzięki którym wszyscy domownicy będą czuć się dobrze i komfortowo. Przeczytaj nasz poradnik, dowiedz się, jakie meble sprawdzą się najlepiej w kuchni w stylu angielskim i spraw, aby „popołudniowa herbatka” była spędzona w eleganckiej i przytulnej atmosferze! 

 

 

Czym cechuje się kuchnia urządzona w stylu angielskim?

Każdy styl dekoratorski kieruje się swoimi prawami. Dotyczą one jego ogólnych cech charakterystycznych, jak np. kształt, kolor czy wielkość poszczególnych elementów. Kuchnia w stylu angielskim powinna cechować się przede wszystkim elegancją. Jest to połączenie prostoty i designu, jednak w nieco uszlachetnionej wersji. Istotne są w tym przypadku detale, takie jak żłobienia na szafkach, które czasami tworzą delikatne, nienachalne wzory

 

Marzysz o eleganckiej kuchni urządzonej w stylu angielskim?
Skontaktuj się z nami!

883-647-952

 

Elementy wyposażenia w kuchni w stylu angielskim 

W każdej kuchni robionej na wymiar niezwykle ważna jest obecność wszelkiego rodzaju szafek i szuflad. Przyjmują one różne rozmiary, tak, aby umożliwić nam umieszczenie w nich wszelkich – mniejszych i większych – części kuchennego ekwipunku. W kuchni w stylu angielskim wszystko to pozostaje bez zmian. Element, który w tym przypadku jest dodatkowo mile widziany, to wyspa kuchenna, która nadal jest rzadkością w polskich domach. Nie jest ona oczywiście warunkiem koniecznym, który stanowi wyznacznik stylu angielskiego. Warto jednak przemyśleć jej obecność nie tylko ze względu na walory estetyczne. Jest to niezwykle funkcjonalny mebel, ponieważ stanowi dodatkowe miejsce do przyrządzania posiłków.

Jeśli zależy nam na tym, aby wszystko wyglądało estetycznie i spójnie, dobrą opcją jest zatrudnienie profesjonalnej firmy meblarskiej, która wykona meble kuchenne na wymiar, dopasowane specjalnie do wielkości danego pomieszczenia. Dzięki temu możliwe będzie dobranie wszystkich elementów tak, aby idealnie do siebie pasowały.

Garderoba na wymiar w sypialni – jak ją z głową zaplanować? Dowiedz się, jak zaprojektować funkcjonalną szafę garderobianą. 

 

Jakie fronty sprawdzą się w kuchni urządzonej w stylu angielskim?

Rynek oferuje obecnie wiele rodzajów frontów meblowych, które różnią się od siebie m.in. wyglądem, ceną czy zastosowaniem. Są to np.:

 • fronty lakierowane – mają idealnie gładką powierzchnię. Dużym plusem ich zastosowania jest łatwość w czyszczeniu;
 • fronty fornirowane – alternatywa frontów drewnianych. Są eleganckie i praktyczne;
 • fronty laminowane – cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne;
 • fronty akrylowe – posiadają dość grubą warstwę akrylu, dzięki czemu ich połysk jest trwały i wygląda niezwykle efektownie;
 • fronty foliowane – mogą przyjmować różne kolory lub wzory, ponieważ folie PCV, których używa się podczas ich powstawania, mają różnorodne barwy; 
 • fronty drewniane – ich kolor zależy od drewna, jakie zostanie zastosowane. Mogą odbarwić się w wyniku nieuważnego używania.

W przypadku kuchni urządzanej w stylu angielskim nie ma jednego, konkretnego rodzaju frontów, który sprawdziłby się najlepiej. Ciekawie mogą wyglądać te wykonane z naturalnego drewna, przyjmujące odcień np. ciepłego beżu. Ważne natomiast w tym przypadku jest, aby zawierały one delikatne elementy ozdobne, jak np. żłobienia, znajdujące się tuż przy ich krawędziach. Dzięki temu zachowamy wygląd charakterystyczny dla danego stylu.

blat marmurowy w kuchni angielskiej 300x200 Kuchnia w stylu angielskim, czyli pomysły na eleganckie meble kuchenne

Uchwyty mebli w kuchni angielskiej

Uchwyty do mebli kuchennych na wymiar w stylu angielskim zazwyczaj są srebrne. Wprowadza to bowiem dodatkowy element elegancji do danego wnętrza. Kiedy jednak lubisz odmienić sobie nieco wygląd pomieszczenia, przełamać monotonię w kolorystyce, warto zdecydować się na uchwyty w kolorze czarnym. To rozwiązanie ciekawie urozmaici oblicze kuchni, a dodatkowo sprawi, że będzie wyglądała na zdecydowanie przytulniejszą.

Jeśli nie masz pomysłu na zestawienie kolorów czy wzorów w swojej kuchni, warto poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Pracownicy firmy meblarskiej nie tylko wykonają meble na zamówienie, ale także – na samym początku – stworzą ich projekt i wizualizację

Szukasz firmy meblarskiej, która wykona meble na wymiar do kuchni angielskiej?
Zadzwoń!

883-647-952

 

Jakie blaty do mebli w kuchni w stylu angielskim?

Wybór blatów do kuchni angielskiej na wymiar jest kwestią indywidualną. Warto jednak pamiętać, że kierując się stylem wnętrzarskim rodem ze Zjednoczonego Królestwa, warto stawiać na klasykę. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku zarówno eleganckie blaty drewniane, jak i te wykonane z wykwintnego marmuru. Przed rozpoczęciem projektowania kuchni angielskiej warto zapoznać się z dostępnymi realizacjami, ponieważ mogą one stanowić dobre źródło inspiracji.

Poznaj ciekawe pomysły na aranżacje mebli na wymiar w skandynawskim stylu.

 

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952