Meble na wymiar czy gotowe – zalety i wady rozwiązań

Meble na wymiar » Meble na wymiar czy gotowe – zalety i wady rozwiązań

Urządzając lub remontując kuchnię, stajemy przed trudnym wyborem mebli. Kwestia jest o tyle skomplikowana, że powinny nam one posłużyć na długie lata. Muszą być solidne, ładne i praktyczne. Jakie jednak wybrać – gotowe czy robione na wymiar?

Meble gotowe

Zalety

Wśród zalet gotowych mebli należy wymienić szybkość, z jaką je dostaniemy. Wystarczy pójść do sklepu, wybrać te, które nam się spodobają i praktycznie od razu lub w przeciągu kilku dni będziemy mogli je już montować. Cena takich produktów zazwyczaj jest niższa niż rozwiązań “szytych na miarę”. Nie musimy również zastanawiać się, jak mają wyglądać nasze szafki.  W tym przypadku po prostu wybieramy je z katalogu spośród dostępnych rozwiązań.

Zaletą tego typu mebli  jest to, że od razu widzimy, jak wyglądają. Nie musimy wyobrażać sobie, czy dane zestawienie materiałów bądź kolorów dobrze się ze sobą komponuje. Jeśli więc nie mamy zmysłu artystycznego, warto sięgać po kuchenne szafki w zestawach. Niezależnie od tego, czy wolimy meble tradycyjne, czy nowoczesne, gotowe meble kuchenne w łatwy sposób dobierzemy do stylu naszego wnętrza.

Wady

Wśród najczęściej wymienianych wad gotowych mebli są gorsza jakość oraz mniejszy ich wybór. Zazwyczaj za niższą ceną podążają słabsze materiały użyte do produkcji. Oczywiście da się kupić gotowe szafki kuchenne dobrej jakości, ale ich cena na pewno będzie znacznie wyższa niż zestawów dostępnych w meblowych sieciówkach.

Inną kwestią jest ograniczony wybór mebli, spośród których możemy tworzyć nasze zestawy. Są one również zdefiniowane rozmiarowo i nie ma możliwości dopasowania ich do wnętrza. Sprawdzą się one wyłącznie w dużych, ustawnych kuchniach, gdzie przestrzeń nie jest ograniczona.

Chcesz dopasować meble kuchenne do wnętrza?
Zadzwoń 883-647-952

Meble na wymiar

Zalety

Meble kuchenne na wymiar są rozwiązaniem dającym duże pole do personalizacji. Możemy wybrać nie tylko to, jak będą wyglądać nasze szafki, ale również to, jakiej będą wielkości. – mówi Ireneusz z Meble Mistrz. Z tego powodu rozwiązanie jest szczególnie polecane do małych pomieszczeń, gdzie potrzebne jest zagospodarowanie każdej wolnej przestrzeni. Firmy zajmujące się produkcją i montażem szafek na wymiar mogą je dopasować do nietypowych i nieustawnych miejsc. Nie będzie również problemu z uwzględnieniem wystających rur, skosów etc.

Dużą zaletą takich mebli jest również możliwość decydowania, jak szafki będą wyglądały w środku. Sami możemy wybrać czy potrzebujemy półek, szuflad, systemów wysuwanych itd. Dzięki temu dopasujemy meble do naszych potrzeb.

Zazwyczaj meble do kuchni na wymiar posiadają duży wybór frontów. Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie szafki lakierowane, drewniane, akrylowe czy laminowane. Różnią się one między sobą nie tylko właściwościami, ale i ceną. To pozwala nam wybrać fronty kuchenne dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych. Oprócz tego ich zaletą jest otwarcie na niekonwencjonalne rozwiązania. Nie ma więc problemu, jeśli marzymy o szafkach kuchennych z frontami ze stali, tablicówki czy pokrytymi kaflami. Dobra firma wykonująca meble na wymiar pomoże nam w doborze i stworzeniu naszych idealnych szafek.

Jeśli nie mamy zdolności manualnych, zaletą takich mebli będzie fakt, że zamontuje je za nas firma. Nie musimy sami tego robić, jak to często bywa w przypadku szafek gotowych.

meble gotowe na wymiar Meble na wymiar czy gotowe  zalety i wady rozwiązań

Wady

Meble na wymiar będą droższe niż gotowe zestawy. Wynika to z kilku czynników, ale najważniejszymi są ich indywidualne dopasowanie do potrzeb oraz zdecydowanie wyższa jakość. Choć początkowo zapłacimy za nie więcej, to posłużą nam znacznie dłużej, przez co końcowo ich cena nie będzie już tak wysoka.

Czas realizacji, również z racji ich personalizacji, będzie dłuższy i może wynosić kilka tygodni. Dlatego warto zamówić je odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem remontu. Zagrożeniem może okazać się sama firma, jaką wybierzemy. Nie powinniśmy decydować się na taką, która nie posiada opinii klientów. W przypadku zakupu dedykowanych szafek warto sięgać po sprawdzone firmy, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nie zawiedziemy się na jakości zastosowanych materiałów. Warto przed zakupem obejrzeć wcześniejsze realizacje, choćby tylko na zdjęciach.

Szukasz mebli na wymiar dobrej jakości?
Skontaktuj się z nami 883-647-952
Ireneusz Meble na wymiar czy gotowe  zalety i wady rozwiązań

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952