Co jest ważne podczas projektowania funkcjonalnego stołu na wymiar do niedużej kuchni?

Meble na wymiar » Co jest ważne podczas projektowania funkcjonalnego stołu na wymiar do niedużej kuchni?

Mała lub nieforemna kuchnia często stanowi spory kłopot. Ciężko wybrać meble, które byłyby funkcjonalne, a jednocześnie nie zajmowałyby całej wolnej przestrzeni. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie – zakup mebli na wymiar. Aby jednak wydatek ten był trafiony, należy znać kilka zasad, którymi warto się kierować. Dowiedz się, co jest ważne podczas projektowania stołu na wymiar i spraw, aby pasował on idealnie do Twojej kuchni!

Dokładne pomiary kuchni podstawą przy projektowaniu stołu na zamówienie

Mała kuchnia jest pojęciem względnym. Używają go właściciele pomieszczenia kuchennego, którzy często nie mogą zmieścić w nim wszystkiego, co by chcieli. Wówczas określają wnętrze jako „małe”, co nierzadko mija się z prawdą. Wbrew wszystkiemu, projektowanie stołu kuchennego na wymiar zawsze powinno być poprzedzone dokładnymi pomiarami kuchni. Bez tego bowiem nie będzie wiadomo, ile miejsca można przeznaczyć na wymarzony mebel.

Podczas pobierania wymiarów należy przemyśleć przede wszystkim kwestię tego, gdzie dokładnie miałby stanąć nowy stół. Przeznaczone dla niego miejsce musi być zaplanowane w taki sposób, aby możliwe było swobodne poruszanie się. 

Marzysz o ładnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym stole na zamówienie do niedużej kuchni?
Zadzwoń!
883-647-952

 

Przemyśl rozmiar stołu na wymiar do małej kuchni

Projektowanie mebli na wymiar bywa nie lada wyzwaniem. Łączy się z nim nie tylko kwestia wyboru odpowiedniego materiału, koloru czy wzoru. Należy przede wszystkim przemyśleć wymiary, jaki dany mebel powinien posiadać. Stół na wymiar będzie funkcjonalny jedynie w przypadku, gdy nie będzie ani za duży, ani za mały. W przeciwnym razie – nie będzie spełniał swoich podstawowych funkcji. Jego tworzenie najlepiej zlecić profesjonalnej firmie meblarskiej, która – bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu – doradzi i wskaże, na co dokładnie należy zwrócić uwagę.

Blat stołu kuchennego na wymiar powinien mieć wymiary optymalne i dopasowane do wielkości danego pomieszczenia oraz osobistych potrzeb jego przyszłych użytkowników. Jeśli te kwestie nie zostaną dopilnowane, może okazać się, że mebel nie „pomieści” wszystkich domowników lub sam nie zmieści się w małej kuchni. 

Dowiedz się, jak wybrać komodę narożną na wymiar? Praktyczny poradnik zakupowy.

 

Dopasuj nogi stołu na wymiar do swoich indywidualnych potrzeb 

Podczas projektowania stołu na wymiar do niedużej kuchni, oprócz odpowiedniej wielkości blatu, warto zadbać również o optymalną wysokość jego nóg. W tej kwestii należy mieć na względzie swoje osobiste potrzeby, kiedy jednak obawiamy się, że nasz wybór może nie być trafiony lub nie wiemy, jakimi kategoriami należy się kierować – warto poradzić się kogoś bardziej doświadczonego. Pracownicy firmy meblarskiej podpowiedzą, jaka wysokość nóg do stołu na wymiar sprawdzi się najlepiej. Dzięki ich pomocy opisywany mebel kuchenny będzie funkcjonalny i przystosowany specjalnie do jego użytkowników.

Co więcej, ważne, aby wybrana firma meblarska oferowała również transport i montaż mebli, ponieważ dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że zostało to wykonane profesjonalnie i porządnie

wskazowki wazne przy projektowaniu kuchennego stolu 185x300 Co jest ważne podczas projektowania funkcjonalnego stołu na wymiar do niedużej kuchni?

Zwróć uwagę na wygląd stołu na zamówienie do małej kuchni

Projektując stół na wymiar do niedużej kuchni, jedną z kluczowych kwestii – oprócz wymiarów – jest jego wygląd. Jeśli w całym pomieszczeniu kuchennym odbywa się remont, wówczas warto na samym jego początku przemyśleć wygląd poszczególnych elementów wyposażenia oraz niebo bardziej ogólnie – stylu, który ma tam panować. Dobrą opcją jest zdecydowanie się na wszystkie meble kuchenne na wymiar – dzięki temu możliwe będzie dokładne dopasowanie kolorów i materiałów, z których zabudowa zostanie wykonana. Kiedy jednak decydujesz się jedynie na nowy stół na zamówienie, warto również zadbać o to, aby pasował do całości wystroju. Należy więc zwrócić uwagę na:

 • materiał, z którego wykonany jest blat;
 • kształt i kolor blatu;
 • materiał, z którego wykonane są nogi stołu na wymiar;
 • kształt i kolor nóg.

Jeśli zadbamy o te kwestie, zdobędziemy gwarancję, że mebel idealne sprawdzi się w danej kuchni – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Kiedy jednak podczas projektowania stołu kuchennego na wymiar doskwiera Ci brak pomysłów, warto przejrzeć dostępne w internecie zestawienia realizacji. Mogą one stanowić gotową inspirację do stworzenia własnej, idealnej koncepcji.

Poznaj 5 najciekawszych rozwiązań w meblach kuchennych na wymiar

 

Materiał, z którego zostanie wykonany stół na zamówienie

Mówiąc o materiale na stół na wymiar do małej kuchni, mamy na myśli głównie jego blat. To on jest pierwszym, najbardziej rzucającym się w oczy elementem. Należy więc zastanowić się nad tym, na czym najbardziej nam zależy. Jednym z ciekawszych wariantów jest blat drewniany. Ma on mnóstwo zwolenników, jednak grupa jego przeciwników jest równie duża. Niektórzy bowiem boją się, że drewno jest materiałem małoodpornym na wszelkie uszkodzenia. Fakt jest taki, że drewniany stół rzeczywiście może być narażony na zniszczenie, np. pod wpływem ciepła.

Skutecznym sposobem może okazać się zaimpregnowanie go odpowiednimi środkami jeszcze przed użyciem. Co więcej, powinniśmy zadbać również o to, aby podczas użytkowania był zabezpieczony, np. poprzez używanie specjalnych podkładek. Dzięki tym prostym krokom stół będzie miał zapewniony znacznie dłuższy „żywot”.

Jesteś posiadaczem małej kuchni i potrzebujesz pasującego do niej stołu na wymiar?
Skontaktuj się z nami!
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952