Szafka łazienkowa na wymiar – jak ją dobrze zaprojektować?

Meble na wymiar » Szafka łazienkowa na wymiar – jak ją dobrze zaprojektować?

Miejsca na przechowywanie nigdy dość, trudno więc wyobrazić sobie współczesną łazienkę, pozbawioną funkcjonalnych mebli. Nie zawsze gotowe moduły od producentów meblowych sprawdzą się w naszych niewielkich pomieszczeniach, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie szafka łazienkowa na wymiar, dzięki której w pełni, a zarazem ergonomicznie wykorzystamy przestrzeń. Doradzamy, na co zwrócić szczególną uwagę, projektując szafkę na wymiar do łazienki.

Od czego zacząć projektowanie szafki łazienkowej na wymiar?

Tak jak w przypadku innych mebli, projektowanie szafki do łazienki na zamówienie rozpoczynamy od wykonania dokładnych pomiarów. Po wyznaczeniu miejsca w łazience, w którym stanie nasza szafka, ustalamy jej szerokość oraz wysokość. Pamiętajmy, by uwzględnić wzrost wszystkich domowników i na tej podstawie wyznaczyć optymalną wielkość. Głębokość półek zdecyduje o tym, jak wiele rzeczy będziemy mogli w nich przechować, dlatego ten parametr będzie równie ważny. Być może bardziej funkcjonalne dla nas będzie posiadanie dwóch-trzech głębokich półek, niż pięciu płytkich.

 

Zabrakło miejsca do przechowywania w łazience? Stworzymy dla Ciebie pojemną szafkę!
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

 

Jakie szafki na wymiar możemy zaplanować do łazienki?

Szafka pod umywalkę to nie jedyny mebel, który możemy wstawić do naszej łazienki. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania, możemy zdecydować się na dodatkową szafkę w łazience. Dobry stolarz wykona dla nas projekt mebla, który spełni nasze oczekiwania. Szafka do łazienki może być podwieszana, stojąca (bezpośrednio na podłodze, na nóżkach lub na kółkach) albo zabudowana. 

Szafka łazienkowa na wymiar pod umywalkę

Szafka łazienkowa pod umywalkę to element wyposażenia, bez którego trudno byłoby nam funkcjonować. To nie tylko podpora dla umywalki, ale także podstawa przechowywania w łazience. Szafka przeznaczona pod umywalkę musi być przede wszystkim stabilna, wykonana z mocnych i trwałych materiałów, odpornych na bezpośrednie działanie wody.

Szafka pod umywalkę może być podwieszana. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, cieszące się coraz większą popularnością. Dzięki możliwości podwieszenia szafki, dopasujemy odpowiednią wysokość, na której powinny znaleźć się umywalka i lustro. Będzie to szczególnie praktyczne rozwiązanie w przypadku wysokich osób, które nie będą musiały się schylać, by umyć ręce.

Szafka łazienkowa na wymiar wisząca z lustrem

Szafka wisząca na wymiar z lustrem szczególnie dobrze sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Powinno się ją zamontować na wysokości 1,2 m, tak by móc bez problemu dojrzeć się w lustrze. Za wysoko umieszczona sprawi, że niewygodnie będzie nam się przeglądać (szczególnie uciążliwe będzie to dla osób o niskim wzroście), a także trudno będzie się dostać do najwyższych półek. Górna krawędź szafki z lustrem powinna się znaleźć na wysokości 2 m. Szafka z lustrem nie pomieści zbyt wielu rzeczy, ale sprawdzi się świetnie do przechowywania podręcznych kosmetyków i lekarstw.

Zestaw szafek łazienkowych na wymiar

W dużej łazience, w której mamy więcej miejsca na meble do przechowywania, sprawdzą się zestawy złożone z szafki pod umywalkę, słupków oraz wiszącej szafki z lustrem. Dzięki takiemu układowi z powodzeniem pomieścimy ręczniki, środki myjące i chemiczne. W zależności od układu naszej łazienki, zestaw mebli łazienkowych możemy albo umieścić obok siebie, albo rozłożyć je na całe pomieszczenie. Decydując się na zestaw szafek łazienkowych na wymiar, zyskamy pewność, że nie zabraknie nam miejsca na półkach, a jednolita stylistyka sprawi, że łazienka będzie wyglądać niezwykle stylowo.

Chcesz wiedzieć więcej na temat praktycznych mebli łazienkowych na wymiar? Przeczytaj nasz artykuł: Jakie meble na wymiar sprawdzą się najlepiej w łazience?

 

wiszaca szafka lazienkowa z lustrem 197x300 Szafka łazienkowa na wymiar – jak ją dobrze zaprojektować?

 

Z jakiego materiału powinna być wykonana szafka łazienkowa na wymiar?

Materiał na szafkę do łazienki powinien być odporny na wgniecenia, wszelkie zabrudzenia, zarysowania oraz środki chemiczne. Pamiętajmy, że meble łazienkowe narażone są na różne niedogodności, a jeśli chcemy, by służyły nam jak najlepiej i jak najdłużej, musimy już na etapie projektowania wybrać jak najwyższej jakości materiały. Dzięki temu unikniemy późniejszych rozczarowań i ponownej konieczności zakupu szafki.

Szafka łazienkowa z płyty meblowej

Ze względu na specyficzne warunki panujące w łazience, nie każde tworzywo nadaje się do wykonania szafki łazienkowej. Konieczne jest wykorzystanie materiału odpornego na wilgoć, kontakt z wodą i dobrze znoszącego zmianę temperatury. Odpowiednio wykonane meble posłużą nam w nienagannym stanie na lata. Meble do łazienki najczęściej wykonywane są z płyty meblowej MDF. Cechują się mniejszą podatnością na odkształcenia niż drewno, dzięki czemu o wiele lepiej sprawdzają się do wilgotnych pomieszczeń. 

Szafka łazienkowa z drewna

Drewno nie stanowi najlepszego materiału na meble do łazienki. Jeśli jednak bardzo nam na nim zależy, zadbajmy o prawidłową impregnację oraz o to, by nie dopuścić do nadmiernej wilgoci w łazience. Szukając materiału na łazienkową szafkę na wymiar, zwróćmy uwagę na gatunki egzotyczne, które mają mniejszy zakres kurczliwości niż zwykłe drewno, przez co lepiej się sprawdzą. Spośród rodzimych gatunków drewna polecamy iglaste, które po pomalowaniu lakierem wodoodpornym będzie mogło zostać wykorzystane do produkcji szafki.

 

Trwałe meble do łazienki na wymiar? Wykonamy je dla Ciebie!
Zadzwoń lub napisz
883-647-952

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952