Szafki łazienkowe na wymiar z wysokim połyskiem. Poznaj sposób na sprytne rozjaśnienie wnętrz

Meble na wymiar » Szafki łazienkowe na wymiar z wysokim połyskiem. Poznaj sposób na sprytne rozjaśnienie wnętrz

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które wymaga funkcjonalnej i efektownej aranżacji. Zwykle do urządzania wybieramy jasne kolory. Dzięki temu pomieszczenie staje się bardziej przestronne. Oprócz tego ogromne znaczenie ma sposób wykończenia mebli łazienkowych na wymiar. W tym artykule postaramy się przybliżyć zalety szafek na wysoki połysk oraz sprawdzone sposoby na optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrz.

Jakie cechy powinny spełniać meble łazienkowe na wymiar?

W trakcie projektowania łazienki na wymiar warto pamiętać o panujących w tym pomieszczeniu warunkach. Oczywiście chodzi o stosunkowo wysoki poziom wilgoci, który utrzymuje się nawet w przypadku odpowiedniej wentylacji. W trakcie użytkowania krople wody z umywalki będą spadać na powierzchnię mebli na wymiar.

Szafki łazienkowe na wymiar muszą wykazywać odporność na pęcznienie. Odpowiednie zabezpieczenie stanowi materiał, wykorzystany w produkcji. Oto kilka najważniejszych cech, które powinny spełniać projekty mebli łazienkowych:

 • Surowiec wykorzystany do produkcji – najpopularniejszym rozwiązaniem do łazienek są płyty MDF. Zapewniają łatwą obróbkę, trwałość i wiele rodzajów wykończenia.
 • Sposób pokrycia powierzchni mebli – nowoczesnym i modnym wariantem są białe szafki łazienkowe na wysoki połysk.
 • Odpowiednia pojemność – ten wymóg spełniają szafki na wymiar, które projektujemy pod swoje indywidualne preferencje. Dzięki temu pozwalają na funkcjonalne przechowywanie kosmetyków, detergentów i artykułów higienicznych.

Szafka łazienkowa stojąca na wymiar

W każdej nowoczesnej łazience powinno znaleźć się miejsce na szafkę stojącą, która pozwoli na przechowywanie większej ilości rzeczy, tj. ręczniki, przybory higieniczne, czy kosmetyki. W ten sposób łatwiej zachować porządek i przestronność pomieszczenia.

W przypadku małego metrażu wystarczy wąski mebel, który stanie w wybranym miejscu. Dzięki temu unikamy wrażenia ciasnoty w łazience. Słusznym pomysłem będą również szafy wnękowe na wymiar, co pozwoli na maksymalną oszczędność przestrzeni.

Szafka łazienkowa wisząca na wymiar

Szafki łazienkowe wiszące to nieodzowny element aranżacji tego pomieszczenia. Oczywiście taki mebel powinien pojawić się tuż nad umywalką – najlepiej z pojemnymi półkami i lustrem. Wielofunkcyjność okaże się szczególnie korzystna w trakcie aranżacji mniejszych wnętrz.

Oprócz tego warto postawić szafkę pod umywalkę na wymiar w tym samym stylu. W zależności od indywidualnych preferencji – na rynku znajdziemy zarówno modele wiszące, jak i stojące.

 

Szukasz idealnych mebli łazienkowych, ale martwią Cię nietypowe wymiary pomieszczenia?
Skontaktuj się z nami!
883-647-952

 

Nowoczesne szafki łazienkowe na wymiar z połyskiem – kiedy warto je wybrać?

Meble łazienkowe w połysku bardzo dobrze odbijają światło, a tym samym zapewniają jaśniejsze wnętrza. Gwarantują także poczucie większej sterylności i czystości. Ten efekt jest niezwykle pożądany w przypadku wszystkich pomieszczeń sanitarnych. Dlatego warto zdecydować się na tę opcję nie tylko w domach i mieszkaniach, lecz także lokalach gastronomicznych, czy firmach.

Białe meble w połysku to sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. W związku z tym sprawdzi się w przypadku ciasnych mieszkań, gdzie często poświęca się metraż łazienki na rzecz innych pomieszczeń.

Jak szafki łazienkowe na wysoki połysk mogą odmienić wnętrza?

Szafki łazienkowe na wymiar to idealna propozycja, gdy chcemy urzeczywistnić nasze oczekiwania wobec aranżacji. Oczywiście warto pamiętać, aby realizację takich zleceń oddać w ręce fachowca z wieloletnim doświadczeniem. Profesjonalizm i praktyka specjalisty pozwoli uniknąć kilku błędów, a przy okazji możemy liczyć na cenne porady aranżacyjne.

Zestaw mebli łazienkowych na wymiar wiążę się najczęściej z transportem i montażem szafek, co niezwykle ułatwia proces remontu lub odnawiania wnętrz. Ciekawym pomysłem jest dodatkowe umieszczenie między półkami taśm LED, które będą podświetlać komody na wymiar i inne elementy umeblowania. Oświetlenie podkreśli połyskujące wykończenie, a pomieszczenie się rozjaśni.

 

Szukasz pojemnej komody łazienkowej, która będzie odpowiadać Twoim indywidualnym preferencjom i jednocześnie zmieści się w niewielkim pomieszczeniu?
Skontaktuj się z nami!
883-647-952

 

Jakie znaczenie ma rodzaj wykończenia mebli łazienkowych na wymiar?

W pomieszczeniach z wysoką wilgotnością kluczowe znaczenie ma trwałość umeblowania. Wówczas lepszym rozwiązaniem okazuje się sięgnięcie po produkty na wymiar. Zyskujemy większą pewność o jakości wykonania, a przy okazji możemy zadecydować o wymiarach szafki łazienkowej. Istotnym czynnikiem jest sposób wykończenia. Meble matowe nie odbijają dobrze światła, co w małych pomieszczeniach skutkuje przytłoczeniem. Z kolei zestaw łazienkowy z wysokim połyskiem pomaga wprowadzić do wnętrz więcej światła.

Przeczytaj także:

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952