Szafy na wymiar

Meble na wymiar » Szafy na wymiar

Szafy na wymiar

Meble na wymiar to dzisiaj niezwykle popularna forma urządzania wnętrz. Jeżeli potrzebujemy zaprojektować meble zgodne z naszymi wymaganiami i przede wszystkim dostosowane do naszych potrzeb – nowoczesne szafy na wymiar doskonale spełniają te kryteria. Jako firma zawodowo zajmująca się wykonywaniem mebli na wymiar oferujemy stuprocentowe dostosowanie się do potrzeb Państwa przestrzeni. Nasze usługi świadczymy na terenie Krakowa oraz Kalwarii.

Projektowanie szafy na wymiar

W trosce o to, aby nowo powstający mebel mógł być dla nas jak najbardziej funkcjonalny w użyciu, musi on posiadać przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Jako firma przykładamy dużą wagę do tego etapu pracy i staramy się w jak najbardziej profesjonalny sposób doradzić Państwu tak, aby projekt był jak najlepiej dostosowany do potrzeb adaptowanej przestrzeni. Dlatego na etapie projektowania szafy na wymiar swoja uwagę skupiamy głównie na:

 • miejscu, w którym ma zostać ulokowana szafa;
 • wielkość szafy,
 • jej przeznaczeniu: czy bardziej zależy Państwu na przechowywaniu w niej ubrań, czy artykułów gospodarstwa domowego
 • jej projekcie wewnętrznym, czyli rozmieszczeniu półek lub szafek.

Artykuły gospodarcze nie mieszczą się w kuchennych szafkach?

Przygotujemy dla Ciebie dużą szafę z wygodnymi schowkami!

Inspiracje do stworzenia szafy na wymiar Kraków i Kalwaria

Meble Mistrz oferuje szeroki zakres usług związanych projektowaniem i wykonaniem mebli zgodnie z potrzebami klienta. Wszystko zależy od pomieszczenia, w którym szafa się znajduje oraz jej przeznaczenia. W sypialni powinniśmy pomyśleć o całej garderobie na wymiar, ponieważ to tam przechowujemy najwięcej ubrań. Jeżeli będzie ona na korytarzu, wtedy warto zdecydować się na projekt z lustrem. Umieszczając wykonany mebel w małym pomieszczeniu, wtedy zazwyczaj należy liczyć się z wykonaniem szafy przesuwnej – pomoże to lepiej zagospodarować przestrzeń, a drzwi nie będą zabierały niepotrzebnie miejsca. Jeśli zależy nam na idealnej aranżacji w sypialnianej przestrzeni, warto rozważyć propozycję naszych meblościanekstołówkomód lub łóżek na zamówienie. Szukasz kompletu mebli kuchennych na zamówienie? W takim przypadku też pomożemy!szafa na wymiar wnętrze 300x200 Szafy na wymiar

Szafa na wymiar do pokoju Kraków i Kalwaria

Szafa wnękowa w pokoju może sprawdzić się na kilku płaszczyznach. Możemy w niej schować: ubrania, których już nie nosimy, walizki potrzebne w podróży, zabawki, którymi nie bawi się nasze dziecko, książki czy sprzęty gospodarstwa domowego lub kartonowe pudełka po nich. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeżeli będzie to szafa, w pokoju, gdzie spędzamy większość naszego czasu to wymienione powyżej rzeczy będą dla nas zawsze ,,pod ręką”. W sypialni zdecydowanie lepiej postawić na szafę w formie garderoby.

Szafy na wymiar do zabudowy

To najlepsze rozwiązanie w przypadku małych przestrzeni. Ułatwiają one urządzanie się np. w mieszkaniu i jednocześnie spełniają funkcję mebla. Jeżeli zależy Państwu na zagospodarowaniu przestrzeni takiej jak skosy to projekt mebli na wymiar do zabudowy będzie dobrym rozwiązaniem. W takim wypadku jednak, należy dokładnie przemyśleć projekt, aby mebel do zabudowy spełniał nasze oczekiwania i dostosował się do wnętrza. Ekipa Meble Mistrz po dokonaniu odpowiedniego pomiaru powierzchni użytkowej pomoże doradzić Państwu w kwestii ilość elementów, które będa potrzebne w nowo powstającym meblu.

Szafa na wymiar z miejscem na telewizor

A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i zafundować sobie szafę na wymiar z miejscem na telewizor? Tego typu meble także wchodzą w skład naszych usług. Dzięki temu miejsce będzie zagospodarowane w podwójny sposób, a co za tym idzie salon nie będzie niepotrzebnie zastawiony meblami i zyska przestrzeń. A dużo wolnego miejsca to od kilku lat bardzo modne rozwiązanie, zastawione meblami przestrzenie to relikt przeszłości. Masz więcej pytań dotyczących szafy na wymiar? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości!

Ireneusz Szafy na wymiar

Zdaniem eksperta

W przypadku, kiedy będziemy wykonywali szafę na wymiar do pokoju dziennego – wtedy dobrym i pożytecznym rozwiązaniem jest tego typu mebel z miejscem na telewizor – mówi Ireneusz Lelek, ekspert od mebli.

Szafa na wymiar z lustrem do przedpokoju

Szafa na wymiar z lustrem do przedpokoju to podobnie jak w przypadku szafy z miejscem na telewizor rozwiązanie, które śmiało możemy nazwać dwa w jednym. Pełni ona funkcję miejsca, w którym przechowujemy odzież i inne rzeczy zaraz przy wejściu do domu oraz jest meblem, w którym możemy się przejrzeć przed wyjściem. Takie zastosowanie szafy z pewnością znajdzie aprobatę wśród Pań. Szafa na wymiar z lustrem do pokoju posiada spore zwierciadło, przed którym możemy kompletować swoją codzienną garderobę. Będzie też miłym ułatwieniem w momencie, kiedy wychodzimy z domu i chcemy “rzucić okiem”, czy wszystko jest w porządku z naszym wyglądem. Wiemy również z doświadczenia, że podczas imprez szafa tego typu sprawdza się bardzo dobrze jako element zabawy i robienia sobie śmiesznych oraz szalonych, pamiątkowych zdjęć, które zapełniają później portale społecznościowe.

Realizacje – szafy na wymiar

Najczęściej zadawane pytania – szafy na wymiar

W jakim pomieszczeniu sprawdzi się szafa na wymiar?

Szafa na zamówienie jest dobrą opcją dla właścicieli małej lub nieustawnych mieszkań, którzy nie chcą już i tak niewielkiej ilości wolnej przestrzeni zastawiać niefunkcjonalnymi i mało praktycznymi meblami. Zdecydowanie się na szafę na wymiar umożliwi więc wykonanie jej zgodnie z wizją i potrzebami danego Klienta, dzięki czemu zdobędzie on pewność, że mebel spełni wszystkie swoje najważniejsze funkcje. 

Jak zaprojektować szafę na zamówienie?

Projektem i wizualizacją szafy na wymiar zajmuje się nasza firma. Schemat mebla powstaje na podstawie wcześniej wykonanych pomiarów oraz po konsultacjach z Klientem. Ustalane wcześniej są szczegóły, jak szafa ma wyglądać, tzn. jej dokładna wysokość, szerokość, a także kolory poszczególnych elementów. Na tej podstawie powstaje projekt, który konsultowany jest z Zamawiającym.

Czy zdecydować się na lustro do szafy na wymiar?

Kwestia wyboru szafy na wymiar z lustrem lub bez niego jest kwestią indywidualną i często zależy od tego, gdzie dokładnie ma znaleźć się mebel. Jeśli zamawiany jest on do salonu, zazwyczaj wybierany jest wariant bez lustrzanej tafli. Kiedy natomiast ma stanąć w przedpokoju lub sypialni – lustro może okazać się przydatne. 

Czy przydatne jest siedzisko w szafie na zamówienie?

Siedzisko w szafie na wymiar jest elementem, który może, ale nie musi się znaleźć. Klient sam decyduje, czy chce się na niego zdecydować. Z jednej strony zabiera przestrzeń szafy, która mogłaby zostać wykorzystana, jako dodatkowe miejsce na przechowywanie wyposażenia, z drugiej natomiast, jest elementem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie.

Jak dobrać wielkość szafy na zamówienie do danego pomieszczenia?

Wielkość szafy na zamówienie jest kwestią zależną głównie od wielkości danego pomieszczenia, ale także od wizji każdego Klienta. Niektórzy decydują się na mebel sięgający aż sufitu, czyli wykorzystujący całkowicie wolną przestrzeń, inni natomiast preferują nieco niższą szafę. Wszystko to ustalane jest indywidualnie z każdym Zamawiającym. 

Czym jest szafa na wymiar z miejscem na telewizor?

Wariant ten jest jedną z ciekawszych opcji, na którą Klient może się zdecydować. Szafa na zamówienie z miejscem na telewizor jest meblem, który znacznie pozwala zaoszczędzić wolną przestrzeń w salonie czy sypialni – w każdym pomieszczeniu, w którym ma się znaleźć. Jest to również sposób na oszczędność pieniędzy, gdyż nie ma konieczności zakupu kolejnego, osobnego mebla.

Ile kosztuje szafa na wymiar i od czego zależy jej cena?

Całkowita cena szafy na wymiar uzależniona jest m.in. od jej wielkości oraz rodzaju zastosowanych materiałów. Istotna jest też kwestia zastosowanych dodatków, jak prowadnice czy uchwyty. 

Jakie rodzaje szaf wykonujemy?

W ofercie naszej firmy znajdują się szafy przesuwne i wnękowe. Rodzaj wybierany jest indywidualnie, w zależności od wielkości i ustawności danego pomieszczenia.

W co warto wyposażyć szafę na wymiar?

Szafa na wymiar powinna zostać wyposażona w ułatwiającą codzienne życie rozwiązania. Są to przede wszystkim półki, drążki do wieszania ubrań na wieszakach, a nierzadko także dodatkowe schowki, np. na żelazko.

Jakie drzwi najlepiej sprawdzą się w szafie na wymiar?

W przypadku szaf na zamówienie jest możliwość wyboru drzwi przesuwnych lub klasycznie otwieranych. To, na jakie zdecyduje się Klient, jest kwestią indywidualną, zależną od jego potrzeb.

Jaki jest czas na montażu szafy na wymiar?

Czas montażu szafy na wymiar zależny jest od jej wielkości i poziomu skomplikowania projektu. Zazwyczaj jest to jednak kwestia kilku godzin – w niektórych przypadkach może przedłużyć się do 2-3 dni.

Nasze artykuły dotyczące szaf na wymiar

planowanie rokladu polek szafie przesuwnej 400x250 Szafy na wymiar

Praktyczny poradnik o układzie półek w szafie przesuwnej

Projektowanie wnętrza szafy wnękowej i tym samym dobre ułożenie półek w szafie przesuwnej jest zajęciem należącym do przyjemnych, ale i czasochłonnych. Szczególnie kiedy mamy do dyspozycji nasz nowy mebel, w którym zamierzamy umieścić stare i nowe...

oryginalne szafy wnekowe 400x250 Szafy na wymiar

6 przykładów na nietypowe projekty szaf wnękowych

Szafy wnękowe to doskonały pomysł na idealne zagospodarowanie przestrzeni, nawet bardzo małej lub o nietypowym kształcie. Jeśli więc nasze mieszkanie nie ma idealnego układu pomieszczeń, powinniśmy sięgnąć po szafy wnękowe. Oto kilka nietypowych...

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952