5 kroków do wymarzonej kuchni, jak i kiedy zamówić meble na wymiar?

Meble na wymiar » 5 kroków do wymarzonej kuchni, jak i kiedy zamówić meble na wymiar?

Stworzenie wymarzonej kuchni nie jest trudne, jeśli wiemy, od czego zacząć. Znając wszystkie etapy, możemy łatwiej zaplanować i przemyśleć swoje wybory, a co za tym idzie, stworzyć kuchnię bez niepotrzebnego stresu. Kiedy marzymy o idealnej kuchni, warto wybrać usługę stolarza, da nam to więcej możliwości. Jak wygląda tworzenie mebli na wymiar w 5 krokach?

Projekt i wizualizacja kuchni na wymiar

Każda dobrze zaplanowana kuchnia na wymiar powinna zacząć się od stworzenia projektu. O wiele łatwiej jest wtedy ją sobie wyobrazić i przemyśleć, czy na pewno każde rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie. Jest to też etap, w którym powinniśmy wybrać kolory i wykończenia mebli. Projektować możemy sami, o ile wszystko będzie wystarczająco czytelne. Coraz częściej można się też spotkać z usługami projektu i wizualizacji mebli u stolarza, dzięki temu możemy dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach meblarskich i zastosować się do porad specjalisty opartych na doświadczeniu. Dzięki wizualizacji możemy upewnić się, że nasze pomysły dobrze sprawdzą się w rzeczywistości. O projekcie powinniśmy pomyśleć w momencie podjęcia decyzji o remoncie kuchni. Jego przygotowanie jest bowiem czasochłonne i wymaga sprawdzenia różnych rozwiązań.

Jesteś zainteresowany projektem kuchni od stolarza?
Zadzwoń 883-647-952

Kiedy umówić stolarza na wykonanie mebli kuchennych na wymiar?

Jeśli nie skorzystaliśmy z usług projektowych u naszego stolarza, warto umówić się z nim na spotkanie, gdy projekt jest gotowy. Na jego podstawie fachowiec może wycenić swoją pracę i oszacować, ile czasu powinno mu zająć zbudowanie naszych mebli. Jest to to odpowiedni moment na ustalenie, jakie materiały chcemy wykorzystać. Dotyczy to też stylu i wykończenia frontów. Nie wiesz, jakie będą najbardziej odpowiednie? Przeczytaj artykuł poświęcony materiałom i frontom kuchennym. Jeśli nie są dostępne od ręki, konieczne będzie ich zamówienie, stolarz nie będzie mógł więc zacząć pracy. Pamiętajmy, że czas trwania prac stolarskich zależy od wielkości kuchni, powinniśmy jednak nastawiać się na około 1-2 miesiące oczekiwania. Wiedząc to, możemy odpowiednio umówić się z innymi fachowcami, którzy muszą pojawić się przed stolarzem, jak na przykład z fliziarzem. Mebli kuchennych nie powinno się stawiać bowiem na świeżo położonej podłodze.

Pomiary kuchni i omówienie szczegółów ze stolarzem

Jeśli zdecydujemy się na cenę i termin u konkretnego stolarza, czas umówić się na pomiary i omówienie szczegółów. Jest to moment, w którym musimy mieć już dostęp do pomieszczenia, w którym ma być nasza kuchnia. Wymiary rzeczywiste często odbiegają od planów, a przy kuchni na wymiar liczy się każdy centymetr. Będąc w docelowym miejscu, łatwiej jest też przekazać, gdzie co ma się znajdować. Dla pewności możemy nawet rozrysować projekt przyszłej kuchni na ścianach, dotyczy to oczywiście realizacji, w których pomieszczenie nie jest jeszcze zagospodarowane. Wtedy jest też ostatnia chwila na ewentualne poprawki w projekcie i ustalenie detali jak na przykład ilość szuflad albo wybór systemów otwierania. Warto dopytać stolarza o jego doświadczenie dotyczące różnych rozwiązań. Sprawdzony fachowiec powinien doradzić nam, co będzie dla nas najbardziej odpowiednie.

Szukasz sprawdzonego fachowca, który zrobi kuchnię na wymiar?
Zadzwoń 883-647-952

Prace stolarskie przy meblach kuchennych na wymiar

Jest to etap, w którym my nie powinniśmy musieć już nic robić. Na podstawie naszego projektu i ustaleń, stolarz ma czas na wykonanie wszystkich mebli. Warto jednak pamiętać, że dopiero teraz nasze pomysły zaczynają być realizowane i może się okazać, że w rzeczywistości nie da się zrobić wszystkiego, co było zaplanowane w projekcie. Dobrze jest nastawić się na bycie elastycznym, jeśli na czymś bardzo nam zależy, dobry fachowiec zrobi wszystko, aby to zrealizować. Jednak w momencie, w którym okazuje się, że jakieś rozwiązanie będzie droższe, niż zakładaliśmy, albo konkretny materiał nie będzie dostępny na czas, zastanówmy się, czy faktycznie jest nam to niezbędne. Elastyczność pomoże nam w przyspieszeniu prac i ewentualnym zaoszczędzeniu pieniędzy. Jeśli jednak mamy większy budżet albo nie potrzebujemy kuchni szybko, warto powiedzieć to wcześniej naszemu stolarzowi. Da mu to możliwość planowania swojej pracy i wybierania odpowiednich dla nas rozwiązań.

Transport i montaż mebli kuchennych na wymiar

Po skończonej pracy czas na transport i montaż naszej kuchni. Meble kuchenne na wymiar nie są odpowiednie do samodzielnego montażu, ich trwałość i efekt zależy nie tylko od konstrukcji, ale też od odpowiedniego ich zamontowania. Większość stolarzy świadczy te usługi przy realizacji mebli kuchennych. Zapewniają bezpieczny przewóz, co daje nam pewność, że żaden mebel nie będzie uszkodzony i profesjonalne ułożenie kuchni. Trzeba też pamiętać, że mimo dokładnych pomiarów, często zdarza się, że meble na miejscu okazują się minimalnie różnić rozmiarami. Sprawdzony fachowiec będzie w stanie wprowadzić wszystkie poprawki nawet w dniu montażu. Profesjonalny montaż kuchni najczęściej trwa nawet jeden dzień, ale zależy to oczywiście od jej rozmiarów.

Ireneusz 5 kroków do wymarzonej kuchni, jak i kiedy zamówić meble na wymiar?

Autor wpisu

Właściciel zakładu Meble Mistrz - z pasją i zaangażowaniem realizuje atrakcyjne projekty mebli na wymiar. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na firmowym blogu. Nadrzędnym celem bloga jest to aby Klienci mogli poznać aspekty związane z wyborem odpowiednich mebli na wymiar do swojego domu lub mieszkania

  Zadzwoń do nas, aby szybciej uzyskać wszystkie informacje
  883-647-952

  Wpisz meble

  Zapraszam do kontaktu

  Ireneusz
  883-647-952